Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фталілсульфатіазол (Phthalylsulfathiazole) **

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїФталілсульфатіазол

Фталілсульфатіазол (Phthalylsulfathiazole) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФТАЛАЗОЛ, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ФТАЛАЗОЛ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • ФТАЛАЗОЛ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • ФТАЛАЗОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ФТАЛАЗОЛ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фталілсульфатіазол (Phthalylsulfathiazole)

Фармакотерапевтична група: А07АВ02 - протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Основна фармакотерапевтична дія: сульфаніламідний препарат широкого спектра дії, активний відносно Гр(+) і Гр(-) м/о (Мікроорганізм) – збудників кишкових інфекцій; чинить бактеріостатичний ефект, механізм якого зумовлений порушенням синтезу в м/о (Мікроорганізм) їх ростових факторів фолієвої та дегідрофолієвої кислот, необхідних для синтезу пуринів і піримідинів; повільно всмоктується зі ШКТ: основна кількість його затримується у кишечнику, де поступово відщеплюється активна сульфаніламідна частина молекули; висока концентрація препарату в кишечнику, з урахуванням специфічної бактеріостатичної активності відносно кишечної флори, зумовлює ефективність фталілсульфатіазолу при кишкових інфекціях.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) дизентерія, хр. (Хронічний) дизентерія в стадії загострення, коліти (у тому числі виразкові), ентероколіти, гастроентерити інфекційної природи, операції на кишечнику (для профілактики гнійних ускладнень).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при г. (Гострий) формі дизентерії дорослим призначають у 1-2-ий день лікування – по 6 г на добу (кожні 4 год (Година) по 1 г), на 3-4-ий день – по 4 г на добу (кожні 6 год (Година) по 1 г), на 5-6-ий день – по 3 г на добу (кожні 8 год (Година) по 1 г); курсова доза становить 25-30 г; через 5-6 днів після першого курсу лікування проводять другий курс: 1-2-ий день дорослим – по 1 г через 4 год (Година) (вночі через 8 год), всього 5 г на добу; 3-4-ий день – по 1 г через 4 год (Година) (вночі не призначають), всього 3 г на добу; на цей курс загальна доза становить 21 г (при захворюванні у легкій формі доза може бути зменшена до 18 г); вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 2 г, МДД (максимальна добова доза) – 7 г; дітям до 3 років призначають до 0,2 г/кг/добу; добову дозу протягом дня розподіляють на три рівні частини протягом 7 днів; дітям від 3 до 8 років призначають у разовій дозі 0,4-0,5 г на прийом 4 р/добу (кількість разів на добу), у віці 8-14 років – у разовій дозі 0,5-0,75 г; при лікуванні інших захворювань препарат призначають дорослим у перші 2-3 дні по 1-2 г кожні 4-6 год, у наступні 2-3 дні – по 0,5-1 г кожні 4-6 год; дітям призначають у 1-ий день по 0,1 г/кг/добу; препарат приймають рівними дозами кожні 4 год з перервою на ніч, у наступні дні - по 0,2-0,5 г кожні 68 год.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, базедова хвороба, захворювання крові, г. (Гострий) гепатит.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Протимікробну дію його підсилюють а/б (Антибіотик) та сульфаніламіди, які добре всмоктуються (сульфадимезин, сульфален та ін.). ПАСК, саліцилати, барбітурати, дифеніл і метотрексат підсилюють токсичність фталілсульфатіазолу. Тіоацетазон і левоміцетин підвищують можливість розвитку агранулоцитозу. Нітрофурани збільшують ризик розвитку анемії та метгемоглобінемії. Препарати, що містять ефіри параамінобензойної кислоти (новокаїн, анестезин, дикаїн), послаблюють протимікробну дію. Підсилює ефект антикоагулянтів непрямої дії, знижує активність оксациліну; при тривалому застосуванні із препаратами жіночих та чоловічих статевих гормонів можливе пригнічення функції статевих залоз, із кальцію хлоридом та вітаміном К – зниження зсідання крові.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.
Лактація: Припинити на період лікування годування дитини груддю;застосування можливо, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при г. (Гострий) гепатиті.
Порушення функції нирок: З обережністю при нефриті.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 3 років у добовій дозі – до 0,2 г/кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Можна застосовувати в поєднанні із сульфаніламідами або а/б (Антибіотик) бактеріостатичної дії.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає