Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сульфокамфокаїн (Sulfocamphocain)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїСульфокамфокаїн

Сульфокамфокаїн (Sulfocamphocain)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СУЛЬФОКАМФОКАЇН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Інструкція для застосування: Сульфокамфокаїн (Sulfocamphocain)

Фармакотерапевтична група: С01EB02 - кардіологічні препарати.

Основна фармакотерапевтична дія: механізм дії препарату обумовлений збудженням ЦНС (центральна нервова система), в першу чергу центрів довгастого мозку як безпосередньо, так і через сонний синус; тонізує дихальний і судиноруховий центри; належить до групи аналептичних ЛЗ (лікарський засіб); підсилює обмінні процеси в серцевому м'язі, підвищуючи його чутливість до впливу симпатичних нервів; впливає на судини; у результаті відбувається перерозподіл крові, звужуються судини органів черевної порожнини, підвищується тонус венозних судин, трохи збільшується приплив крові до серця, поліпшується коронарний кровотік, кровопостачання мозку та легенів; кардіотонічний ефект пов'язаний з адреносенсибілізуючою дією, посиленням процесів дихання, пов'язаних із процесом фосфориляції макроергічних з'єднань.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) ДН (дихальна недостатність), пригнічення дихання при пневмонії та інших інфекційних захворюваннях; кардіогенний та анафілактичний шок; г. (Гострий) СН (серцева недостатність) в геріатрії; отруєння алкоголем, легкі форми отруєння снодійними засобами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять п/ш (підшкірне введення), в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) (повільно, струминно або краплинно) дорослим у разовій дозі 2 мл; для розведення слід застосовувати ізотонічний р-н натрію хлориду з pН не нижче 5,5; при необхідності препарат вводять 2–3 р/добу (кількість разів на добу); в/в (внутрішньовенне введення) вводять у г. (Гострий) випадках; при хр. (Хронічний) дихальній та СН (серцева недостатність) препарат застосовують в/м (внутрішньом’язеве введення) або п/ш (підшкірне введення); курс лікування може становити 20–30 днів; МДД (максимальна добова доза) - 12 мл; об'єктивний досвід застосування у дітей відсутній у зв'язку з тим, що в ранньому дитячому віці застосування препарату неможливе через наявність новокаїну – основи, а в більш пізньому дитячому віці – через можливість камфори підвищувати судомну готовність у дітей.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження АТ (артеріальний тиск) (особливо у пацієнтів із артеріальною гіпотензією), шкірні АР (алергічні реакції) (висипи, свербіж, почервоніння шкіри).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до камфори та новокаїну, епілепсія, схильність до судомних станів.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 100 мг/мл по 2 мл в амп.