Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію хлорид (Calcii chloride) *

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїКальцію хлорид

Кальцію хлорид (Calcii chloride) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік", м. Харків, Україна
  • КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кальцію хлорид (Calcii chloride)

Фармакотерапевтична група: B05XA07 – р-ни електролітів. Кровозамінники та перфузійні р-ни.

Основна фармакотерапевтична дія: усуває дефіцит іонів кальцію; іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладкої і скелетної мускулатури, виявляє протиалергічну, протизапальну і кровоспинну дію.

Показання для застосування ЛЗ: недостатність функції паращитоподібних залоз (спазмофілія, тетанія), посилене виділення кальцію з організму (зокрема, при тривалій нерухомості), алергічні захворювання (ангіоневротичний набряк, кропив’янка, сінна гарячка, сироваткова хвороба), у тому числі обумовлені ліками; для зменшення проникності судинної стінки (променева хвороба, васкуліти геморагічні), при плевритах, пневмоніях, ендометриті, аднекситі; шкірних захворюваннях (псоріаз, екземи, свербіж); токсичні ураження печінки, паренхіматозний гепатит, нефрит; еклампсія; пароксизмальна міоплегія (гіперкаліємічна форма); при зовнішніх та внутрішніх кровотечах, вводять як антидот при отруєннях щавлевою кислотою та її солями, р-нними солями фтористої кислоти, солями магнію; при комплексному стимулюванні пологової діяльності, комплексному лікуванні (у поєднанні з антиалергічними засобами) алергічних захворювань.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають дорослим в/в (внутрішньовенне введення) струминно (дуже повільно) та в/в (внутрішньовенне введення) крапельно (повільно); в/в (внутрішньовенне введення) крапельно 5 - 15 мл препарату розбавляють в 100 - 200 мл натрію хлориду, р-ні для ін’єкцій 0,9% або глюкози, р-ні для ін’єкцій 5%; вводять зі швидкістю 6 крап./хв 1 - 3 р/добу (кількість разів на добу); в/в (внутрішньовенне введення) струминно 5 мл вводять протягом 3 - 5 хв (Хвилина); тривалість курсу обумовлена характером, перебігом захворювання, досягнутим терапевтичним ефектом.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при в/в (внутрішньовенне введення) введенні - брадикардія, а при швидкому введенні – фібриляція шлуночків.

Протипоказання до застосування ЛЗ: тромбози та схильність до них, тромбофлебіти, виражений атеросклероз, гіперкальціємія; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 100 мг/мл по 5 мл або по 10 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Застосовують з антиалергічними засобами. Не застосовувати з тетрациклінами. Зменшує дію блокаторів кальцієвих каналів; з хінідіном – уповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідіну. З серцевими глікозидами - парентеральне застосування кальцію хлориду не рекомендується - посилення кардіотоксичної дії.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Зважити очікувану користь терапії для матері та потенційний ризик для дитини
Лактація: Зважити очікувану користь терапії для матері та потенційний ризик для дитини

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при вираженому атеросклерозі.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосування можливе з 1-го року життя.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Ін'єкція повинна проводитися ч/з тонку голку у велику вену, щоб мінімізувати пошкоджуючу дію препарату на стінку судин. Не вводити п/ш/ або в/м (внутрішньом’язеве введення) ч/з його подразнювальну та некротизуючу дію. У випадку потрапляння р-ну препарату під шкіру або в м'яз треба, відсмоктати за допомогою шприца, а місце ін'єкції обколоти 1 % р-ном новокаїну.
Інформація для пацієнта: Протипоказані керування автотранспортом та робота з небезпечними механізмами.

Комбіновані препарати, що містять Кальцію хлорид