Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Домперідон (Domperidone)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїДомперідон

Домперідон (Domperidone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ГАСТРОПОМ-АПО, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
 • ДОМІДОН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • ДОМПЕРИДОН-СТОМА, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна
 • ДОМРИД®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Індія/Україна
 • ДОМРИД®, ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Україна
 • МОТОРИКС, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
 • ПЕРИДОН, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
 • БРЮЛІУМ ЛІНГВАТАБС, БРЮФАРМЕКСПОРТ с.п.р.л., Бельгія
 • ГАСТРОПОМ-AПO, Апотекс Інк., Канада
 • ДОМПЕРИДОН ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
 • ДОМПЕРИДОН САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/ТіоФарма Б.В., Німеччина/Нідерланди
 • МОТИЛІУМ®, Янссен-Сілаг С.А., Франція
 • МОТИЛІУМ® ЛІНГВАЛЬНИЙ, Каталент Ю.К. Свіндон Зидис Лімітед, Великобританія
 • МОТИНОЛ, Фармасайнс Інк., Канада
 • МОТИНОРМ, Медлей Фармасьютікалс Лтд, Індія
 • МОТОРИКУМ, Медокемі ЛТД, Кіпр
 • НАУСИЛІУМ, Фламінго Фармасьютикалс Лтд, Індія
 • ПЕРИЛІУМ®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
 • ПЕРІДОНІУМ, Юнімакс Лабораторіес, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Домперідон (Domperidone)

Фармакотерапевтична група: А03FA03 – стимулятори перистальтики. Пропульсанти.

Основна фармакотерапевтична дія: антагоніст рецепторів дофаміну, прокінетик, що має протиблювотні властивості подібні до метоклопраміду та деяких нейролептиків; однак, на відміну від цих ЛЗ (лікарський засіб), практично не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, тому екстрапірамідні побічні явища спостерігалися лише в поодиноких випадках, особливо у дорослих; протиблювотна дія, зумовлена поєднанням периферичної (гастрокінетичної) дії та антагонізму до рецепторів дофаміну у тригерній зоні хеморецепторів, яка знаходиться поза гематоенцефалічним бар’єром; підвищує тонус в нижньому відділі стравоходу, покращує антродуоденальну рухливість і прискорює випорожнення шлунка; практично не впливає на шлункову секрецію.

Показання для застосування ЛЗ: нудота, блювання БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), комплекс диспептичних симптомів, що обумовлені уповільненням випорожнення шлунка, ГЕРХ БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), езофагітом (відчуття переповнення шлунка, здуття і біль в епігастральній ділянці, відрижка, метеоризм, печія); нудота і блювання функціонального або органічного генезу (у тому числі при інфекціях, порушеннях дієти, лікувальній або променевій терапії) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); нудота і блювання, що викликані антагоністами допаміну (леводопа і бромокриптин).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендується приймати перорально до їди; хр. (Хронічний) Диспепсія – дорослі 10 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) за 15 – 30 хв (Хвилина) до їди і, у разі необхідності, перед сном; при необхідності зазначену дозу можна подвоїти; МДД (максимальна добова доза) – 2,4 мг/кг маси тіла, але не більше 80 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); г. (Гострий) та підгострий стани (нудота та блювання) – дорослі 20 мг 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) до їди та перед сном; діти старше 12 років – по 1 або 2 табл. (Таблетки) по 10 мг 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) за 15 – 30 хв (Хвилина) до їди, у разі необхідності, перед сном але не більше 80 мг/добу; діти з 5 до 12 років – по 0,25-0,5 мг/кг 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) за 15 – 30 хв (Хвилина) до їди.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: екстрапірамідні розлади, прохідні спазми гладкої мускулатури ШКТ (шлунково-кишковий тракт), шкірний свербіж, висип, кропив’янка, підвищення рівня пролактину в плазмі крові, дуже рідко – галакторея, гінекомастія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, шлунково-кишкова кровотеча, непрохідність шлунка або кишечнику, перфорація виразки, пролактинсекреторна пухлина гіпофіза (пролактинома); порушення функції печінки; вагітним жінкам препарат призначають тільки у випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду; жінкам у період годування груддю необхідно вирішити питання про припинення годування груддю; дитячий вік до 5 років.

Форми випуску ЛЗ: суспензія оральна, 1 мг/мл по 60 мл або по 100 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг; табл. (Таблетки), що диспергуються в ротовій порожнині, по 10 мг.