Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Нандролон (Nandrolone)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозАнаболічні стероїдиНандролон

Нандролон (Nandrolone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАНДРОЛОН Д, ТОВ СК Балкан Фармасьютікалс, Республіка Молдова
  • РЕТАБОЛІЛ, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Нандролон (Nandrolone)

Фармакотерапевтична група: A14AB01 - анаболічні засоби для системного застосування. Похідні естрену.

Основна фармакотерапевтична дія: тривала анаболічна дія; анаболічний стероїд, що має андрогенний ефект; діюча речовина блокує гонадотропний ефект гіпофіза та має прямий вплив на яєчки; дія розвивається поступово (через 3 дні після в/м (внутрішньом’язеве введення) введення), досягає максимуму на 7 день і триває не менше 3 тижнів.

Показання для застосування ЛЗ: всі випадки, коли потрібен інтенсивний та тривалий анаболічний ефект або коли раніше застосований препарат не мав потрібної дії, наприклад при прогресуючій м’язовій дистрофії або раку молочної залози; хр. (Хронічний) гемодіаліз, анорексія нервова, втрата маси тіла від хр. (Хронічний) недостатності підшлункової залози; діабетична ретинопатія та остеопороз.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: загальноприйнята доза для дорослих 25 мг в/м (внутрішньом’язеве введення) кожні 3-4 тижні; при міопатіях можуть бути визначені індивідуальні вищі дози; при захворюваннях нирок з уремією загальноприйнята доза для дорослих становить 50 мг в/м (внутрішньом’язеве введення) щотижня; дітям - 0,4 мг/кг маси тіла в/м (внутрішньом’язеве введення) 1 раз у 3-4 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, втрата апетиту, блювання, почуття печії язика, посилення або зниження лібідо, вугри (особливо в жінок та хлопчиків пубертатного віку); пригнічення секреції гонадотропіну, холестаз, жовтяниця; затримка азоту, натрію і води, набряки, посилення васкуляризації шкірних покривів, гіперкальціємія (особливо у нерухомих пацієнтів та жінок з метастатичним раком молочної залози); у жінок - симптоми вірилізації (вугри, ріст волосся по чоловічому типу, облисіння по чоловічому типу, необоротне зниження тону голосу, порушення менструального циклу, збільшення клітора); у чоловіків: гальмування функції яєчок, олігоспермія, гінекомастія, збільшення статевого чоловічого органа, часті ерекції в пубертатному віці.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність, годування груддю, захворювання печінки, нефроз, рак передміхурової залози або молочної залози у чоловіків, печінкова недостатність в онкологічних хворих або метастази в печінці.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій (олійний), 200 мг/мл по 1 мл в амп. (Ампула) по 5 мл або по 10 мл у фл; р-н для ін'єкцій, 50 мг/мл по 1 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З антидіабетичними препаратами й похідними кумарину бути обережними ч/з можливе посилення дії цих препаратів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при порушенні функції міокарда, АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: З обережністю призначати.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю. Перед початком та під час лікування - обстеження простати.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При призначенні жінкам оцінювати користь і шкоду від лікування ч/з андрогенну дію препарату. З обережністю призначають при порушенні функції міокарда, гіпертензії, порушенні функції печінки і нирок, епілепсії, мігрені й глаукомі. Контролювати ВТ (внутрішньоочний тиск) ч/з можливу затримку в організмі натрію і води. Можлива зміна функції печінки (наприклад, рівня бромсульфталеїну), тому після 4-тижневого курсу лікування провести контроль її функції. Перед початком лікування і далі, під час лікування, регулярно проводити ректальне обстеження простати. При ЦД (цукровий діабет) переглянути дози антидіабетичних препаратів. При прогресуючих злоякісних пухлинах корекція терапії з урахуванням результатів ниркових проб і стану хворого.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає