![]() Домперидон (Domperidone) |
![]() |
Категорія: Неврологія → Препарати для лікування та профілактики мігрені: → Лікування гострої мігрені : → Протиблювотні → Домперидон
Домперидон (Domperidone)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ГАСТРОПОМ-АПО, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
- ДОМІДОН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
- ДОМПЕРИДОН-СТОМА, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна
- ДОМРИД®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Індія/Україна
- ДОМРИД®, ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Україна
- МОТОРИКС, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
- ПЕРИДОН, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
- БРЮЛІУМ ЛІНГВАТАБС, БРЮФАРМЕКСПОРТ с.п.р.л., Бельгія
- ГАСТРОПОМ-AПO, Апотекс Інк., Канада
- ДОМПЕРИДОН ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
- ДОМПЕРИДОН САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/ТіоФарма Б.В., Німеччина/Нідерланди
- МОТИЛІУМ®, Янссен-Сілаг С.А., Франція
- МОТИЛІУМ® ЛІНГВАЛЬНИЙ, Каталент Ю.К. Свіндон Зидис Лімітед, Великобританія
- МОТИНОЛ, Фармасайнс Інк., Канада
- МОТИНОРМ, Медлей Фармасьютікалс Лтд, Індія
- МОТОРИКУМ, Медокемі ЛТД, Кіпр
- НАУСИЛІУМ, Фламінго Фармасьютикалс Лтд, Індія
- ПЕРИЛІУМ®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
- ПЕРІДОНІУМ, Юнімакс Лабораторіес, Індія
Ціни в аптеках:
- Ціни на гастропом-апо в аптеках
- Ціни на домідон в аптеках
- Ціни на домперидон-стома в аптеках
- Ціни на домрид в аптеках
- Ціни на моторикс в аптеках
- Ціни на перидон в аптеках
- Ціни на гастропом-aпo в аптеках
- Ціни на домперидон гексал в аптеках
- Ціни на домперидон сандоз в аптеках
- Ціни на мотинол в аптеках
- Ціни на мотинорм в аптеках
- Ціни на моторикум в аптеках
- Ціни на периліум в аптеках
Інструкція для застосування: Домперидон (Domperidone)
Фармакотерапевтична група: А03FA03 – стимулятори перистальтики. Пропульсанти.
Основна фармакотерапевтична дія: антагоніст рецепторів дофаміну, прокінетик, що має протиблювотні властивості подібні до метоклопраміду та деяких нейролептиків; однак, на відміну від цих ЛЗ (лікарський засіб), практично не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, тому екстрапірамідні побічні явища спостерігалися лише в поодиноких випадках, особливо у дорослих; протиблювотна дія, зумовлена поєднанням периферичної (гастрокінетичної) дії та антагонізму до рецепторів дофаміну у тригерній зоні хеморецепторів, яка знаходиться поза гематоенцефалічним бар’єром; підвищує тонус в нижньому відділі стравоходу, покращує антродуоденальну рухливість і прискорює випорожнення шлунка; практично не впливає на шлункову секрецію.
Показання для застосування ЛЗ: нудота, блювання БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), комплекс диспептичних симптомів, що обумовлені уповільненням випорожнення шлунка, ГЕРХ БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), езофагітом (відчуття переповнення шлунка, здуття і біль в епігастральній ділянці, відрижка, метеоризм, печія); нудота і блювання функціонального або органічного генезу (у тому числі при інфекціях, порушеннях дієти, лікувальній або променевій терапії) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); нудота і блювання, що викликані антагоністами допаміну (леводопа і бромокриптин).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендується приймати перорально до їди; хр. (Хронічний) Диспепсія – дорослі 10 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) за 15 – 30 хв (Хвилина) до їди і, у разі необхідності, перед сном; при необхідності зазначену дозу можна подвоїти; МДД (максимальна добова доза) – 2,4 мг/кг маси тіла, але не більше 80 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); г. (Гострий) та підгострий стани (нудота та блювання) – дорослі 20 мг 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) до їди та перед сном; діти старше 12 років – по 1 або 2 табл. (Таблетки) по 10 мг 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) за 15 – 30 хв (Хвилина) до їди, у разі необхідності, перед сном але не більше 80 мг/добу; діти з 5 до 12 років – по 0,25-0,5 мг/кг 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу) за 15 – 30 хв (Хвилина) до їди.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: екстрапірамідні розлади, прохідні спазми гладкої мускулатури ШКТ (шлунково-кишковий тракт), шкірний свербіж, висип, кропив’янка, підвищення рівня пролактину в плазмі крові, дуже рідко – галакторея, гінекомастія.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, шлунково-кишкова кровотеча, непрохідність шлунка або кишечнику, перфорація виразки, пролактинсекреторна пухлина гіпофіза (пролактинома); порушення функції печінки; вагітним жінкам препарат призначають тільки у випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду; жінкам у період годування груддю необхідно вирішити питання про припинення годування груддю; дитячий вік до 5 років.
Форми випуску ЛЗ: суспензія оральна, 1 мг/мл по 60 мл або по 100 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг; табл. (Таблетки), що диспергуються в ротовій порожнині, по 10 мг.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Антихолінергічні препарати - нейтралізують антидиспептичну дію домперидону. З антацидними та антисекреторними - знижують його біодоступність після прийому внутрішньо. З ЛЗ (лікарський засіб), які значною мірою пригнічують ферменти - підвищення рівня домперидону в плазмі. З кетоконазолом, протигрибковими препаратами азолового ряду; а/б (Антибіотик) групи макролідів, інгібіторами ВІЛ-протеази - трикратне підвищення максимальної концентрації домперидону та AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”). З кетоконазолом - подовження інтервалу QT. З нейролептиками - дію яких він підсилює. З дофаміненергічними агоністами (бромокриптином, L-допою) - небажані периферичні дії яких ( порушення травлення, нудота, блювання) він пригнічує без нейтралізації основних властивостей.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Призначати тоді, коли застосування виправдано очікуваним терапевтичним ефектом та виключає ризик.
Лактація: Годувати груддю не рекомендується, якщо тільки очікувана користь не виправдовує потенційний ризик.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності.
Порушення функції нирок: При повторному введені – зменшення частоти введення, дози при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Немовлятам та дітям з масою тіла менше 35 кг рекомендується суспензія
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Табл. містять лактозу; пацієнтами з непереносимістю лактози, галактоземією та порушеннями всмоктування глюкози/галактози –не рекомендований Незначний відсоток препарату виводиться нирками у незміненому вигляді, навряд чи необхідна корекція разової дози у хворих з нирковою недостатністю; при повторному призначенні частота введення повинна бути знижена, залежно від тяжкості стану і може виникнути необхідність зниження дози.
Інформація для пацієнта: При спільному прийомі антацидних або антисекреторних препаратів їх приймати після їжі, тобто їх не приймати одночасно з домперидоном.