Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Холіну альфосцерат (Choline alfoscerate)

Категорія: НеврологіяЗасоби для лікування хвороб нервово-м’язевого синапсуІнгібітори холінестеразиХоліну альфосцерат

Холіну альфосцерат (Choline alfoscerate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЛІАТИЛІН, Італфармако С.п.А., Італія
  • ЦЕРЕПРО, ВАТ "Верофарм", м. Москва, Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Холіну альфосцерат (Choline alfoscerate)

Фармакотерапевтична група: N07АX02 - парасимпатоміметики.

Основна фармакотерапевтична дія: відноситься до групи центральних холіноміметиків з переважним впливом на ЦНС (центральна нервова система); метаболічний захист забезпечує вивільнення холіну в головному мозку; препарат позитивно впливає на функції пам’яті та пізнавальні здібності, а також на показники емоційного стану і поведінки, погіршення яких було викликано розвитком інволюційної патології мозку; механізм дії оснований на тому, що при потраплянні в організм холіну альфосцерат розщеплюється під дією ферментів на холін і гліцерофосфат: холін бере учать у біосинтезі ацетилхоліну – одного з основних медіаторів нервового збудження; гліцерофосфат є попередником фосфоліпідів (фосфатидилхоліну) нейронної мембрани; препарат покращує передачу нервових імпульсів у холінергічних нейронах; позитивно впливає на пластичність нейрональних мембран і функцію рецепторів, покращує церебральний кровоток, посилює метаболічні процеси в головному мозку, активує структури ретикулярної формації головного мозку і відновлює свідомість при травматичному ушкодженні головного мозку.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) період тяжкої ЧМТ (черепно-мозкова травма) з переважно стовбуровим рівнем ушкодження (порушення свідомості, коматозний стан, вогнищева півкульна симптоматика, симптоми ушкодження стовбура мозку); дегенеративні та інволюційні мозкові психоорганічні с-ми і наслідки цереброваскулярної недостатності, такі як первинні та вторинні порушення розумової функції у людей похилого віку, які характеризуються порушеннями пам’яті, сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, зниженням мотивації та ініціативності, зниженням здатності до концентрації уваги; зміни в емоційній та поведінковій сфері - емоційна нестабільність, роздратованість, зниження інтересу; стареча псевдомеланхолія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при г. (Гострий) станах вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) (повільно) по 1 г/добу протягом 15 – 20 днів; потім, після стабілізації стану хворого, переходять на лікарську форму препарату у капс. (капсули); внутрішньо призначають по 400 мг (1 капсу.) 2-3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування становить 3-6 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції), нудота (головним чином як наслідок допамінергічної активації).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, вагітність, період лактації.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 250 мг/мл по 4 мл в амп. (Ампула); капс. (капсули) по 400 мг.