Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Моксонідин (Moxonidine)

Категорія: КардіологіяАнтигіпертензивні лікарські засоби центральної діїАгоністи імідазолінових рецепторівМоксонідин

Моксонідин (Moxonidine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МОКСОГАМА®, Вьорваг Фарма ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • МОКСОНІД, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • ФІЗІОТЕНС®, Солвей Фармацеутікалз, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Моксонідин (Moxonidine)

Фармакотерапевтична група: С02АС05 - Гіпотензивні засоби. Антиадренергічні засоби з центральним механізмом дії. Агоністи імідазолінових рецепторів

Основна фармакотерапевтична дія: антигіпертензивна дія; відрізняється від інших симпатолітичних антигіпертензивних засобів відносно низькою спорідненістю з відомими постсинаптичними α2-адренорецепторами у порівнянні з імідазоліновими рецепторами, завдяки чому седативний ефект і сухість у роті при застосуванні моксонідину виникають рідко; викликає зменшення системного периферичного судинного опору і зниження АТ (артеріальний тиск); підвищує індекс чутливості до інсуліну у пацієнтів з ожирінням, резистентністю до інсуліну і помірною АГ (артеріальна гіпертензія).

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для дорослих звичайна початкова доза - 0,2 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), а максимальна – 0,6 мг у два прийоми; максимальна разова доза – 0,4 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дозу слід підбирати індивідуально; для хворих з помірною або тяжкою нирковою недостатністю, а також для тих, хто перебуває на гемодіалізі, початкова доза - 0,2 мг/добу; за необхідності і у разі доброї переносимості препарату дозу можна підвищити до 0,4 мг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сухість у роті, головний біль, запаморочення, сонливість і загальну слабкість; ці симптоми часто зменшуються після кількох тижнів лікування; рідко - безсоння, гіпотензія, нудота, шкірні висипання, свербіж шкір, ангіоневротичний набряк.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; СССВ (синдром слабкості синусового вузла) або брадикардія в спокої нижче 50 уд./хв; годування груддю; не рекомендований для лікування пацієнтів молодше 18 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 0,2 мг, по 0,3 мг, по 0,4 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Тіазидні діуретики і блокатори кальцієвих каналів —одночасний прийом препарату з цими та іншими антигіпертензивними засобами справляє адитивний ефект; трициклічні антидепресанти — зменшення ефективності антигіпертензивних агентів центральної дії, призначення цих препаратів разом моксонідином не рекомендовано; моксонідин помірно підвищує порушення когнітивної функції у пацієнтів, які отримують лоразепам; підсилення седативного ефекту бензодіазепінів при одночасному застосуванні

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати з особливою обережністю.
Лактація: Моксонідин екскретується у грудне молоко. Жінкам, які годують груддю, слід припинити лікування або не годувати дитину, якщо вони приймають препарат

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не припиняти раптово, можливість рикошетної гіпертензії як “ефекту відміни” не вдається повністю виключити. Пацієнтам з непереносимістю галактози, недостатність лактази, с-м (Синдром) Лаппа або мальабсорбція глюкози-галактози, не приймати цей препарат.
Інформація для пацієнта: Дотримуватись обережності, можлива поява побічних ефектів, як сонливість і запаморочення.