Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Клемастин (Clemastine) ** [окрім р-ну]

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїКлемастин

Клемастин (Clemastine) ** [окрім р-ну]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТАВЕГІЛ, Новартіс Фарма АГ/Нікомед Австрія ГмбХ, Швейцарія/Австрія
  • ТАВЕГІЛ, Новартіс Фарма Продукціонс ГмбХ/Фамар Італія С.п.А., Німеччина/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Клемастин (Clemastine)

Фармакотерапевтична група: R06AA04 - антигістамінні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: антигістамінна, протисвербіжна дія; антагоніст Н1-рецепторів групи бензгідрильних ефірів.

Показання для застосування ЛЗ: анафілактичний або анафілактоїдний шок та ангіоневротичний набряк; профілактика та лікування алергічних та псевдоалергічних реакцій - відповідь на введення контрастних речовин, переливання крові, діагностичне застосування гістаміну, сінна гарячкка БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), алергійний риніт, кропив’янка БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (у т.ч. дермографічна), свербіж, алергійні дерматити і дерматози, контактний дерматит, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) екзема, АР (алергічні реакції), спричинені лікарськими препаратами, укусами комах.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям старше 12 років для лікування алергічних захворювань - в/в (внутрішньовенне введення) введення (протягом 2 - 3 хв) або в/м (внутрішньом’язеве введення) в разовій дозі 2 мл (2 мг) 2 р/добу (кількість разів на добу) (вранці і ввечері); для профілактики АР (алергічні реакції) - 2 мл повільно в/в (внутрішньовенне введення) перед можливим розвитком анафілактичної реакції або реакції на гістамін; р-н можна розводити фізіологічним р-ном або 5% р-ном глюкози у співвідношенні 1 : 5; дітям 6 – 12 років вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) в добовій дозі 25 мкг/кг маси тіла 2 р/добу (кількість разів на добу); дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 табл. (Таблетки) вранці і ввечері; в особливо тяжких випадках добова доза може бути збільшена до 6 табл. (Таблетки); дітям 6-12 років - по ½ -1 табл. (Таблетки) перед сніданком і на ніч БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дорослим і дітям старше 12 років призначають по 10 мл сиропу вранці і ввечері, в особливо тяжких випадках добова доза може бути збільшена до 60 мл сиропу; дітям 6-12 років - по 5-10 мл сиропу перед сніданком і на ніч; дітям 3-6 років - по 5 мл сиропу 2 р/добу (кількість разів на добу), перед сніданком і на ніч; дітям 1-3 років призначають по 2-2,5 мл сиропу 2 р/добу (кількість разів на добу), перед сніданком і на ніч.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: слабкість, седативна дія, іноді - стимулювальна дія на ЦНС (центральна нервова система); сухість у роті, головний біль, запаморочення, нудота, біль у ділянці шлунка, запор; тахікардія; блювання, діарея, відсутність апетиту, утруднення сечовиділення, бронхіального секрету, екстрасистолія, гіпотензія; АР- : шкірні висипання, фото сенсибілізація.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату або до інших антигістамінних засобів; діти віком до 1 року; вагітність і годування груддю; порфірія.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 1 мг/мл по 2 мл; табл. (Таблетки) по 1 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Потенціює дію ЛЗ (лікарський засіб), що пригнічують ЦНС (центральна нервова система) (снодійні, седативні, транквілізатори), алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За суворими показаннями.
Лактація: За суворими показаннями

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при гіпертрофії передміхурової залози, обструктивних явищах у шийці сечового міхура.
Порушення функції дихальної системи: Не застосовувати при захворюваннях НДШ (нижні дихальні шляхи), БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначати до 1 року
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережностю пацієнтам із закритокутовою глаукомою, стенозуючою виразкою шлунка, обструктивними явищами в пілоричній і дуоденальній ділянках; з гіпертрофією передміхурової залози, яка супроводжується затримкою сечовипускання; за наявності обструктивних явищ у шийці сечового міхура.
Інформація для пацієнта: Обережно при керуванні транспортними засобами, при роботі з машинами і механізмами, може спричиняти седативний ефект.