Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цетрорелікс (Cetrorelix)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань гіпоталамо-гіпофізарнноїсистемиПрепарати гормонів гіпоталамусаАнти-гонадотропін-рилізинг гормониЦетрорелікс

Цетрорелікс (Cetrorelix)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЦЕТРОТІД® 0,25 мг, ЦЕТРОТІД® 3 мг, Бакстер Онколоджі ГмбХ (виробництво; відповідальний за випуск серії)/П'єр Фабр Медикамент Продакшн, Акітен Фарм Інтернасьйональ (ПФМП/АФІ)/АЕтерна Зентаріс ГмбХ, Німеччина/Франція/Німеччина

Інструкція для застосування: Цетрорелікс (Cetrorelix)

Фармакотерапевтична група: H01CCO2 - антигонадотропін рилізинг-гормони.

Основна фармакотерапевтична дія: антагоніст гормону, що звільняє лютеїнізуючий гормон (ГЗЛГ), зв’язується із мембранними рецепторами клітин гіпофіза, конкурує з ендогенним ГЗЛГ за зв’язування з цими рецепторами; завдяки такому механізму дії цетрорелікс контролює секрецію гонадотропінів (лютеїнізуючого (ЛГ) та фолікулостимулюючого (ФСГ) гормонів); у дозозалежний спосіб інгібує секрецію ЛГ та ФСГ із гіпофіза; супресія фактично починається одразу ж після введення препарату і підтримується за рахунок продовженого лікування, причому без початкового стимулюючого ефекту; у жінок цетрорелікс викликає затримку підвищення рівня ЛГ та, як наслідок, овуляції; у жінок, які піддаються оваріальній стимуляції, тривалість дії цетрореліксу є дозозалежною.

Показання для застосування ЛЗ: запобігання передчасній овуляції у пацієнток, які піддаються контрольованій оваріальній стимуляції з наступним вилученням ооциту і застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять п/ш (підшкірне введення); для зменшення місцевих реакцій при повторному щоденному введенні препарату слід кожного дня обирати різні ділянки для ін’єкцій; якщо лікар не призначив іншої схеми застосування препарату, то варто керуватися такими рекомендаціями - 0,25 мг цетрореліксу вводять 1 р/добу (кількість разів на добу) з 24-годинними інтервалами або вранці, або ввечері; введення препарату вранці - лікування цетрореліксом 0,25 мг повинно починатись на 5-й або 6-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96 – 120 год (Година) після початку оваріальної стимуляції за допомогою препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжуватись протягом періоду лікування гонадотропіном, включаючи день індукції овуляції; введення препарату ввечері - лікування цетрореліксом 0,25 мг повинно починатись на 5-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96 – 108 год (Година) після початку оваріальної стимуляції за допомогою препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжуватись протягом періоду лікування гонадотропіном до вечора перед проведенням індукції овуляції; 3 мг цетрореліксу вводять на 7-й день оваріальної стимуляції (приблизно через 132 – 144 год (Година) після початку оваріальної стимуляції за допомогою препарату сечового або рекомбінантного гонадотропіну БНФ); введення разової дози цетрореліксу 3 мг призводить до ефекту, який триває щонайменше, 4 дні; якщо зростання фолікулів не дозволяє проводити індукцію овуляції на 5-й день після ін’єкції цетрореліксу 3 мг, слід додатково щоденно вводити по 0,25 мг цетрореліксу, починаючи з 96 год (Година) після ін’єкції цетрореліксу в дозі 3 мг до дня індукції овуляції БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцеві реакції в місці ін’єкції - еритема, набряк та свербіж; реакції гіперчутливості, включаючи псевдоалергічні та анафілактоїдні реакції; с-м (Синдром) гіперстимуляції яєчників від легкого до помірного ступеня тяжкості (ступінь І або ІІ за класифікацією ВООЗ), що є невід’ємним ризиком процедури стимуляції; с-м (Синдром) гіперстимуляції яєчників тяжкого ступеня тяжкості (ступінь ІІІ за класифікацією ВООЗ); нудота та головний біль.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до цетрореліксу ацетату або будь-яких аналогів гонадотропін-рилізинг- гормонів (ГнРГ), екзогенних пептидних гормонів або манітолу; вагітність та лактація; у період після настання менопаузи; при помірному або тяжкому ураженні функції нирок або печінки.

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 0,25 мг, по 3 мг у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Несумісний з деякими речовинами, що містяться у широковживаних р-нах для парентерального введення, порошок цетрореліксу р-няти лише у воді, яка міститься у попередньо заповненому шприці, що додається. Можуть спостерігатись взаємодії з деякими використовуваними препаратами, в т.ч. з препаратами, які можуть індукувати вивільнення гістаміну у чутливих осіб.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не показаний для застосування
Лактація: Не показаний для застосування.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при помірному, тяжкому ураженні функції.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при помірному, тяжкому ураженні функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Р-няти лише у воді, яка міститься у попередньо заповненому шприці, що додається. Не застосовувати, якщо білий порошок у фл. (Флакон) змінив свій колір, якщо розчинник непрозорий, має забарвлення або містить частки. Повинен призначати лише лікар-спеціаліст із досвідом роботи у цій галузі. Не рекомендується жінкам із тяжкими алергічними захворюваннями. Під час або після оваріальної стимуляції може виникнути с-м (Синдром) гіперстимуляції яєчників. У разі його виникнення застосовувати симптоматичне лікування. В повторних циклах застосовувати тільки після зваженої оцінки співвідношення ризику і переваг його застосування.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає