Медроксипрогестерон (Medroxyprogesterone) * |
Категорія: Ендокринологія → Засоби для лікування захворювань статевих залоз → Жіночі статеві гормони та їх антагоністи → Гестагени → Медроксипрогестерон
Медроксипрогестерон (Medroxyprogesterone) *
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ВЕРАПЛЕКС, Фармахемі Б.В., Нідерланди
- ДЕПО-ПРОВЕРА®, Фармація Н.В./С.А./Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія/Бельгія
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Медроксипрогестерон (Medroxyprogesterone)
Фармакотерапевтична група: G03AC06 - препарати прогестагенів для системного застосування.
Основна фармакотерапевтична дія: у 15 разів активніший за прогестерон; пригнічує секрецію гонадотропінів гіпофіза, у такий спосіб запобігаючи овуляції у жінок репродуктивного віку; у чоловіків інгібує функцію клітин Лейдіга, що призводить до зменшення утворення ендогенного тестостерону; у високих дозах виявляє протипухлинну дію при гормончутливих злоякісних пухлинах.
Показання для застосування ЛЗ: неоперабельний або метастазуючий рак молочної залози або рак ендометрію (паліативне лікування) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску)
Спосіб застосування та дози ЛЗ: рак молочної залози: 500 мг щоденно; рак ендометрію: 200-500 мг ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) щоденно; терапія повинна бути продовжена доти, доки не буде спостерігатися ефект лікування (іноді після 6-10 тижнів лікування); у раза погіршення стану хворого – лікування необхідно припинити.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: затримка рідини в організмі, збільшення ваги, гіпертензія; зміни в менструальному циклі (раптова кровотеча, аменорея); нудота; галакторея, болючість молочних залоз; стомленість, депресія, головний біль, безсоння, запаморочення, роздратованість; печінкова дисфункція; тромбоз, тромбоемболія; анафілаксія й анафілактичні реакції; кропив’янка, еритема, хлоазма; тромбофлебіт, легенева емболія, гірсутизм, алопеція.
Протипоказання до застосування ЛЗ: тромбофлебіт, тромбоемболічні порушення, мозкова апоплексія або наявність цих хвороб в анамнезі; піхвова кровотеча нез’ясованого походження, хвороба або дисфункція печінки, серйозна кардіальна дисфункція, гіпертензія, алергія до активного інгредієнта або будь-якого компоненту препарату, вагітність та період лактації.
Форми випуску ЛЗ: суспензія стерильна водна, 150 мг/мл по 1 мл; табл. (Таблетки) по 100 мг, 500 мг.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Обережно застосовувати з препаратами, які можуть викликати набряки, з судинорозширювальними засобами
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Застосування високих доз може призвести до пригнічення функції надниркових залоз, яка може цілком відновитися після припинення терапії. Застосовувати з обережністю у пацієнтів з ендокринними порушеннями: діабет, гіпертиреоз. У разі тромбоемболічних ускладнень та піхвової кровотечі застосування ЛЗ (лікарський засіб) повинне бути припинено негайно. Пацієнти з патологією, що викликає затримку рідини в організмі (астма, мігрень, кардіальна або ниркова дисфункція), повинні з обережністю застосовувати препарат. Застосування повинне бути припинено при депресії. У разі розвитку г. (Гострий) дисфункції зору, екзофтальмозів, диплопії або мігренеподібного головного болю необхідно перевірити зір, щоб запобігти ушкодженню судин..
Інформація для пацієнта: Застосовувати препарат тільки під наглядом лікаря, що має досвід лікування злоякісних пухлин. Не вводити внутрішньоартеріально.