Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Індометацин (Indometacin)

Категорія: НеврологіяПрепарати для лікування та профілактики мігрені:Лікування гострої мігрені :Нестероїдні протизапальні препарати:Індометацин

Індометацин (Indometacin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІНДОМЕТАЦИН, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • ІНДОМЕТАЦИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ІНДОМЕТАЦИН, Фармапрім СРЛ, Республіка Молдова
  • ІНДОМЕТАЦИН СОФАРМА, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія
  • МЕТИНДОЛ РЕТАРД, Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ (артеріальний тиск), Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Індометацин (Indometacin)

Фармакотерапевтична група: M01AB01 - нестероїдні протизапальні препарати

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, аналгезуюча, жарознижуюча дії; чинить дію, пов’язану з пригніченням циклооксигеназ (ЦОГ–1, ЦОГ–2), які регулюють синтез простогландинів; пригнічує агрегацію тромбоцитів; при внутрішньому введені сприяє послабленню больового с-му, особливо болю у суглобах при рухах та спокої, зменшенню ранкової скутості та припухлості суглобів, збільшенню обсягу рухів; протизапальний ефект настає наприкінці першого тижня лікування; при довготривалому застосуванні чинить десенсибілізуючу дію.

Показання для застосування ЛЗ: : запальні та дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату БНФ: РА (ревматоїдний артрит), ювенільний артрит, анкілозуючий спондилоартрит, г. (Гострий) подагричні ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), інфекційні та травматичні артрити, ревмокардит, бурсит, тендовагініт; больовий с-м (Синдром) та запалення після травм та оперативних втручань

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим призначають, починаючи з 1 капс. (капсули) (75 м/г) на добу; залежно від ефективності терапії і чутливості до препарату добова доза може бути підвищена до 2 капс. (капсули) (150 мг) на добу, що відповідає максимальній добовій дозі; при довготривалому застосуванні максимальна добова доза – 75 мг; курс лікування 10–14 днів; у лікарській формі табл. (Таблетки) препарат призначають дорослим перорально у початковій дозі 25–50 мг, від 2 до 4 р/добу (кількість разів на добу), а при недостатньому терапевтичному ефекті дозу збільшують до 150 мг/добу, розділяючи її на 3 прийоми; для купірування г. (Гострий) нападу подагри застосовують початкову дозу 100 мг, після чого приймають по 50 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) до зняття болю; рекомендована доза для дітей старше 14 років становить 1,5–2,5 мг/кг маси тіла, розділена на 3–4 прийоми; мазь наносять на уражені ділянки тіла 2 р/добу (кількість разів на добу) тонким шаром; для підвищення ефективності терапії можливе використання оклюзійних пов'язок, а також фізіотерапевтичних методів (високочастотна ультразвукова терапія); середня добова доза для дорослих і дітей старше 14 років становить 250 мг індометацину; тривалість курсу терапії визначається індивідуально, залежно від ефективності терапії і, як правило, становить від 2 до 4 тижнів; ректально застосовується 2 р/добу (кількість разів на добу) по одній свічці; добова доза більше 150 мг збільшує ризик виникнення побічних явищ; для дітей старше 14 років доза становить 1,5-2,5мг/кг/добу, розділена на 2-3 прийоми; тривалість лікування препарату не повинна перевищувати 7 днів (максимальна добова доза 150 мг).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гастрит, абдомінальний біль, нудота, блювання, печія, анорексія, діарея, підвищення в крові білірубіну, “печінкових” трансаміназ, виразки слизової оболонки ШКТ (шлунково-кишковий тракт); головний біль, запаморочення, безсоння, збудження, роздратованість, втомлюваність, депресія, периферична нейропатія; спотворення смаку, зниження слуху, шум у вухах, диплопія, нечіткість зорового сприйняття, помутніння рогівки, кон’юнктивіт; СН (серцева недостатність), тахіаритмія, набряковий с-м (Синдром), АГ (артеріальна гіпертензія); апластична анемія, аутоімунна гемолітична анемія, тромбоцитопенія, кровотеча (шлунково-кишкова, ясенева, маткова, гемороїдальна); порушення функції нирок, протеінурія, гематурія, інтерстиціальний нефрит, нефротичний с-м (Синдром), некроз сосочків нирок; шкірний висип, свербіж, кропивниця, набряк Квінке, бронхоспазм, фотосенсибілізація, токсичний епідермальний некроліз (с-м Лайелла), вузлова еритема, анафілактичний шок; асептичний менінгіт (частіше у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями), посилення потовиділення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, поєднання БА (бронхіальна астма), рецидивуючого поліпозу носа та біляносових пазух, чутливість до ацетилсаліцилової кислоти і препаратів піразолонового ряду, виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), виразковий коліт, панкреатит, кровотеча (внутрішньочерепна, шлунково-кишкова), вроджені вади серця (важка коарктація аорти, атрезія легеневої артерії, важка тетрада Фалло), порушення кольорового зору, цироз печінки з портальною гіпертензією, захворювання зорового нерва, БА (бронхіальна астма), СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія), гемофілія, гіпокоагуляція, печінкова недостатність, хр. (Хронічний) ниркова недостатність, зниження слуху, патологія вестибулярного апарату, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; захворювання крові; вагітність, період годування груддю, вік молодше 14 років.

Форми випуску ЛЗ: мазь 10% по 40 г; супозиторії ректальні по 50 мг, по 100; табл. (Таблетки) по 75 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 25 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Під час лікування слід припинити годування груддю

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не можна носити контактні лінзи. Після зняття контактних лінз очі закапати ч/з 5 хв (Хвилина). При наявності інфекції або загрозі її розвитку одночасно призначають місцеве антибактеріальне лікування. Якщо застосовуються краплі для очей, що містять іншу активну речовину, інтервал між застосуванням цих р-нів становить не менше 15 хв (Хвилина).
З обережністю при захворюваннях печінки, нирок, травного тракту в анамнезі, при диспептичних симптомах на момент призначення препарату, АГ (артеріальна гіпертензія) (затримка рідини в організмі і зниження ефективності антигіпертензивних препаратів), СН (серцева недостатність), відразу після серйозних хірургічних втручань, при паркінсонізмі, епілепсії, алкоголізмі, ЦД (цукровий діабет). З обережністю застосовувати індометацин у хворих на БА (бронхіальна астма), з алергічним («сінним») нежитем, поліпами слизової носа, при ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів) і хр. (Хронічний) інфекціях дихальних шляхів у зв’язку з небезпекою виникнення нападу БА (бронхіальна астма), набряку Квінке або уртикарій. Контроль за функцією печінки і нирок, картиною периферичної крові (у пацієнтів з нирковою недостатністю легкого і помірного ступеня, при спільному застосуванні з циклоспорином). У випадку проведення аналізу на 17-кетостероїди препарат відмінити за 48 год (Година) до дослідження.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають концентрації уваги, підвищеної швидкості психомоторних реакцій, ч/з можливість виникнення запаморочення, сонливості і почуття втоми.