Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Естріол (Estriol) ** [тільки супозиторії]

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЖіночі статеві гормони та їх антагоністиЕстрогениЕстріол

Естріол (Estriol) ** [тільки супозиторії]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕСТРІОЛ-М, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • ЕСТРІОЛ, Фармапрім СРЛ, Республіка Молдова
  • ЕСТРОКАД, Др. Каде Фармацевтична фабрика ГмбХ, Німеччина
  • ОВЕСТИН®, Н.В.Органон, Нідерланди
  • ОВЕСТИН®, Н.В.Органон (відповідальний за контроль та випуск серії)/Органон (Ірландія) Лтд. (виробник дозованої форми), Нідерланди/Ірландія
  • ОВЕСТИН®, Н.В.Органон/Юнітер Індастріс, Нідерланди/Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Естріол (Estriol)

Фармакотерапевтична група: G03CA04 - естрогени.

Основна фармакотерапевтична дія: природний жіночий гормон естріол; у пременопаузальний період та після неї естріол може застосовуватися для лікування симптомів, пов’язаних із дефіцитом естрогенів; особливо ефективний для лікування урогенітальної симптоматики; у випадках атрофії піхви естріол зумовлює нормалізацію вагінального епітелію і сприяє відновленню нормальної мікрофлори та фізіологічного рН у піхві; внаслідок цього підвищується резистентність клітин вагінального епітелію до інфекцій та запалень; на відміну від інших естрогенів, естріол має короткочасну дію, оскільки він лише на короткий час затримується в ядрах клітин ендометрію; тому не слід чекати проліферації, якщо рекомендована повна добова доза приймається відразу; циклічне застосування прогестагенів не обов’язкове, адже постменопаузальні кровотечі не виникають.

Показання для застосування ЛЗ: для лікування таких проявів як диспареунія, сухість, свербіж піхви; для запобігання інфекцій піхви та нижніх сечовивідних шляхів, що рецидивують; для лікування порушень сечовиведення (підвищена частота сечовиділення, дизурія) та нетримання сечі легкого ступеня. перед- та післяопераційне лікування жінок у постменопаузальному періоді, що потребують операції на піхві; клімактеричні симптоми, такі як гарячі “припливи” та нічна пітливість. допоміжний засіб діагностики у випадках виділень з атрофічної шийки матки. безпліддя, пов’язане із цервікальним фактором; місцеві форми - для лікування атрофії слизової оболонки нижніх відділів сечостатевого тракту, як допоміжний засіб діагностики при отриманні атрофічної картини цервікального мазка.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для лікування атрофії нижніх відділів сечостатевого тракту, зумовленої естрогенною недостатністю - 4 - 8 мг/добу протягом перших 4 тижнів, з наступним поступовим зменшенням, відповідно до послаблення симптоматики, до досягнення підтримуючої дози (близько 1 - 2 мг/добу) або 1 супозиторій/добу протягом перших тижнів з наступним поступовим зменшенням до підтримуючої дози, залежно від полегшення симптомів (1 супозиторій 2 рази на тиждень) або 1 доза аплікатора кожен день протягом перших тижнів з наступним поступовим зменшенням, відповідно до пом’якшення симптоматики, до досягнення підтримуючої дози (1 доза аплікатора 2 рази на тиждень); для перед- та післяопераційного лікування при операціях на піхві в постменопаузальному періоді - 4 - 8 мг/добу протягом 2 тижнів перед операцією та 1 - 2 мг/добу протягом 2 тижнів після операції або 1 супозиторій/добу протягом 2 тижнів до операції; 1 супозиторій 2 рази на тиждень протягом 2 тижнів після операції або 1 доза аплікатора кожен день протягом 2 тижнів до операції; 1 доза аплікатора 2 рази на тиждень протягом 2 тижнів після операції; для усунення клімактеричних симптомів - 4 - 8 мг/добу протягом тижня, з наступним поступовим зменшенням дози; для підтримуючої терапії повинна використовуватися мінімальна ефективна доза; як допоміжний діагностичний засіб - 2 - 4 мг/добу протягом 7 днів або 1 супозиторій через день протягом тижня або 1 доза аплікатора через день протягом 7 днів до взяття наступного мазка; для лікування безпліддя - 1 - 2 мг/добу з 6-го по 15-й день менструального циклу (у деяких пацієнток добова доза може варіювати від 1 до 8 мг); дозу слід збільшувати кожен місяць до досягнення оптимального ефекту на шийковий слиз; якщо жінка пропустила прийом чергової дози і запізнення становить не більш 12 год (Година), необхідно негайно ії прийняти якщо запізнення становить більше 12 год (Година), слід пропустити один прийом і надалі приймати препарат у звичайний час; не можна приймати 2 дози препарату в один день; на початку або при продовженні лікування менопаузальних симптомів необхідно застосовувати найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого періоду часу; у жінок, які не отримують ГЗТ, або у жінок, які переходять з безперервного перорального приймання комбінованого препарату для ГЗТ, лікування естріолом можна починати в будь-який день; жінки, які переходять з циклічної схеми приймання препаратів для ГЗТ, повинні починати лікування естріолом через один тиждень після закінчення циклу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: напруженість, болючість молочної залози, нудота, кров’янисті виділення з піхви, шийкова гіперсекреція, поява пігментації на шкірі; головний біль, гіпертензія, судоми гомілок, порушення зору.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність, період годування груддю; відомі чи підозрювані естроген-залежні пухлини (рак молочної залози, рак ендометрію); піхвова кровотеча невстановленої етіології; тромбоемболія в анамнезі протягом останніх 2 років; венозна тромбоемболія в анамнезі або тромбоз, якщо не проводиться терапія антикоагулянтами; застосовувати з обережністю - ожиріння (індекс масси тіла більш 30 кг/м2), системний червоний вовчак, довготривала імобілізація, серйозні хірургічні втручання, тяжкі захворювання печінки, порфірія, свербіж або холестатічна жовтяница, герпес вагітних, отосклероз.

Форми випуску ЛЗ: крем вагінальний, 1 мг/г по 15 г у тубах; супозиторії вагінальні по 0,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилення фармакологічної дії деяких КС, з активованим вугіллям, барбітуратами (включаючи примідон), карбамазепіном, гризеофульвином, гідантоїнами та рифампіцином - зниження ефективності естріолу. Підвищує ефективність b-адреноблокаторів, змінює ефективність інсуліну.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Контроль при латентній чи маніфестній СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Контроль при затримці рідини, зумовленої дисфункцією.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не рідше 1 р/рік ретельно оцінювати ризик і користь лікування і ГЗТ продовжувати, за наявності показань, протягом часу, доки користь перевищує ризик. Терапію припинити у разі виявлення протипоказання і при виникненні таких станів: жовтяниця, погіршення функції печінки; значне підвищення АТ (артеріальний тиск); відновлення головного болю за типом мігрені; вагітність. Для запобігання стимуляції ендометрія добова доза не повинна перевищувати (0,5 мм естріолу). Не застосовувати максимальну дозу довше 4 тижнів. ГЗТ може збільшити ВТЕ (венозно-тромбоемболігний)- ризик. Поки не буде проведена ретельна оцінка тромбоемболічних чинників, початок лікування антикоагулянтами або застосування ГЗТ у хворих повинно розглядатися як протипоказання. Передбачити тимчасове припинення ГЗТ за 4 - 6 тиж до операції. Не рекомендується для жінок із захворюваннями серця або які нещодавно мали захворювання серця. Не допомагає запобігти серцевим захворюванням. Підвищений ризик ішемічного інсульту у здорових жінок під час лікування при безперервному прийманні комбінації кон’югованих естрогену і медроксипрогестерону ацетату. Тривале (не менше 5 - 10 років) застосування препаратів, що містять тільки естроген, у жінок, які перенесли операції на матці, було пов’язано з підвищеним ризиком розвитку раку яєчників. Може спричиняти затримку рідини, хворі з порушенням функції нирок і СС (серцево-судинний) недостатністю повинні перебувати під ретельним контролем.
Інформація для пацієнта: У разі вагінальних інфекцій супутнє специфічне лікування. Жінки повинні повідомити лікарю про зміни в своїх молочних залозах. Дослідження, включаючи мамографію, проводити відповідно до прийнятих в даний час стандартів обстеження. Ризик розвитку раку молочних залоз повинен бути обговорений з хворою і співвіднесений з відомою користю ГЗТ. Необхідність негайно звернутися до лікаря, якщо хворі відчують симптоми потенційної тромбоемболії (хворобливий набряк ноги, раптовий біль у грудях, задишка).

Комбіновані препарати, що містять Естріол