Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Піридостигмін (Pyridostigmin)

Категорія: НеврологіяЗасоби для лікування хвороб нервово-м’язевого синапсуІнгібітори холінестеразиПіридостигмін

Піридостигмін (Pyridostigmin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛІМІН 60 Н, АВД. фарма ГмбХ і Ко. КГ/Клоке Фарма-Сервіс ГмбХ, Німеччина/Німеччина

Інструкція для застосування: Піридостигмін (Pyridostigmin)

Фармакотерапевтична група: N07AA02 - засоби, що діють на центральну нервову систему.

Основна фармакотерапевтична дія: інгібує холінестеразу, належить до парасимпатоміметичних засобів непрямої дії; інгібування ферменту сприяє накопиченню ацетилхоліну на рецепторах у ділянці холінергічних синапсів, це виявляється більш вираженою і довготривалою дією; переважно діє на периферичні системи, не чинить дії на функції ЦНС (центральна нервова система), оскільки через низьку розчинність у ліпідах не проникає через гематоенцефалічний бар’єр; характерною особливістю ЛЗ (лікарський засіб) є його постійно виникаюча, рівномірна, довготривала і повільно слабшуюча дія.

Показання для застосування ЛЗ: лiкування патологiчної слабкостi м’язiв (тяжка мiастенiя, мiастенiчний с-м) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску),БНФ, а також за вiдсутностi тонусу (атонiя) мускулатури ШКТ (шлунково-кишковий тракт) i сечового мiхура.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: патологiчна слабкiсть м’язiв (тяжка мiастенiя) - для лiкування початкових симптомiв захворювання препарат взагалi призначають у добових дозах 30 - 60 мг, якi розподiляють на 3 - 6 прийомiв; при прогресуваннi захворювання - 1 - 3 табл. (Таблетки) 2 - 4 р/добу (кількість разів на добу) (120 - 720 мг/добу); дозування пiридостигмiну бромiду при патологiчнiй слабкостi м’язiв (тяжка мiастенiя) проводять суворо iндивiдуально, залежно вiд тяжкостi захворювання i реакцiї хворих на лiкування; тому режими доз, що рекомендованi для цього показання, треба розглядати як орiєнтовнi; атонiя кишечнику/затримка сечi - по 1 табл. (Таблетки) (60 мг) через кожнi 4 год (Година); у зв’язку з високим вмiстом дiючої речовини препарат з дозуванням по 60 мг не призначають новонародженим, маленьким дiтям i дiтям шкiльного вiку; пацiєнтам iз захворюваннями нирок препарат призначають у нижчих дозах, тому що пiридостигмiну бромiд у незмiненому виглядi виводиться з органiзму в основному нирками, тому необхiдну дозу пiдбирають iндивiдуально для кожного хворого, залежно вiд дiї препарату; iндивiдуальну добову дозу лiкар розподiляє на 2 - 6 прийомiв; тривалiсть застосування визначає лiкар залежно вiд показання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: пiтливiсть, пiдвищена слинотеча i сльозотеча, посилення секрецiї бронхiальних залоз, нудота, блювання, проноси, нападоподiбний біль у животi в зв’язку з пiдвищеною перистальтикою кишечнику, м’язовий тремор, частi позиви до сечовипускання, спазми та слабкiсть м’язiв i порушення адаптацiї ока до зору поблизу (розлади акомодацiї ока); при застосуваннi препарату в бiльших дозах - зниження ЧСС (частота серцевих скорочень), небажане падiння АТ (артеріальний тиск), висипання на шкiрi.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до дiючої речовини, при механiчнiй непрохiдностi ШКТ (шлунково-кишковий тракт) і сечовивiдних шляхiв, при всiх захворюваннях, що супроводжуються пiдвищеним тонусом бронхiальної мускулатури (наприклад БА (бронхіальна астма) i спастичний бронхiт).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 60 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може посилювати дiю похiдних морфiну i барбiтуратiв (спецiальнi снодiйнi, заспокiйливi, наркотичнi або протиепiлептичнi засоби). Вiдмовитись вiд вживання алкоголю, може вiдмiчатись взаємне пiдсилювання дiї i побiчних ефектiв, особливо у хворих з патологiчною слабкiстю м’язiв (тяжка мiастенiя) може призвести до утруднення дихання.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосовують пiсля ретельного зiставлення ризику втручання i очiкуваного сприятливого ефекту.
Лактація: Припинити грудне вигодовування.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Зособливою обережністю при брадикардії.
Порушення функції печинки: Контроль функції при перенесених захворюваннях.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при механічній непрохідності сечовивідних шляхів. Зменшити дозу при захворюваннях нирок.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма) i спастичному бронхiті.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає