Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Калію йодид (Potassium iodide) *

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань щитоподібної залозиПрепарати йодуКалію йодид

Калію йодид (Potassium iodide) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АНТИСТРУМІН МІКРО, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • АНТИСТРУМІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЙОДИД-ФАРМАК®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ЙОД-НОРМІЛ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • КАЛІЮ ЙОДИД, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • ЙОДБАЛАНС, Мерк КГаА, Німеччина
  • ЙОДОВІТАЛ® 100, ЙОДОВІТАЛ® 200, Юніфарм, Інк., США
  • ЙОДОВІТАЛ® КІДЗ, Юніфарм, Інк., США
  • ЙОДОМАРИН® 100, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП)/Менаріні-Фон Хейден ГмбХ, Німеччина/Німеччина
  • ЙОДОМАРИН® 200, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина
  • ЙОДОМАРИН® 200, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (кінцеве пакування; випуск серії)/Менаріні-Фон Хейден ГмбХ (кінцеве пакування; випуск серії)/Тропонверке ГмбХ (виробництво таблеток in bulk), Німеччина/Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Калію йодид (Potassium iodide)

Фармакотерапевтична група: H03CA – препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози.

Основна фармакотерапевтична дія: при надходженні в клітини епітелію фолікула залози під впливом ферменту йодид-пероксидази відбувається утворення елементарної форми йоду, яка включається в молекулу тирозину; йодований тирозин конденсується з тиреоглобуліном і утворює йодтироніни, основними з яких є тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3); комплекс йодованих тиронінів і тиреоглобуліна депонується в щитовидній залозі; у випадку дефіциту йоду депонований комплекс використовується для попередження утворення зобу, що розвивається внаслідок аліментарної йодної недостатності, сприяє відновленню порушеного синтезу тиреоїдних гормонів у щитовидній залозі, впливає на показники співвідношення Т3/Т4 і рівень ТТГ, сприяє нормалізації розмірів щитовидної залози у новонароджених, дітей і підлітків.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування станів пов’язаних з дефіцитом йоду; профілактика ендемічного зоба у людей, які мешкають у районах з дефіцитом йоду та профілактика зоба після резекції; лікування йододефіциту та дифузного еутиреоїдного зоба у немовлят, дітей, підлітків та у дорослих.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для профілактики ендемічного зобу в тих випадках, коли аліментарне надходження йоду в організм становить менше 150-300 мкг/доб призначають усередину підліткам та дорослим – по 100-200 мкг/добу, і дітям до 12 років – по 50-100 мкг/доб, при вагітності і годуванні груддю – 150-200 мкг/доб; тривалість курсу лікування ендемічного зобу в дітей і підлітків становить у середньому 6-12 місяців; для лікування еутиреоїдного дифузного зобу призначають дорослим пацієнтам молодого віку по 300-500 мкг/добу, дітям і підліткам – 100-200 мкг/доб; при профілактиці рецидивного росту зобу після закінчення його медикаментозного лікування та після операції з приводу зобу, обумовленого дефіцитом йоду, призначають по 100-200 мкг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) в поєднанні з “йодним” ринітом, йододерма, ексфоліативний дерматит, набряк Квінке, йодна пропасниця, набряк слинних залоз, еозинофілія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до йоду; герпетиформний дерматит (с-м Дюринга-Брока); аденоматозний зоб, автономна аденома; нефрит, нефроз; геморагічний діатез; шкірні захворювання - кропив’янка, фурункульоз, вугри, піодермія; туберкульоз легенів; виражена гіперфункція щитовидної залози; латентна гіперфункція щитовидної залози (при дозах йоду понад 150 мкг/добу); вагітність і годування груддю (при дозах йоду понад 1 000 мкг/добу).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) жувальні по 100 мкг; табл. (Таблетки) по 1 мг; табл. (Таблетки) по 100 мкг, по 200 мкг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 100 мкг, по 200 мкг; табл. (Таблетки) по 0,25 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Перхлорат і тіоціанат (при концентраціях в крові, що перевищують 50 мг/л) — засвоєння йоду щитовидною залозою пригнічується при одночасному застосуванні; калійзберігаючі діуретини —при призначенні калію йодиду (у високих дозах) з можливий розвиток гіперкаліємії; препарати літію —можливий розвиток зобу та гіпотиреозу; анаприлін —можна застосовувати для передопераційної підготовки хворих на тиреотоксикоз; алкалоїди та солі важких металів —з цими засобами калію йодид утворює нер-нні осади. Клію йодид попереджує накопичення радіоактивного йоду щитовидною залозою і забезпечує її захист від дії радіоактивного опромінення

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Лише в рекомендованих дозах
Лактація: Лише в рекомендованих дозах

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності, протипоказаний при нефриті, нефрозі.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при туберкульозі легень.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для лікування зобу у новонароджених досить 2 – 4 тижні, у дітей 6 – 12 місяців.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не слід застосовувати при гіпотиреозі, за винятком тих випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду. Уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитовидної залози. При терапії препаратом у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Калію йодид