Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Інсулін глюлізин (Іnsulin glulisine) *

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування цукрового діабетуІнсуліниІнсуліни та їх аналоги для ін’єкцій короткої тривалості діїІнсулін глюлізин

Інсулін глюлізин (Іnsulin glulisine) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕПАЙДРА®, Санофі-Авентіс Дойчланд ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Інсулін глюлізин (Іnsulin glulisine)

Фармакотерапевтична група: А10АВ06 – протидіабетичні засоби. Інсуліни та аналоги короткої дії.

Основна фармакотерапевтична дія: рекомбінантний аналог інсуліну людини, що за силою своєї дії подібний до інсуліну людини; інсулін глюлізин діє швидше та протягом меншого, ніж звичайний інсулін людини, часу; основна дія інсулінів та їх аналогів, включаючи інсулін глюлізин, спрямована на регулювання метаболізму глюкози; при п/ш (підшкірне введення) введенні інсулін глюлізин діє швидше та протягом меншого періоду, ніж звичайний інсулін людини; якщо інсулін глюлізин застосовується у вигляді ін’єкції п/ш (підшкірне введення), зниження рівня глюкози у крові починається протягом 10-20 хв (Хвилина); при застосуванні п/ш (підшкірне введення) інсуліну глюлізину та звичайного інсуліну людини у дозі 0,15 Од./кг у різний час відносно 15-хвилинного стандартного приймання їжі було встановлено, що при введенні інсуліну глюлізину за 2 хв (Хвилина) до їди спостерігається пообідній глікемічний контроль, подібний до звичайного інсуліну людини, що застосовувався за 30 хв (Хвилина) до їди; при порівнянні застосування інсуліну глюлізину та звичайного інсуліну людини за 2 хв (Хвилина) до їди інсулін глюлізин забезпечував кращий пообідній контроль, ніж звичайний інсулін людини; застосування інсуліну глюлізину через 15 хв (Хвилина) після початку приймання їжі забезпечує глікемічний контроль, подібний до звичайного інсуліну людини, введеному за 2 хв до початку прийому їжі; інсулін глюлізин зберігає свої швидкодіючі властивості у пацієнтів з ожирінням; час до досягнення 20% від загальної AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) та AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) (0-2 год), що є показниками ранньої дії інсулінів відносно зниження рівня глюкози дорівнював відповідно, 114 хв 427 мг/кг стосовно інсуліну глюлізину та 121 хв та 354 мг/кг для інсуліну ліспро, 150 хв і 197 мг/кг для звичайного інсуліну людини.

Показання для застосування ЛЗ: ЦД (цукровий діабет) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують безпосередньо до (0-15 хв) або одразу після їдиБНФ; повинен застосовуватися в режимі інсулінотерапії, що включає інсулін середньої або довготривалої дії або аналог базального інсуліну, та може використовуватись одночасно з пероральними гіпоглікемічними засобами; інсулін глюлізин застосовується шляхом п/ш (підшкірне введення) ін’єкції або безперервної п/ш (підшкірне введення) інфузії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); застосовується п/ш у зоні черевної стінки, стегна або дельтовидного м’яза або шляхом безперервної інфузії через черевну стінку; п/ш ін’єкція у черевну стінку забезпечує трохи швидшу абсорбцію, ніж при використанні інших місць для ін’єкцій.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіпоглікемія, що виникає як наслідок застосування надто великої дози інсуліну по відношенню до наявної потреби; реакції в місці ін’єкції та місцеві реакції гіперчутливості (почервоніння, набряк і свербіж у місці ін’єкції); ліподистрофія; кропивниця, стиснення у грудях, задишка, алергічний дерматит, свербіж, тяжка АР (алергічні реакції), разом з анафілактичною реакцією, що може загрожувати життю.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до інсуліну глюлізину або будь-якого компоненту препарату. Гіпоглікемія.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 100 Од./мл по 3 мл у кардриджах, або у шприц-ручках

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може виникати необхідність у регулюванні схеми супутнього лікування пероральними антидіабетичними препаратами. Гіпоглікемія виникає залежно від профілю дії інсулінів, що застосовуються, та може, змінюватися при переході на новий режим лікування. Умови, які можуть зробити ранні попереджувальні симптоми гіпоглікемії нетиповими або менш вираженими, включають: довгий термін захворювання на діабет, інтенсивну інсулінотерапію, діабетичну невропатію, застосування ЛЗ (лікарський засіб), таких як бета-блокатори, перехід з інсуліну тваринного походження на інсулін людини. Гіпоглікемія після застосування ін’єкції швидкодіючих аналогів, виникає раніше, ніж при застосуванні р-нного інсуліну людини.
Інформація для пацієнта: Призначений для використання з інсуліновими шприц-ручками, відповідно до рекомендаці. Картридж придатний до застосування, якщо р-н у ньому прозорий, безбарвний, не містить видимих оком твердих часток і зовнішній вигляд його подібний до води. Картридж тримати протягом 1-2 год (Година) при кімнатній температурі перед встановленням його у шприц-ручку багаторазового використанняї. Порожні картриджі не дозволяється заповнювати повторно. При змішуванні з НПХ (Нейтральним Протаміном Хагердону) інсуліном людини спочатку набрати у шприц інсулін глюлізин. Ін’єкцію треба робити відразу ж після змішування