Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цитиколін (Citicoline)

Категорія: НеврологіяЛЗ, які використовуються при цереброваскулярних захворюванняхВазоактивні препаратиІнші психостимулятори і ноотропиЦитиколін

Цитиколін (Citicoline)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СОМАКСОН, Вінус Ремедіс Лімітед/ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Індія/Україна
  • НЕЙРОДАР®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія
  • СОМАЗИНА®, Феррер Інтернаціональ, С.А., Іспанія
  • ЦЕРАКСОН®, Феррер Інтернаціональ, С.А., Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цитиколін (Citicoline)

Фармакотерапевтична група: N06BX06 - психостимулюючі та ноотропні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:. стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращанню функції мембран, в тому числі, функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів; завдяки стабілізуючій дії на мембрану має протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку; ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як ЧМТ (черепно-мозкова травма) та ГПМК; знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах, покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговування.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) фаза порушень мозкового кровообігу; лікування ускладнень та наслідків порушень мозкового кровообігу; ЧМТ (черепно-мозкова травма) і її наслідки; когнітивні, сенситивні, моторні і неврологічні розлади, спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для в/в (внутрішньовенне введення) або в/м (внутрішньом’язеве введення) введення; при г. (Гострий) та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 год (Година); призначають у формі повільної в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкції (протягом 5 хв) або крапельного в/в (внутрішньовенне введення) вливання (40-60 крап./хв); призначають перші 2 тижні по 500 – 1000 мг (залежно від стану хворого) 2 р/добу (кількість разів на добу) в/в (внутрішньовенне введення), потім – по 500-1000 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) в/м (внутрішньом’язеве введення); МДД (максимальна добова доза) – 2000 мг; за необхідності, лікування продовжують р-ном для перорального застосуванн; внутрішньо дорослим призначають по 200 мг (2 мл) 3 р/добу (кількість разів на добу), дітям від часу народження – по 100 мг (1 мл) 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість курсу лікування залежить від тяжкості ураження мозку; мінімальний рекомендований термін – 45 діб.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: стимуляція парасимпатичної системи, короткочасна гіпотензивна дія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: хворі з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 250 мг/2мл або 250/4мл; 500 мг/4мл, 1000 мг/4 мл в амп. (Ампула); р-н для перорального застосування, 10 г/100 мл по 30 мл у фл. (Флакон), табл. (Таблетки) вкриті болонкою по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять меклофеноксат. Підсилює ефект леводопи.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тільки, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Лактація: Дані про проникнення цитиколіну у грудне молоко невідомі.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям від часу народження.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У разі персистуючої внутрішньочерепної кровотечі вводити у вигляді дуже повільної в/в (внутрішньовенне введення) інфузії (30 крапель за хв (Хвилина).) та не перевищувати добову дозу 1 000 мг.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає