Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глюкагон (Glucagon)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування гіпоглікеміїГлюкагон

Глюкагон (Glucagon)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГлюкаГен® 1 мг ГіпоКіт, А/Т Ново Нордіск, Данія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глюкагон (Glucagon)

Фармакотерапевтична група: Н04АА01 – гіперглікемізуючий засіб.

Основна фармакотерапевтична дія: глюкагон є гіперглікемізуючим агентом, що мобілізує глікоген печінки, який вивільнюється в кров у вигляді глюкози; глюкагон не буде ефективним при недостатності глікогену в печінці; тому ефект глюкагону незначний або відсутній у хворих, які тривалий час не приймали їжі, у пацієнтів з недостатністю надниркових залоз, хр. (Хронічний) гіпоглікемією, або якщо гіпоглікемія спричинена надмірним вживанням алкоголю; стимулює вивільнення катехоламінів; за наявності феохромоцитоми глюкагон може спричинити вивільнення великої кількості катехоламінів пухлиною, що призводить до г. (Гострий) гіпертензивних реацій; глюкагон пригнічує тонус і перистальтику гладеньких м’язів у ШКТ (шлунково-кишковий тракт).

Показання для застосування ЛЗ: лікування тяжких гіпоглікемічних реакцій, які можуть виникати у хворих на інсулінозалежний ЦД (цукровий діабет). БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: після розчиннення порошку глюкагону стерильною водою для ін’єкцій утворюється р-н з концентрацією 1 мг/мл (1 МО/мл); р-н препарату призначений для п/ш (підшкірне введення), в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкцій; ввести 1 мг (дорослим і дітям з масою тіла більше 25 кг або віком старше 6-8 років) або 0,5 мг (дітям з масою тіла до 25 кг або віком до 6-8 років )

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін`єкцій по 1 мг (1 МО) у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може посилювати антикоагуляційний ефект варфарину

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Може використовуватися для лікування тяжкої гіпоглікемії
Лактація: Годування груддю не призводить до будь-якого ризику для дитини

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Корегування дози
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: глюкагон є антагоністом інсуліну. Слід вживати застережних заходів при застосуванні препарату у хворих з інсуліномою або глюкагономою.Не використовувати р-н, якщо він має консистенцію гелю або порошок р-нився не повністю.
Інформація для пацієнта: Фл. має захисний пластмасовий ковпачок, який зняти для розчинення порошку. Якщо ковпачок нещільно тримається на фл. (Флакон) або відсутній, повернути фл. (Флакон) до аптеки