Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію глюконат (Calcii gluconate) *, ** [тільки Табл.]

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїКальцію глюконат

Кальцію глюконат (Calcii gluconate) *, ** [тільки Табл.]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • КАЛЬЦІЙ ФРУКТОВИЙ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, ТОВ "Агрофарм", м. Київ, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ СТАБІЛІЗОВАНИЙ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ ФРУКТОВИЙ, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ, КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ (СТАБІЛІЗОВАНИЙ), ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ЗДОРОВ'Я, КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ЗДОРОВ'Я (СТАБІЛІЗОВАНИЙ), ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ, РУП "Бєлмедпрепарати", Республіка Білорусь

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кальцію глюконат (Calcii gluconate)

Фармакотерапевтична група: А12АА0З - препарати кальцію.

Основна фармакотерапевтична дія: усуває гіпокальціемію; протиалергічна, протизапальна, кровоспинна дія; іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких і скелетних м’язів, функціонуванні міокарда, згортанні крові; вони є необхідними для формування кісткової тканини, функціонування інших систем і органів; концентрація іонів кальцію в крові зменшується при багатьох патологічних процесах, а виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії; кальцію глюконат, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин.

Показання для застосування ЛЗ: при недостатній функції паращитоподібних залоз, підвищеному виведенні кальцію з організму, як допоміжний засіб при алергічних захворюваннях, та алергічних ускладненнях медикаментозної терапії, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різноманітного генезу; при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженнях печінки, нефриті, еклампсії, гіперкаліємії, гіперкаліємічній формі пароксизмальної міоплегії, при шкірних захворюваннях, як кровоспинний засіб, а також як антидот при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою або її р-нними солями, р-нними солями фтористої кислоти.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/в (внутрішньовенне введення) і в/м (внутрішньом’язеве введення) дорослим вводять по 5 – 10 мл 10-% р-ну одноразово, залежно від характеру захворювання і стану хворого – щодня, через день або через 2 дні; дітям в/м (внутрішньом’язеве введення) вводити препарат не рекомендується через можливість розвитку некрозу; дітям в/в (внутрішньовенне введення), залежно від віку, 10-% р-н глюконату кальцію вводять у наступних дозах: до 6 місяців – 0,1-1 мл, в 7 – 12 місяців – 1 - 1,5 мл, в 1 – 3 роки – 1,5 - 2 мл, в 4 – 6 років – 2 – 2,5 мл, в 7 – 14 років – 3 – 5 мл; внутрішньо призначають перед прийомом їди; дорослим - по 2–6 табл. (Таблетки) (1–3 г) 2–3 р/добу (кількість разів на добу); дітям віком до 1 року - по 1 табл. (Таблетки) (0,5 г) 1 р/добу (кількість разів на добу), подрібнюючи і р-няючи табл. (Таблетки) в невеликій кількості води, молока або фруктового соку; дітям від 2 до 4 років - по 2 табл. (Таблетки) (1 г), від 5 до 6 років – по 2–3 табл. (Таблетки) (1–1,5 г), від 7 до 9 років – по 3–4 табл. (1,5–2 г), від 10 до 14 років – по 4–6 табл. (2–3 г) на добу в 2–3 прийоми; курс лікування в середньому становить від 10 днів до 1 місяця; при необхідності - можна повторити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, брадикардія, відчуття жару у ротовій порожнині, а потім по всьому тілу, котрі швидко проходять самостійно; нудота, блювання, діарея, болі в животі, запори (обструктивні процеси у кишечнику, зумовлені утворенням кальцієвих каменів); брадикардія; гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: схильність до тромбозів, гіперкальціємія, виражений атеросклероз, підвищене згортання крові; гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 10 % по 5 мл, по 10 мл в амп; табл. для жування по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Сповільнює абсорбцію тетрациклінів, утворює нер-нні комплекси, т.ч. знижується антибактеріальний ефект. Сповільнює всмоктування дигоксину, пероральних препаратів заліза. Знижує ефект кальцітонину при гіперкальціємії, знижує біодоступність фенітоїну. З хінідином - вповільнення внутрішлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідину. Знижує ефективність блокаторів повільних кальцієвих каналів. З препаратами вітаміну Д підвищує біодоступність кальцію.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю і при регулярному контролі рівня екскреції кальцію з сечею призначають пацієнтам з помірною гіперкальціурією, яка перевищує 300 мг = 7,5 ммоль/добу, нерізко вираженими порушеннями функції нирок, сечокам’яною хворобою в анамнезі. Уникати прийому високих доз вітаміну D або його похідних, якщо для цього немає особливих показань Одна табл. кальцію глюконату містить 0,045 г елементарного кальцію.
Інформація для пацієнта: Хворим із схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах рекомендується збільшити об’єм споживаної рідини. Дотримуватись інтервалу не менше 3 год (Година) між прийомом табл. та препаратами для перорального застосування естрамустину, етидронату, інших біфосфонатів, фенітоїну, хінолонів, а/б (Антибіотик) тетрациклінового ряду, пероральними препаратами заліза і препаратами фтору.