Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Інсулін детемір (Іnsulin detemir) *

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування цукрового діабетуІнсуліниІнсуліни та аналоги для ін’єкцій тривалої діїІнсулін детемір

Інсулін детемір (Іnsulin detemir) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕВЕМІР® ФЛЕКСПЕН®, А/Т Ново Нордіск, Данія

Інструкція для застосування: Інсулін детемір (Іnsulin detemir)

Фармакотерапевтична група: А10АE05 – протидіабетичні засоби. Інсуліни і аналоги тривалої дії.

Основна фармакотерапевтична дія: р-нний аналог базального інсуліну тривалої дії без вираженого піку активності; передбачуваність дії препарату більш виражена, ніж нейтрального протамін-інсуліну Хагедорна (НПХ) та інсуліну гларгіну; пролонгована дія препарату зумовлена тісним взаємозв'язком молекул інсуліну детеміру в місцях ін'єкцій і приєднанням до них альбуміну через бічний ланцюг жирної кислоти; у порівнянні з інсуліном НПХ інсулін детемір повільніше розподіляється в периферичних тканинах-мішенях; цей комбінований механізм пролонгованої дії зумовлює більш передбачувані швидкість всмоктування і характер дії інсуліну детеміру, ніж інсуліну НПХ; цукрознижуючий ефект препарату полягає у сприянні поглинанню глюкози тканинами після зв’язування інсуліну з рецепторами м’язових і жирових клітин, а також в одночасному пригніченні виділення глюкози з печінки; дія препарату триває до 24 год (Година) залежно від дози, що дає змогу обмежуватися 1 чи 2 ін'єкціями на добу; при введенні 2 р/добу (кількість разів на добу) стабілізація глікемії досягається після 2-3-х ін'єкцій; при введенні інсуліну детеміру із розрахунку 0,2-0,4 ОД/кг маси тіла більше 50 % максимального ефекту досягається через 3-4 год (Година), а тривалість дії становить 14 год (Година); після п/ш (підшкірне введення) введення препарату фармакологічний ефект пропорційний дозі препарату; при дослідженні ефективності тривалого (6 міс.) лікування хворих на ЦД (цукровий діабет) 1 типу оптимізація контролю глікемії (за даними рівня глюкози в крові натще і HbА1c) після введення препарату виявилася більш досконалою у порівнянні з введенням інсуліну НПХ як базально-болюсної терапії; при цьому у хворих не збільшувалася маса тіла і знижувався ризик виникнення гіпоглікемії під час нічного сну; після введення інсуліну детеміру профіль концентрації глюкози в нічні год (Година) більш плоский, ніж після введення інсуліну НПХ, що зумовлювало зменшення ризику розвитку гіпоглікемії.

Показання для застосування ЛЗ: лікування ЦД (цукровий діабет) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозу препарату підбирають індивідуально; залежно від потреб хворого інсулін детемір вводять 1 або 2 р/добу (кількість разів на добу); для хворих, які для оптимізації контролю глікемії мають потребу в двохразовому введенні препарату, вечірню дозу слід вводити перед вечерею чи перед відходом до сну, або через 12 год (Година) після ранкового введення препарату; перехід на лікування інсуліну детеміру хворих, які раніше одержували інсуліни середньої тривалості дії або пролонгованої дії, вимагає підбору доз і графіка його введення; у період переведення на інсулін детемір, а також у перші тижні лікування рекомендується проводити ретельний моніторинг рівня глюкози у крові; при комплексній антидіабетичній терапії необхідно підібрати дози і режим застосування препаратів (дози і час введення інсулінів короткої дії або дози прийнятих внутрішньо антидіабетичних препаратів).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіпоглікемія; реакції в місцях введення препарату - почервоніння, набряк і свербіж у місцях ін'єкцій; ліподистрофія, набряк; АР (алергічні реакції), кропив’янка, висип; порушення зору - порушення рефракції, діабетична ретинопатія; периферичні нейропатії - оборотний стан "г. больової нейропатії".

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до інсуліну детемір або до будь-якого інгредієнта препарату.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 100 ОД/мл по 3 мл у попередньо заповнених багатодозових одноразових шприц-ручках

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Підбирати дозу індивідуально.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Підбір доз: для хворих літнього віку, з порушеннями функції нирок, печінки проводити ретельний моніторинг глікемії; підбирати дозу індивідуально. Є розчинникм аналогом базального інсуліну з більш передбаченим пролонгованим, безпіковим профілем дії. На відміну від інших, не викликає збільшення маси тіла. Менший ризик розвитку гіпоглікемії в нічний час у порівнянні з іншими інсулінами дає змогу більш точно підібрати дозу. У порівнянні з інсуліном НПХ препаратом дозволяє досягти більш оптимального контролю глікемії за даними рівня глюкози у крові натще. При переведенні хворого на інсулін детемір може виникнути потреба змінити звичну дозу інсуліну. Необхідність підбору дози може виникнути як при першому введенні нового препарату, так і протягом перших кількох тиж або місяців його застосування. Не можна вводити в/в (внутрішньовенне введення), тому що це може призвести до тяжкої гіпоглікемії. Після в/м (внутрішньом’язеве введення) введення всмоктується швидше, ніж після п/ш (підшкірне введення) введення. Якщо вводять у суміші з іншими препаратами інсуліну, то характер дії одного чи обох компонентів може змінитися. Введення препарату у суміші зі швидкодіючим аналогом типу інсуліну аспарт може зумовити профіль дії з нижчим і більш відкладеним максимальним ефектом, ніж при окремому введенні. Інсулін детемір не використовувати в інсулінових насосах для безперервного п/ш (підшкірне введення) введення інсуліну
Інформація для пацієнта: Картриджі призначені для використання у шприц-ручках з голками. При лікуванні препаратом та іншим видом інсуліну у картриджі для кожного з них використовувати окрему шприц-ручку. Інсулін детемір призначений лише для індивідуального використання. Картриджі повторно не заповнювати. Переконатися у правильності типу інсуліну. Завжди перевіряти картридж, включаючи гумовий поршень. Картридж не використовувати, якщо є зовнішні ушкодження або якщо видима ділянка гумового поршня перевищує ширину білої смужки. Ушкоджений картридж повернути постачальнику
Не використовувати картридж: В інсулінових насосах: Якщо картридж чи шприц-ручка падали або піддавалися зовнішньому тиску, при цьому виникає ризик їхнього ушкодження і витікання інсуліну. Якщо він зберігався неправильно або був заморожений. Якщо рідина, що міститься в ньому, не є прозорою і безбарвною. Ввести інсулін під шкіру згідно з інструкцією, що прикладена до шприц-ручки. Після ін'єкції голка має залишатися під шкірою не менше 6 секунд. Це забезпечить введення повної дози.