Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тамоксифен (Tamoxifen) *

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЖіночі статеві гормони та їх антагоністиАнтагоністи рецепторів естрогенівТамоксифен

Тамоксифен (Tamoxifen) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТАМОКСИФЕН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ТАМОКСИФЕН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • ТАМОКСИФЕН "ЕБЕВЕ", ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тамоксифен (Tamoxifen)

• Тамоксифен (Tamoxifen) *

Фармакотерапевтична група: L02BA01 - антагоністи гормонів та аналогічні препарати. Антиестрогенні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: нестероїдна речовина з вираженою антиестрогенною дією, що пов'язано з його здатністю запобігати поглинанню естрогенів у специфічних ділянках рецепторів органів-мішеней; інгібує рецептори аутогенних естрогенів і уповільнює прогресування пухлинних захворювань, що стимулюються естрогенами.

Показання для застосування ЛЗ: рак молочної залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску)

та ендометрію, рак нирки і саркома м'яких тканин, пухлини гіпофізу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза встановлюється індивідуально; рак молочної залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), ендометрію, нирок, саркома м’яких тканин – дорослим по 10–20 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); лікування проводять до появи ознак регресії процесу і протягом наступних 2–3 років.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, почервоніння і сухість шкіри, запаморочення, головний біль, депресія, сонливість, біль у кістках і місцях ураження (при метастазах), свербіж у ділянці геніталій, вагінальні кровотечі, набряки, алопеція, розлади зору, тромбоемболія, тромбоцитопенія, флебіт, підвищення температури тіла, висипи на шкірі; у поодиноких випадках - зміни складу периферичної крові або збільшення розмірів яєчників; дуже рідко - помутніння рогової оболонки і дегенерація сітківки; у жінок до початку менопаузи менструальний цикл може бути нерегулярним або повністю припинятися; зафіксовані випадки виникнення раку ендометрія при лікуванні тамоксифеном.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, вагітність і лактація, тяжка тромбоцитопенія, лейкопенія, гіперкальціємія.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 10 мг, 20 мг, 30 мг, 40 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З гормональними ЛЗ (лікарський засіб), що містять естрогени, можливе зниження ефективності обох препаратів ( контрацептивні засоби можуть не забезпечувати надійного ефекту). Може посилювати дію антикоагулянтів кумаринового ряду (значне збільшення протромбінового часу). З інгібіторами агрегації тромбоцитів збільшується ймовірність кровотеч, контролювати коагуляційний статус. З цитотоксичними препаратами зростає частота тромбоемболічних явищ. З бромкриптином підвищується концентрація тамоксифену і його активного метаболіту N-дезметилтамоксифену в сироватці крові.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дози і схеми лікування дітей ще не визначені
Особи похилого та старечого віку: Коригувати дози немає потреби