Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Суматриптан (Sumatriptan)

Категорія: НеврологіяПрепарати для лікування та профілактики мігрені:Лікування гострої мігрені :Селективні агоністи серотонінуСуматриптан

Суматриптан (Sumatriptan)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АМІГРЕН, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • АНТИМІГРЕН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • СТОПМІГРЕН, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • СУМАТРИПТАН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • АЛЬГОМАКС, АТ (артеріальний тиск) Фармацевтичний завод ТЕВА, Угорщина
  • ІМІГРАН™, ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А./ГлаксоВеллком Оперейшнс, Польща/Великобританія
  • СУМАМІГРЕН, Фармацевтичний завод "ПОЛЬФАРМА" С.А., Польща
  • СУМІТРАН®, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Суматриптан (Sumatriptan)

Фармакотерапевтична група: N02CC01 - селективний агоніст 5НТ1-рецепторів серотоніну. Препарати, що застосовуються для лікування мігрені.

Основна фармакотерапевтична дія: селективний агоніст 5НТ1-рецепторів, що не має впливу на інші 5НТ-рецептори у черепно-мозкових кровоносних судинах; в експериментальних дослідженнях було встановлено, що суматриптан має селективну вазоконстрикторну дію на судини у системі сонних артерій, але не впливає на мозковий кровообіг; система сонних артерій постачає кров до екстра- та інтракраніальних тканин, наприклад мозкових оболонок; розширення цих судин розглядається як можливий механізм, що відповідає за розвиток мігрені у людини; доведено, що суматриптан гальмує активність трійчастого нерва; це два можливі механізми, через які виявляється антимігренозна активність суматриптану.

Показання для застосування ЛЗ: для швидкого полегшення стану при нападах мігрені, з аурою чи без неї, включаючи лікування нападів мігрені під час менструального періоду у жінок БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: не можна застосовувати з метою профілактики нападу; рекомендується застосовувати якомого раніше після початку нападу мігрені, хоча він є однаково ефективним на кожній його стадії; рекомендована доза для дорослих – 1 табл. (Таблетки) 50 мг,в окремих випадках доза може бути підвищена до 100 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); якщо перша доза препарату виявиться неефективною, друга не повинна призначатись під час цього ж напад; препарат може бути застосований при наступних нападах - якщо пацієнт відреагував на першу дозу, але симптоми відновлюються, друга доза може бути застосована протягом наступних 24 год (Година), при цьому загальна добова доза не повинна перевищувати 300 мг; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) до цього часу ефективність і безпека застосування суматриптану для лікування дітей не встановлена; досвіду застосування суматриптану для лікування пацієнтів старше 65 років недостатньо; хоча фармакокінетика препарату не відрізняється від такої в осіб більш молодого віку, доти, доки не будуть одержані додаткові клінічні дані, призначення Іміграну пацієнтам, старше 65 років не рекомендується.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття поколювання, запаморочення, сонливість; транзиторне підвищення тиску крові одразу після прийому препарату, приплив крові; нудота та блювання; загальні розлади відчуття тяжкості; біль, відчуття тепла, стискання або напруженості, відчуття слабкості, втомлюваність; спостерігались незначні зміни у функціональних печінкових тестах; реакції гіперчутливості - від шкірної гіперчутливості до поодиноких випадків анафілаксії; судоми; тремор, дістонія, ністагм, скотома; мерехтіння, диплопія, зниження гостроти зору, втрата зору (звичайно минуща); брадикардія, тахікардія, посилене серцебиття, порушення ритму, транзиторні ішемічні зміни на ЕКГ (Електрокардіограма), спазм коронарних артерій, ІМ (інфаркт міокарда); гіпотензія, феномен Рейно; ішемічний коліт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Імігран не повинен застосовуватись для лікування пацієнтів, які перенесли ІМ (інфаркт міокарда) або мають ІХС (ішемічна хвороба серця), стенокардію Принцметала, захворювання периферичних судин, або пацієнтів, які мають симптоми, характерні для ІХС (ішемічна хвороба серця); пацієнти, які мали в анамнезі інсульт або минуще порушення мозкового кровообігу; неконтрольована гіпертензія; тяжка печінкова недостатність; супутнє застосування ерготаміну або його похідних (включаючи метизергід); конкурентне призначення інгібіторів моноаміноксидази (МАО) та іміграну,який не повинен застосовуватися протягом 2 тижнів після відміни інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 25 мг, по 50 мг, по 100 мг; капс. (капсули) по 50 мг, по 100 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Пролонговані вазоспастичні реакції при прийомі ерготаміну; ці ефекти можуть бути підсилені прийомом суматриптану, необхідно додержуватися 24-годинного інтервалу між їх прийомом; препарати, що містять ерготамін, не повинні прийматися протягом 6 год (Година) після прийому його. Взаємодія може виникнути з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза), одночасне їх застосування протипоказано.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Зважувати користь для матері у порівнянні з можливим ризиком для плода.
Лактація: Після п/ш (підшкірне введення) виділяється в грудне молоко Вплив на дитину може бути зведений до мінімуму, якщо уникати годування груддю протягом 12 год (Година) після прийому препарату

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при ІМ (інфаркт міокарда), ІХС (ішемічна хвороба серця), стенокардії Принцметала, захворюваннях периферичних судин. З обережністю при АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність і безпека застосування не встановлена.
Особи похилого та старечого віку: Не рекомендується

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовуються при чітко встановленому діагнозі мігрені. Не застосовується при лікуванні геміплегічної, базилярної та офтальмоплегічної мігрені. До початку прийому виключити наявність іншої неврологічної патології. Може спричинити транзиторні симптоми, як біль, відчуття стиснення у грудях, що можуть мати інтенсивний характер і розширюватись на гортань. Не призначатися пацієнтам з підозрою на захворювання серця без попереднього обстеження. З обережністю пацієнтам, які перебувають під наглядом з приводу гіпертонії - може спостерігатись транзиторне підвищення рівня АТ (артеріальний тиск) та периферичного судинного опору. З обережністю пацієнтам зі значним порушенням всмоктування, метаболізму або виведення ліків, із судомами в анамнезі, з факторами ризику, які знижують поріг судомної готовності. У пацієнтів з відомою гіперчутливістю до сульфаніламідів можуть спостерігатися АР (алергічні реакції) .
Інформація для пацієнта: Сонливість може стати наслідком як мігрені, так і її лікування; тому обережність при лікуванні пацієнтів, які керують автомобілем, працюють з іншими складними механізмами.