Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лінестренол (Lynestrenol)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЖіночі статеві гормони та їх антагоністиГестагениЛінестренол

Лінестренол (Lynestrenol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕКСЛЮТОН®, ОРГАМЕТРИЛ®, Н.В.Органон, Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лінестренол (Lynestrenol)

Фармакотерапевтична група: G03АС02 - гестагени.

Основна фармакотерапевтична дія: контрацептивна дія здійснюється завдяки підвищенню в’язкості слизу шийки матки, що зменшує проникнення сперми; призводить до зменшення поглинальної здатності ендометрія по відношенню до яйцеклітини й порушення транспорту вздовж труб; у 70 % жінок, які приймають лінестренол, спостерігається пригнічення овуляції та формування жовтого тіла; не спостерігається клінічно важливий вплив препарату на метаболізм вуглеводів, жирів і на гемостаз.

Показання для застосування ЛЗ: запобігання вагітності (контраценція).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати по 1 табл. (Таблетки) протягом 28 послідовних днів; прийом лінестренолу починається у перший день менструального циклу (першим днем вважається перший день менструальної кровотечі); допускається початок прийому на 2-5 день циклу, але у такому випадку, рекомендується використання бар’єрного контрацептивного засобу протягом перших 7 днів прийому табл. (Таблетки) під час першого циклу; при переході з комбінованих пероральних контрацептивів жінка повинна почати прийом лінестренолу на наступний день після прийому останньої активної табл. (Таблетки); перехід з інших пероральних контрацептивів, які містять лише прогестаген або з внутрішньоматкових контрацептивних засобів, які вивільняють прогестаген жінка може перейти з табл. (Таблетки) у будь-який день (з імплантованого або внутрішньоматкового контрацептива – у день його видалення, з ін’єкційного контрацептива – у день, коли повинна здійснюватись наступна ін’єкція); у всіх цих випадках жінка повинна використовувати додатковий бар’єрний контрацептивний засіб протягом перших 7 днів прийому табл. (Таблетки); після аборту у першому триместрі жінка може почати прийом табл. відразу ж; після пологів або аборту у другому триместрі рекомендується починати прийом табл. на 21-28 день; проте, якщо вже відбувся статевий зв’язок, перед початком використання лінестренолу потрібно переконатись у тому, що жінка не вагітна, або жінка повинна почекати до початку першої менструації; контрацептивна дія може послабитись, якщо між прийомами двох послідовних табл. пройшло більше 27 год (Година); якщо жінка спізнилась з прийомом наступної табл. менше ніж на 3 год (Година)., вона повинна прийняти цю табл. як тільки згадає про неї і далі продовжувати прийом у звичайний час; якщо жінка спізнилась більше ніж на 3 год (Година)., вона повинна додержуватись таких самих рекомендацій, але додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом наступних 7 днів; якщо жінка пропустила табл. протягом першого тижня прийому, а протягом тижня до цього відбувся статевий зв’язок, повинна розглядатись можливість вагітності; у випадку тяжкого шлунково-кишкового порушення, всмоктування контрацептива може бути неповним і треба вживати додаткові заходи контрацепції; якщо блювання відбулось не пізніше ніж через 3 год (Година) після прийому табл., треба додержуватись рекомендацій щодо пропущених табл., наведених у відповідному розділі; якщо жінка не хоче змінювати свій звичайний графік прийому табл., вона повинна використати додаткову табл. з іншої упаковки;

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нерегулярна кровотеча, напруження молочних залоз, зміни настрою, нудота та головний біль; у період лактації 28 % жінок мали побічні ефекти протягом першого циклу приймання, і цей показник зменшувався до 5 % на 12 циклі; молочні залози - напруження, біль, збільшення, поява секреції, головний біль, мігрень, зміни лібідо, депресивний стан/зміни настрою; нудота, блювання та інші гастроентерологічні скарги; різні прояви на шкірі (висипка, вузлувата еритема, мультиформна еритема); нерегулярна кровотеча, зміни вагінальної секреції; непереносність контактних лінз;затримка рідини, зміни ваги тіла, реакції гіперчутливості.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відома або підозрювана вагітність; активна венозна тромбоемболія; наявність тяжкого захворювання печінки в анамнезі, якщо показники функції печінки не повернулись до нормальних значень; залежні від прогестагену пухлини; вагінальна кровотеча, причина якої не встановлена; гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. по 0,5 мг, по 5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може призвести до підвищення кліренсу статевих гормонів ( взаємодія з фенітоїном, барбітуратами, примідоном, карбамазепіном, ріфампіцином і, можливо, з окскарбазепіном, топіраматом, фелбаматом, ритонавіром, грізеофульівном і продуктами, що містять вербену лікарську). З активованим вугіллям, всмоктування стероїду може зменшитись і, зменшитись контрацептивна ефективність препарату. Пероральні контрацептиви можуть впливати на метаболізм інших ліків, можуть змінюватись концентрації таких ліків ( циклоспорину) у плазмі і в тканинах. контрацептивні стероїди можуть впливати на результати певних лабораторних тестів, включаючи біохімічні параметри печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і функції нирок, рівні білків (переносників) у сироватці: на зв’язування КС з глобуліном і з ліпідною/ліпопротеїновою фракцією; на параметри вуглеводного обміну і параметри коагуляції й фібринолізу.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не повинен використовуватись.
Лактація: Не впливає на вироблення і якість молока.Невелика кількість прогестагену виділяється в грудне молоко. але не повідомлялось про будь-який небажаний вплив на розвиток дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при холестатичній жовтусі, гепатиті, раку печінки у жінок.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При використанні лінестренолу і відсутності естрогенного компонента, прийом його припинити у випадку тромбозу. Треба припинити прийом у випадку тривалої іммобілізації ч/з хворобу або операцію. Якщо виникає вагітність, незважаючи на його прийом, лікар повинен виключити можливість позаматкової вагітності. У випадку аменореї або абдомінального болю, можливість ектопічної вагітності повинна розглядатись при визначенні диференційного діагнозу. Немає потреби змінювати терапевтичний режим для діабетиків, які використовують препарат. Пацієнтки, які страждають на ЦД (цукровий діабет), повинні проходити ретельні огляди при прийомі пероральних контрацептивів, що містять лише прогестагени. Незважаючи на регулярний прийом, можуть спостерігатись нерегулярні вагінальні кровотечі. Якщо кровотеча стає частою й нерегулярною, розглянути можливість використання іншого контрацептивного засобу.
Інформація для пацієнта: Не захищає проти зараження ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) (СНІД) та інших хвороб, що передаються статевим шляхом. У жінок, схильних до проявів хлоазми, дія природного або штучного сонячного світла на шкіру викликає або погіршує цей стан. Жінки з тромбемболічними порушеннями в анамнезі повинні знати про можливість рецидиву.