Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Естрадіол + левоноргестрел (Estradiol + levonorgestrel)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЖіночі статеві гормони та їх антагоністиКомбіновані препаратиЕстрадіол + левоноргестрел

Естрадіол + левоноргестрел (Estradiol + levonorgestrel)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. КЛІМОНОРМ, драже; 1 драже жовтого кольору містить естрадіолу - 2.0 мг; 1 драже коричневого кольору містить: естрадіолу - 2.0 мг, левоноргестрелу - 0.15 м, виробництва Шерінг ГмбХ і Ко. Продукціонс КГ/Йєнафарм ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Естрадіол: Може знижувати ефект антигіпертензивних і протидіабетичних препаратів та антикоагулянтів. З індукторами печінкових ферментів (барбітурати, карбамазепін, гризеофульвін і рифампіцин) - знижує рівень естрадіолу в плазмі крові. Ритонавір і нелфінавір з естрогенами - індукуючий ефект. Рослинні препарати, що містять траву звіробою продирявленного - підсилення метаболізм естрогенів і прогестагенів. Трансдермально нанесені естрогени і прогестагени меншою мірою піддаються впливу індукторів ферментів, ніж гормони, прийняті внутрішньо. Клінічно підвищений метаболізм естрогенів і прогестагенів може призвести до зниження ефекту і зміни характеру вагінальної кровотечі

Левоноргестрел: Препарати, які можуть знизити ефективність левоноргестрелу: барбітурати (включаючи примідон), фенітоїн, карбамазепін, препарати, що містять звіробій, рифампіцин, ритонавір, рифабутин, гризеофульвін. Препарати з левоноргестрелом - ризик токсичності циклоспорину внаслідок пригнічення його метаболізму

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Естрадіол:
Вагітність: Застосування не показане.
Лактація: Застосування не показане.

Левоноргестрел:
Вагітність: Не можна застосовувати
Лактація: Проникає в материнське молоко. Потенційний вплив на дитину можна зменшити, якщо жінка прийме табл. (Таблетки). відразу після годування груддю і після прийому табл. (Таблетки) від годування утримається.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Естрадіол:
Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при артеріальній тромбоемболії в г. (Гострий) стадії.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при пухлинах, тяжких захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при БА (бронхіальна астма).

Левоноргестрел:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Не рекомендується при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Естрадіол:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Може збільшувати ризик можливого розвитку деменції

Левоноргестрел:
Діти, до 12 років: Застосування табл. (Таблетки) не рекомендується без медичного контролю. Немає достатнього досвіду застосування.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Естрадіол:
Інформація для лікаря: При призначенні ЗГТ жінкам з фактором ризику венозної тромбоемболії, зважити співвідношення ризику і користі лікування. Припинити лікування з появою симптомів тромботичних порушень і при підозрі на їх виникнення. Застосування комбінації з медроксипрогестерону ацетату (МПА) для безперервного приймання може бути пов’язане зі зростанням ризику розвитку коронарної хвороби серця протягом 1 року їх застосування. Зростання ризику інсульту. Тривала монотерапія збільшує ризик розвитку гіперплазії або карциноми ендометрія, включення прогестагенів у лікування знижує цей ризик. Зростання ризику розвитку раку молочної залози в жінок, які використовували ЗГТ протягом декількох років. ЗГТ підвищує щільність знімків при мамографічних дослідженнях, що може у деяких випадках негативно впливати на радіологічне детектування раку молочної залози. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі врахувати ймовірність наявності пухлини печінки. Деякі жінки схильні до розвитку жовчокам’яної хвороби під час лікування. Прийом гормонів може збільшувати ризик розвитку деменції, якщо лікування розпочато у жінок віком 65 років і старше. Якщо під час ЗГТ розвивається стійка клінічно значуща гіпертензія, розглянути можливість відмови від ЗГТ. Жінки з помірно підвищеним рівнем тригліцеридів: може стати причиною подальшого зростання рівня тригліцеридів, що загрожує ризиком розвитку г. (Гострий) панкреатиту. Жінки, які хворіють на діабет повинні перебувати під пильним наглядом лікаря. Часті або персистуальні патологічні маткові кровотечі протягом лікування є показанням для обстеження стану ендометрія. Під впливом естрогенів міоми матки можуть збільшуватися за розмірами. Рекомендується припинити лікування, якщо спостерігається рецидив ендометріозу. При підозрі на пролактиному, перед початком лікування виключити ймовірність такого захворювання.
Інформація для пацієнта: Негайно припинити лікування, якщо вперше з’являються мігренеподібні або часті і незвично сильні головні болі, чи при наявності інших симптомів, що є попереджувальними ознаками оклюзії судин головного мозку.
При рецидиві холестатичної жовтяниці або холестатичного свербежу, що спостерігалися вперше під час вагітності або попереднього лікування статевими стероїдними гормонами, необхідно негайно припинити. Жінкам, схильним до виникнення хлоазми, уникати перебування на сонці чи УФ опромінювання.

Левоноргестрел:
Інформація для лікаря: Застосовувати тільки в екстремальних випадках. Застосування табл. (Таблетки) не є протипоказанням для продовження регулярного прийому перорального гормонального протизаплідного засобу. Не заміняє протизаплідні засоби, що застосовуються регулярно. Тяжкі порушення всмоктування (хвороба Крона) можуть знизити ефективність застосування табл. (Таблетки) Повторне застосування протягом одного менструального циклу не рекомендується ч/з можливість порушення місячного циклу.
Інформація для пацієнта: Якщо менструація затримується більше, ніж на 5 днів, виключити можливість вагітності. Застосування екстрених протизаплідних засобів не виключає необхідність захисту від венеричних захворювань. Якщо в жінки часто виникає необхідність застосовувати екстрений протизаплідний метод, їй порадити застосування регулярного методу контрацепції.