Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ропінірол (Ropinirole)

Категорія: НеврологіяЛікарські засоби для лікування паркінсонізму та інших екстрапірамідних розладівАгоністи допамінуРопінірол

Ропінірол (Ropinirole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РОПІНІРОЛ ОРІОН, Оріон Корпорейшн/Торрент Фармасьютікалс Лімітед, Фінляндія/Індія

Інструкція для застосування: Ропінірол (Ropinirole)

Фармакотерапевтична група: N04BC04 - протипаркінсонічні засоби. Антагоністи допаміну

Основна фармакотерапевтична дія та ефекти ЛЗ: є неерголіновим D2/D3 агоністом допаміну, що стимулює стріарні допамінові рецептори та знижує допамінову недостатність, характерну для хвороби Паркінсона; впливає на гіпоталамус та гіпофіз, інгібуючи секрецію пролактину.

Показання для застосування ЛЗ: хвороба Паркінсона: початкове лікування як монотерапія, щоб відкласти початок застосування леводопи; в комбінації з терапією леводопою БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), коли ефект леводопи знижується або стає непослідовним, та при виникненні коливань в терапевтичному ефекті (синдрому "вичерпання дози" або "on-off" синдрому); симптоматичне лікування помірної та тяжкої форми ідіопатичного синдрому неспокійних ніг. БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск)

Спосіб застосування та дози ЛЗ: хвороба Паркінсона - рекомендується індивідуальний підбір дози залежно від ефективності та переносимості, початкова доза становить 0,25 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом одного тижня БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), надалі дозу можна збільшити до 0,75 мг за один прийом згідно з режимом: 1й тиждень – разова доза 0,25 мг, добова доза - 0,75 мг; 2й тиждень– разова доза 0,5 мг, добова доза - 1,5 мг; 3й тиждень– разова доза 0,75 мг, добова доза - 2,25 мг; 4й тиждень - – разова доза 1,0 мг, добова доза - 3,0 мг. Після початкового підбору дози щотижневе збільшення дози може становити

1,5–3 мг на добу; терапевтичний ефект звичайно досягається в межах 3–9 мг/добу. Якщо задовільний результат не досягається або не підтримується, дозу ропініролу можна збільшити до 24 мг на добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск). При застосуванні ропініролу як додаткової терапії до леводопи супутню дозу леводопи можна поступово знизити приблизно на 20%; лікування ропініролом слід припиняти поступово, зменшуючи кількість щоденних доз протягом одного тижня.

Синдром неспокійних ніг: 1й тиждень - початкова доза становить 0,25 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом перших двох діб, при нормальній переносимості дози її можна збільшити до 0,5 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5 дібБНФ. Терапевтичний режим, 2й тиждень - після початку лікування добова доза має бути збільшена до досягнення оптимального терапевтичного ефекту, доза може бути збільшена до 1 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом другого тижня; протягом наступних двох тижнів доза може збільшуватись на 0,5 мг на тиждень до 2 мг 1 р/добу (кількість разів на добу). У деяких пацієнтів доза має збільшуватись до 4 мг 1 р/добу для досягнення оптимального терапевтичного ефекту; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) реакція пацієнта на лікування ропініролом може бути оцінена ч/з 3 місяці з початку лікування; якщо лікування переривається більше ніж на декілька діб, терапію необхідно продовжувати з підбору дози.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: галюцинації, психотичні реакції, включаючи делірій, манію та параною; при застосуванні як додаткової терапії - сплутаність свідомості; сонливість, запаморочення, дискінезія, нудота, печія, диспепсія, збільшення рівнів печінкових ферментів, артеріальна гіпотензія. При застосуванні як монотерапії - втрата свідомості, біль в черевній порожнині, блювання, набряк ніг.

Парадоксальне погіршення симптомів синдрому неспокійних ніг та рецидив симптомів в ранковий час.

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин; тяжка ниркова недостатність; печінкова недостатність

Форми випуску ЛЗ: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 0,25 мг ; по 1 мг, по 2 мг, по 5 мг