Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Летрозол (Letrozole)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЖіночі статеві гормони та їх антагоністиІнгібітори ферментівЛетрозол

Летрозол (Letrozole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕТОРАЙП-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЛЄТРОМАРА, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ЛЕТОРАЙП, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • ЛЕТРОТЕРА, Лабораторія Тютор С.А.С.І.Ф.І.А., вироблено Лабораторія Кравері С.А.І.С., Аргентина
  • НЕКСАЗОЛ, ВАТ "Гедеон Ріхтер"/Хаупт Фарма Мюнстер ГмбХ, Угорщина/Німеччина
  • ФЕМАРА®, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Летрозол (Letrozole)

Фармакотерапевтична група: L02BG04 - антагоністи гормонів і аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат протипухлинної дії; конкурентно зв’язується з гемом цитохрому Р450, яка є субодиницею ароматази, що бере участь у трансформації андрогенів у естрон і естрадіол; інгібує біосинтез естрогенів у тканинах і усуває їх стимулювальний вплив на пухлинний ріст.

Показання для застосування ЛЗ: поширені форми раку молочної залози у жінок в пост менопаузі; естрогензалежні локалізовані форми раку молочної залози (передопераційна терапія) у жінок у постменопаузі з подальшим проведенням органзберігаючої операції у тих випадках, коли попередньо така операція не вважалась показаною БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза для дорослих (у тому числі для пацієнток похилого віку) становить 2,5 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) щоденно БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); лікування препаратом триває до появ ознак прогресування хвороби.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: частіше - припливи крові, стоншення волосся; можливі - головний біль, нудота, периферичні набряки (6-7% випадків), рідше - блювання, диспепсія, збільшення маси тіла, міалгія, артралгія, анорексія, висипання на шкірі, менше, ніж у 2% хворих, - кров’янисті виділення із піхви, запор, запаморочення, пітливість, задишка, тромбофлебіт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, доменопаузний період, значні порушення функції нирок (кліренс креатиніну <10 мл/хв), вагітність, лактація, діти до 16 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 2,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Клінічно значущі взаємодії з ізоферментами малоймовірні

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначати.
Особи похилого та старечого віку: Потрібна корекції дози препарату.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком лікування бажано вивчення естрогенрецепторного статусу. Доцільність призначення пацієнткам без ураження лімфатичних вузлів визначається індивідуально: враховують ступінь злоякісності, розмір пухлини, наявність рецепторів естрогенів, вік.
Інформація для пацієнта: Не рекомендується керування автомобілем та інші види діяльності, які пов’язані з підвищеною увагою і швидкістю реакції.