Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Небіволол (Nebivolol)

Категорія: Кардіологіяβ –адреноблокаториСелективні (β1) - адреноблокаториНебіволол

Небіволол (Nebivolol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НЕБІВАЛ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • НЕБІВОЛОЛ ОРІОН, Оріон Корпорейшн/Специфар С.А., Фінляндія/Греція
  • НЕБІКАРД, Торрент Фармасьютікалс Лтд, Індія
  • НЕБІКОР, Адіфарм ЕАТ/Специфар С.А., Болгарія/Греція
  • НЕБІЛЕТ®, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина
  • НЕБІЛОНГ, Мікро Лабс Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Небіволол (Nebivolol)

Фармакотерапевтична група: С07АВ12 - селективні блокатори β-адренорецепторів.

Основна фармакотерапевтична дія: антигіпертензивна, антиангінальна, анти аритмічна дія; являє собою рацемат, який складається з двох енантомірів: D-небіволол та L-небіволол і поєднує дві фармакологічні властивості - конкурентного і селективного блокатора β1- адренорецепторів та “м’якого” вазодилататора внаслідок метаболічної взаємодії з L-аргініном/оксидом азоту (NO); при одноразовому і повторному застосуванні знижується ЧСС (частота серцевих скорочень) у стані спокою і при навантаженні як в осіб з нормальним АТ (артеріальний тиск), так і у хворих на АГ (артеріальна гіпертензія); у терапевтичних дозах α-адренергічний антагонізм не спостерігається; не має симпатикоміметичної активності; у фармакологічних дозах мембраностабілізуюча активність відсутня; не чинить суттєвого впливу на навантаження чи витривалість.

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія); лікування хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) з дисфункцією лівого шлуночка (фракція викиду ≤ 35 %) як додаткова терапія в комбінації з інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), діуретиками, антагоністами ангіотензину ІІ та/або препаратами наперстянки;есенціальна АГ (артеріальна гіпертензія); хр.СН в якості доповнення до стандартних методів лікування у хворих літнього віку після 70 років.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія) - доза становить 5 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (краще приймати її завжди в один і той же час); антигіпертензивний ефект виявляється через 1-2 тижні лікування, в окремих випадках оптимальна дія досягається лише 4 тижні по тому; хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) - лікування повинно розпочинатися при поступовому збільшенні дози відповідно до такої схеми: початкова доза, що становить 2,5 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), може бути, залежно від переносимості, збільшена до 5 - 10 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) (підвищення дози повинно відбуватися з 14-денним інтервалом); максимальна рекомендована доза - 10 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: брадикардія, ортостатична гіпотензія, задишка, набряки, СН (серцева недостатність), AV-блокада, порушення ритму серця, с-м (Синдром) Рейно, кардіалгія, головний біль, запаморочення, депресія, утома, парестезії, “кошмарні” сновидіння, галюцинації, нудота, запор, діарея, сухість у роті, шкірний висип, бронхоспазм.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; артеріальна гіпотензія, хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) у стадії декомпенсації, ангіоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала), кардіогенний шок, виражена брадикардія (ЧСС менше 50 уд/хв), СССВ (синдром слабкості синусового вузла), AV-блокада II-III ступеня; БА (бронхіальна астма); феохромоцитома, тяжкі порушення функції печінки; облітеруючі захворювання периферичних судин (с-м переміжної кульгавості); міастенія, м’язова слабкість; депресія.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2,5 мг, по 5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Антигіпертензивні засоби і нітрогліцерин (особливу обережність дотримувати при сполученні з празозином); блокатори “повільних” кальцієвих каналів (верапаміл і дилтіазем) — підсилюють блокаду AV (атріовентрикулярний) провідності; атиаритмічні засоби, резерпін, a-метилдопа, клонідин, гуанфацин — вираженість брадикардії; анестезуючі засоби — викликають кардіодепресивний ефект з підвищенням ризику розвитку артеріальної гіпотензії; серцеві глікозиди — можлива сумація негативного хронотропного і дромотропного ефекту; клонідин — підсилює с-м (Синдром) “відміни”; індуктори мікросомального окислювання (рифампіцин, барбітурати) — знижують концентрацію небівололу в плазмі кров; інгібітори мікросомального окислювання (циметидин) — підвищують концентрацію небівололу в плазмі крові; трициклічні антидепресанти, барбітурати і похідні фенотіазіну — може підсилювати гіпотензивний ефект препарату

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тільки суворо за показаннями,
Лактація: Тільки суворо за показаннями,.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Моніторинг ЧСС (частота серцевих скорочень), АТ (артеріальний тиск), стану периферичного кровообігу.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при обструктивних захворюваннях.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Початкова доза 2,5 мг на добу. За необхідності її можна збільшити до 5 мг .Застосовувати під наглядом лікаря.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнтам із нелікованою хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) не призначати до того часу, поки їх стан не стане стабільним. Припиняти терапію пацієнтам, які мають ІХС (ішемічна хвороба серця), поступово, протягом 1-2 тиж. За необхідності, щоб запобігти загостренню захворювання, одночасно починати лікування препаратом-заміннком. Якщо пульс у стані спокою понижується до 50-55 ударів за хв (Хвилина). чи у пацієнта розвиваються симптоми, які вказують на брадикардію, дозу зменшити. Застосовувати з обережністю при лікуванні: пацієнтів з порушеннями периферичного кровообігу (с-м Рейно, переміжна кульгавість), може розвинутися загострення зазначених захворювань; пацієнтів з AV (атріовентрикулярний) блокадою І ст. в зв’язку з негативним впливом на провідність; хворих на стенокардію Принцметала внаслідок безперешкодної, опосередкованої вазоконстрикції коронарних артерій. Не впливає на вміст глюкози у хворих на ЦД (цукровий діабет). Але бути обережним при застосуванні його, оскільки може маскувати ознаки гіпоглікемії. Може маскувати симптоми тахікардії при гіперфункції щитовидної залози. При раптовому припиненні терапії ці симптоми можуть підсилитися. Пацієнтам з обструктивними захворюваннями дихальних шляхів застосовувати з обережністю, може посилитись констрикція дихальних шляхів
Інформація для пацієнта: При керуванні транспортом чи обслуговуванні технічних засобів враховувати, що може мати місце запаморочення і відчуття втоми