Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Нафазолін (Naphazoline) **

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїНафазолін

Нафазолін (Naphazoline) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАФТИЗИН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • РІНОСЕПТ®, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ФЛЮЗОРІН, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • САНОРИН, АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о., Чеська Республіка
  • САНОРИН, ТЕВА Чех Індастріз с.р.о., Чеська Республіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Нафазолін (Naphazoline)

Фармакотерапевтична група: R01AA08 - протинабрякові препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики

Основна фармакотерапевтична дія: має виражену судинозвужувальну дію на периферичні судини завдяки впливу на а-адренорецептори; при нанесенні на слизові оболонки зменшує набряк, при ринітах полегшує носове дихання, зменшуючи приток крові до венозних синусів, а також розширює зіниці, сповільнює всмоктування місцевоанестезуючих засобів; при нанесенні на слизову оболонку носа діє переважно місцево завдяки звуженню поверхневих судин, що перешкоджає всмоктуванню та резорбтивній дії препарату.

Показання для застосування ЛЗ: риніти, запалення гайморових пазух, для зупинки носових кровотеч; з метою зменшення набряку, кровотечі і запальних реакцій слизової носа при проведенні риноскопії та інших діагностичних та хірургічних маніпуляцій у травматології та хірургії; може застосовуватися для уповільнення всмоктування місцевих анестетиків.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим при ринітах рекомендується закапувати по 2-3 крап. (Краплі) 0,05% або 0,1% р-ну 2-3 р/добу (кількість разів на добу) в кожний носовий хід; дітям старше 1 року - по 1-2 крап. (Краплі) 0,05% р-ну; при носових кровотечах краще використовувати тампони, зволожені 0,05% р-ном; дітям до 1 року препарат не призначають.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття печіння або сухості, що поступово зменшуються; набряк Квінке; при тривалому використанні ефективність препарату знижується внаслідок розвитку тахіфілаксії (звикання) та можливий розвиток медикаментозного риніту, при якому відміна препарату викликає закладення носа.

Протипоказання до застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія), тахікардія, виражений атеросклероз, гіпертиреоз, гіперчутливість до препарату; діти віком до 1 року (через небезпеку передозування).

Форми випуску ЛЗ: краплі назальні 0,025 % по 5 мл у фл. (Флакон); 0,05 % по 10 мл, 0,1 % по 10 мл, спрей назальний, р-н, 1 мг/мл по 10 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат не призначати разом із трициклічними антидепресантами, з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) або протягом 14 днів після їх відміни у зв’язку із загрозою підвищення АТ (артеріальний тиск).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосовують з великою обережністю
Лактація: Застосовують з великою обережністю

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 2 років протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю при тяжких захворюваннях ССС (гіпертензія,ІХС), при ЦД (цукровий діабет), гіпертиреозі, феохромоцитомі. Обережність під час загальної анестезії із застосуванням анестетиків, що підвищують чутливість міокарда до симпатоміметиків ( галотан), також при БА (бронхіальна астма).
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає