Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ніцерголін (Nicergoline)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїНіцерголін

Ніцерголін (Nicergoline)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НІЦЕРГОЛІН, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів, Україна
  • НІЦЕРГОЛІН-ФЕРЕЙН, ЗАТ "Бринцалов-А", м. Москва, Російська Федерація
  • НІЦЕРІУМ 30 УНО, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
  • НІЦЕРІУМ 30 УНО®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/Рентшлер Фарма ГмбХ/Клоке Верпакунгз-Сервіс ГмбХ, Німеччина/Німеччина/Німеччина
  • НІЦЕРІУМ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ/Роттендорф Фарма ГмбХ, Німеччина/Німеччина
  • СЕРГОЛІН, АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о., Чеська Республіка
  • СЕРМІОН, Пфайзер Італія С.р.л., Італія
  • СЕРМІОН, Пфайзер Італія С.р.л./Актавіс Італія С.п.А., Італія/Італія
  • СЕРМІОН, Фармація Італія С.п.А., Італія - компанія групи Пфайзер, США/Фармація Італія С.п.А., Італія/США/Італія
  • СЕРМІОН®, Пфайзер Італія С.р.л., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ніцерголін (Nicergoline)

Фармакотерапевтична група: С04АЕ02 - периферичні вазодилятатори. Алкалоїди ріжків

Основна фармакотерапевтична дія: є дериватом ерголіну, покращує поглинання і споживання глюкози у мозку, біосинтез білків і нуклеїнової кислоти, впливає на різні системи нейромедіаторів; при введенні парентерально – блокує α1-адренергічні рецептори; значно підвищує активність ацетилхолинестерази. посилює активність і переміщення у мембрану Са-залежних РКС ізоформ. Ці ферменти приймають участь у механізмі секреції р-нного амілоїдного попередника протеїну, що призводить до посилення його вивільнення і до зниження продукції патологічного бета-амілоїду Антиоксидантний ефект і активація ферментів детоксикації препаратом захищає нервові клітини від загибелі внаслідок окиснювального навантаження та апоптозу. Послаблює залежне від віку зниження вмісту синтетази окису азоту мРНК у нейронах, що може сприяти покращанню когнитивної функції.

Показання для застосування ЛЗ: для лікування церебральних метаболічно-васкулярних порушень, г. (Гострий) або хр. (Хронічний), що спричинені атеросклерозом, церебральним тромбозом та емболією, транзиторною церебральною ішемією; периферичних метаболічно-васкулярних порушень, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) (органічна і функціональна артеріопатія лімбічної зони, хвороба Рейно, інші с-ми, що пов’язані з порушенням периферичного кровообігу); головного болю; як компонент комбінованої терапії в лікуванні АГ (артеріальна гіпертензія), гіпертонічних кризів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: парентерально рекомендована доза становить 2 – 4 мг (2 – 4 мл) 2 р/добу (кількість разів на добу), в/м (внутрішньом’язеве введення); 4 – 8 мг в/в (внутрішньовенне введення) в 100 мл фізіологічного р-ну хлориду натрію або 5% р-ну глюкози 1 р/добу (кількість разів на добу), в деяких випадках введення такої ж дози можна повторити протягом доби; за необхідності можна ввести внутрішньоартеріально в дозі 4 мг в 10 мл фізіологічного р-ну хлориду натрію, повільно, протягом 2 і більше хв (Хвилина); доза, тривалість лікування та шлях введення залежить від вираженості клінічних проявів захворювання; в деяких випадках доцільно починати лікування з введення препарату парентерально і потім перейти на пероральний прийом; рекомендована доза складає 1 табл 1-2 р/добу (кількість разів на добу) (30–60 мг). Звичайна добова доза для дорослих - 30 мг, тимчасово добову дозу можна збільшити до 60 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіпотензія та запаморочення, припливи, напади стенокардії, похолодання кінцівок, пітливість, збільшення кислотності шлункового соку, нудота, блювання, діарея, біль в животі, біль в кінцівках, порушення еякуляції, шкірні висипання, сонливість, безсоння; збільшення рівня сечової кислоти в крові.

Протипоказання до застосування ЛЗ: нещодавно перенесений ІМ (інфаркт міокарда), прояви г. (Гострий) кровотечі, тяжка брадикардія, порушення ортостатичної регуляції, гіпотензія, стенокардія, навантаження, виражений атеросклерозі судин, вагітність, годування груддю, гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) тверді по 30 мг; ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 4 мг в амп. (Ампула); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 4 мг у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 5 мг, по 10 мг, по 30 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 30 мг; табл. (Таблетки), вкриті цукровою оболонкою, по 5 мг, по 10 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може посилювати ефект антигіпертензивних та антихолінелітичних засобів. Антациди та холестірамін уповільнюють всмокутвання препарату. Не можна виключити взаємодії з препаратами, такими як хінідін, більшість антипсихотичних засобів, в тому числі клозапін, рісперидон, галоперидол, тіоридазин.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при нещодавно перенесеному ІМ (інфаркт міокарда), тяжкій брадикардії, порушенні ортостатичної регуляції, гіпотензії, стенокардії навантаження.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Зменшення дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосування не передбачається.
Особи похилого та старечого віку: Немає потреби змінювати дозу.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не спричинює зміни АТ (артеріальний тиск), у пацієнтів, які схильні до гіпертензії, може поступово знижувати рівень АТ (артеріальний тиск). Пацієнтам з гіперуремією чи з подагрою в анамнезі або під час лікування препаратами, що впливають на метаболізм та екскрецію сечової кислоти, призначати з обережністю. Ефект від застосування збільшується поступово. Застосовувати протягом тривалого часу. Бажано, щоб кожні 6 місяців оцінювати ефект і вирішувати доцільність продовження прийому препарату. Не можна застосовувати одночасно із засобами, які збуджують ЦНС (центральна нервова система), альфа- та бетаадреноміметиками. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами та антиагрегантами - контролювати параметри зсідання крові.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від вживання алкоголю