Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Орлістат (Orlistat)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування цукрового діабетуІнші лікарські засоби, які використовуються при цукровому діабетіЗасоби для лікування ожирінняЛікарські засоби для лікування ожиріння периферичної діїОрлістат

Орлістат (Orlistat)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КСЕНІКАЛ, Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд/Рош С.п.А., Італія, по ліцензії Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд/Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд, Кайзераугст (пакування)/Рош С.п.А., Сеграте, Швейцарія/Італія/Швейцарія/Італія
  • КСЕНІСТАТ, Прісайс Біофарм Пвт. Лтд, Індія
  • ОРЛІКЕЛ, Аджанта Фарма Лімітед, Індія
  • ОРЛІП, ГМ Фармацевтикалс, Грузія
  • ОРЛІСТАТ, ІБН Хайян Фармасьютікалз, Сірійська Арабська Республіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Орлістат (Orlistat)

Фармакотерапевтична група: А08АВ01 - засоби з периферичним механізмом дії, що застосовуються для лікування ожиріння.

Основна фармакотерапевтична дія: інгібування шлунково-кишкових ліпаз; механізм дії препарату пов’язаний з утворенням ковалентного зв’язку із сериновим залишком шлункової і панкреатичної ліпаз у порожнині шлунку і тонкої кишки; фермент при цьому втрачає здатність розщеплювати жири, що надходять з їжею у формі тригліцеридів, на вільні жирні кислоти, що всмоктуються, і моно гліцериди, що зменшує кількість калорій, які надходять в організм, і знижує масу тіла пацієнта; після 24-40 год (Година) відзначається збільшення концентрації жиру в калових масах.

Показання для застосування ЛЗ: ожиріння БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) або надлишкова маса тіла в сполученні з низькокалорійною дієтою, профілактика виникнення асоційованих з ожирінням факторів ризику та супутніх захворювань, включаючи гіперхолестеринемію, інсулін-незалежний ЦД (цукровий діабет), порушення толерантності до глюкози, гіперінсулінемію, гіпертензію.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають по 120 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) разом з основними прийомами їжі; препарат приймають під час їжі або не пізніше, ніж через 1 год (Година) після їжі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у випадку якщо прийом їжі пропускають, або якщо їжа не містить жиру, то прийом орлістату можна пропустити; збільшення дози вище за рекомендовану посилює терапевтичний ефект.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: маслянисті виділення з прямої кишки, виділення газів, імперативні позиви на дефекацію, стеаторея, частішання дефекації і нетримання калу (явища виникають тимчасово у перші 3 місяці лікування), болі або дискомфорт у животі, метеоризм, рідкий стул, болі і дискомфорт у прямій кишці; шкірні висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: с-м (Синдром) хр. (Хронічний) мальабсорбції, холестаз, гіперчутливість до препарату, не слід призначати вагітним, в період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 120 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З орлістатом зменшується всмоктування вітамінів А, D, E, K та бета-каротину. Якщо рекомендовані полівітаміни, їх приймати не менш, ніж ч/з 2 год (Година) після прийому орлістату або перед сном. З циклоспорином - зниження плазмових концентрацій циклоспорину, частіше визначення концентрацій циклоспорину в плазмі. З пероральними антикоагулянтами проводити моніторинг параметрів коагуляції. Потенційно можливе зниження клінічної ефективності аміодарону.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не приймати.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека та ефективність не встановлені.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Можливість побічних реакцій з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт) може збільшуватися, якщо приймають на фоні харчування, багатого на жири. Добова кількість жирів повинна розподілятись на три основні прийоми. У хворих на ЦД (цукровий діабет) 2 типу зниження маси тіла при лікуванні супроводжується поліпшенням компенсації вуглеводного обміну, що може дозволити зменшення дози пероральних цукрознижувальних препаратів. При застосуванні в комбінації з цукрознижувальними препаратами у хворих на ЦД (цукровий діабет) 2 типу із зайвою вагою, з ожирінням у поєднанні з помірно гіпокалорійною дієтою, дає додаткову можливість для поліпшення компенсації вуглеводного обміну.
Інформація для пацієнта: Можливість виникнення побічних реакцій з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт) і усунення їх шляхом кращого дотримання дієти, особливо щодо кількості жиру, який міститься в їжі. Застосування низькожирової дієти зменшує можливість виникнення побічних дій з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт). Пацієнт повинен отримувати збалансовану, помірно гіпокалорійну дієту, яка містить не більше 30% калоражу у вигляді жирів. Рекомендується харчування багате на фрукти та овочі.