Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тиболон (Tibolone)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань статевих залозЗасоби із змішаною естроген-гестаген-андрогенною активністюТиболон

Тиболон (Tibolone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕДІБОН, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва"/АТ "Зентіва", Чеська Республіка/Словацька Республіка
  • ЛІВІАЛ®, Н.В.Органон, Нідерланди

Інструкція для застосування: Тиболон (Tibolone)

Фармакотерапевтична група: G03DС05 - гормони статевих залоз та засоби, що використовуються при патології статевої сфери. Гестагени.

Основна фармакотерапевтична дія: стабілізує гіпоталамо-гіпофізарну систему в клімактеричний період, коли функціонування яєчників припиняється; центральний ефект проявляється завдяки поєднанню гормональних властивостей препарату (естрогенних, прогестагенних і слабких андрогенних); тиболон у добовій дозі 2,5 мг пригнічує секрецію гонадотропінів у жінок у постменопаузі та інгібує овуляцію у фертильних жінок; у цій дозі тиболон не стимулює ендометрій у жінок у пост менопаузі; лише у небагатьох пацієнток відмічалась незначна проліферація ендометрія, ступінь якої не зростав із збільшенням терміну прийому препарату; також відмічався стимулюючий ефект на слизову оболонку піхви; доведено, що дана доза тиболону запобігає втраті кісткової маси у постменопаузальний період; пригнічуються також менопаузальні розлади та особливо вазомоторні порушення, такі як гарячі припливи та пітливість; тиболон позитивно впливає на лібідо та настрій.

Показання для застосування ЛЗ: менопаузальний с-м (Синдром).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: тиболон бажано приймати в один і той же час доби; доза препарату становить 1 табл./добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); покращання стану досягається протягом декількох тижнів, але найкращі результати спостерігаються при лікуванні протягом, принаймні, 3 місяців; у рекомендованій дозі прийом тиболону може тривати і довше.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зміна маси тіла, запаморочення, себорейний дерматоз, вагінальна кровотеча, головний біль, розлад шлунка, зміна показників функції печінки, посилення росту волосся на обличчі, набряк гомілок.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність і лактаці; діагностована гормонозалежна пухлина або підозра на її наявність (рак груді, рак ендометрію); СС (серцево-судинний) або цереброваскулярні розлади (тромбофлебіти, тромбоемболічні порушення в даний момент чи в анамнезі); вагінальна кровотеча неясної етіології; виникнення чи ускладнення перебігу отосклерозу під час вагітності чи прийому стероїдів; порушення функції печінки; гіперчутливість до лактози та інших інгредієнтів препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Під час прийому тиболону може підвищуватися чутливість пацієнток до антикоагулянтів ч/з підвищення фібринолітичної активності крові (зниження рівню фібриногену; підвищення концентрації антитромбіну ІІІ, плазміногену та збільшення фібринолітичної активності плазми. Зміни перелічених параметрів спричинюються стероїдами з гормональною активністю; ці параметри повертаються до початкового рівня після відміни препарату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при СС (серцево-судинний) розладах.
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає