Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Местеролон (Mesterolone)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЧоловічі статеві гормони та їх антагоністиТестостеронМестеролон

Местеролон (Mesterolone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПРОВІРОН®, Байєр Шерінг Фарма АГ/Шерінг АГ/Шерінг ГмбХ і Ко. Продукціонс КГ, Німеччина/Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Местеролон (Mesterolone)

Фармакотерапевтична група: G03BB01 - препарати чоловічих статевих гормонів (андрогени) та їх синтетичні аналоги.

Основна фармакотерапевтична дія: компенсує недостатність андрогенів, утворення яких з віком знижується; забезпечує лікування станів, що спричинені недостатністю або повною відсутністю вироблення андрогенів, не знижує сперматогенез, добре переноситься печінкою.

Показання для застосування ЛЗ: порушення потенції - усуває обумовлені недостатністю андрогенів порушення потенції; гіпогонадизм БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - стимулює ріст, розвиток і функціонування андрогензалежних цільових органів; недостатність андрогенів у передпубертатному періоді - сприяє розвитку чоловічих вторинних статевих ознак, усуває симптоми недостатності андрогенів при зниженні функції статевих залоз після досягнення статевого дозрівання; чоловіче безпліддя:БНФ підвищує або нормалізує кількість та якість сперматозоїдів, концентрацію фруктози в еякуляті, що збільшує вірогідність запліднення; зниження функціональної активності в середньому і літньому віці - усуває обумовлені недостатністю андрогенів скарги: знижена працездатність, швидка стомлюваність, послаблення пам'яті, здатності зосереджуватися, порушення лібідо, потенції, дратівливість, розлади сну, депресивні стани, психовегетативні порушення. :БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: у випадку зниженння функціональної активності і порушень потенції - на початку лікування 3 р/день по 1 табл. (Таблетки), при досягненні задовільного поліпшення стану можна зменшити цю дозу; подальше лікування - 1 - 2 р/день по 1 табл. (Таблетки) залежно від виду та інтенсивності порушення функції дозу для подальшого лікування підбирати індивідуально; рекомендується безперервне продовження лікування кілька місяців; у випадку гіпогонадизму необхідне тривале лікування - для розвитку вторинних статевих ознак протягом декількох місяців 3 р/день приймають 1 - 2 табл. (Таблетки), як підтримуючу дозу нерідко достатньо приймати 2 - 3 р/день по 1 табл. (Таблетки); у разі безпліддя для підвищення кількості і якості сперматозоїдів - протягом повного циклу сперматогенезу (тобто протягом 90 днів) 2 - 3 р/день приймати по 1 табл; у разі потреби повторити цикл лікування після перерви в декілька тижнів; для підвищення концентрації фруктози в еякуляті у випадку недостатності клітин Лейдига в постпубертатний період протягом декількох місяців 2 р/день приймають по 1 табл. (Таблетки).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: часті або дуже тривалі ерекції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: рак передміхурової залози, пухлини печінки, гіперчутливість до діючої речовини або компонентів препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. по 25 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Винятково для застосування пацієнтами чоловічої статі
Лактація: Винятково для застосування пацієнтами чоловічої статі

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при пухлинах.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при раку передміхурової залози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не приймати здоровим особам для зміцнення м'язів або підвищення загальних фізичних здібностей. Призначений винятково для застосування пацієнтами чоловічої статі. З метою профілактики - періодичне проведення досліджень передміхурової залози. Після приймання гормональних речовин, що входить до складу препарату, спостерігалося утворення доброякісних, ще рідше – злоякісних пухлин печінки. В окремих випадках кровотеча у черевну порожнину, спричинена такими пухлинами, становила загрозу життю.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає