Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Демокситоцин (Demoxytocin)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби для лікування захворювань гіпоталамо-гіпофізарнноїсистемиПрепарати гормонів гіпофізаОкситоцин та його аналогиДемокситоцин

Демокситоцин (Demoxytocin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕЗАМІНООКСИТОЦИН, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
  • ДЕЗАМІНООКСИТОЦИН, ПАТ "Гріндекс", Латвія

Інструкція для застосування: Демокситоцин (Demoxytocin)

Фармакотерапевтична група: Н01ВВ01 - гормони задньої долі гіпофіза. Окситоцин та його похідні.

Основна фармакотерапевтична дія: утеротонізуюча, стимулююча пологову активність, лактотропна; за хімічною структурою близький до окситоцину і має аналогічні фармакологічні властивості; збуджує гладку мускулатуру матки, скорочує міоепітеліальні клітини молочних залоз, посилюючи виділення молока; демокситоцину властива виражена й триваліша дія порівняно з дією окситоцину, оскільки препарат стійкий до ферментативної інактивації (до окситоциназ); демокситоцин позбавлений вазопресорної і антидіуретичної дії, що дозволяє застосовувати його жінкам хворим на АГ (артеріальна гіпертензія), з пізніми токсикозами вагітних і порушеннями функцій нирок; швидко абсорбується через слизову оболонку ротової порожнини в системний кровотік, не руйнується ферментами слини; стійкий до окситоцинази, що руйнує окситоцин; властивості препарату дозволяють застосовувати його трансбукально.

Показання для застосування ЛЗ: для збудження і посилення пологової активності при її первинній та вторинній слабкості; для прискорення інволюції матки і стимулювання лактації у післяпологовий період.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: табл. (Таблетки) застосовують трансбукально, закладаючи за щоку поперемінно праворуч і ліворуч, і утримують у ротовій порожнині до повного її р-нення і всмоктування; для збудження і стимулювання пологової діяльності; звичайно застосовують по 50 МО (міжнародні одиниці) (1 табл.) кожні 30 хв (Хвилина); необхідну дозу препарату визначають індивідуально; максимальна доза звичайно становить 500 МО (міжнародні одиниці) (10 табл.), у поодиноких випадках – 900 МО (міжнародні одиниці) і більше; при появі регулярних, сильних перейм наступні разові дози зменшують удвічі (1/2 табл.) або збільшують інтервал між прийомами (1 год); за відсутності ефекту препарат можна повторно приймати через 24 год (Година); для стимулювання лактації призначають з 2-го по 6-й день післяпологового періоду по 25 або 50 МО (міжнародні одиниці) (1/2 або 1 табл.) демокситоцину за 5 хв (Хвилина) до годування дитини, 2 або 4 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: великі дози препарату можуть спиричинити надмірну стимуляцію мускулатури матки, що, в свою чергу, спричиняє розрив матки, асфіксію або навіть загибель плода; нудота, блювання, звуження периферичних кровоносних судин, підвищення АТ (артеріальний тиск), тахікардія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; невідповідність розмірів таза і плода; аномалії положення плода; загрозливий розрив матки; наявність післяопераційних рубців на матці (у т.ч. після кесарева розтину); внутрішньоутробна гіпоксія плода; передчасне відшарування плаценти.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 50 МО

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

b-адреноміметичні засоби - знижують стимулюючу дію демокситоцину на матку

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Брати до уваги індивідуальну реакцію породіль на препарат. Не застосовувати інші препарати аналогічної дії. Одна таблетка містить 233,12 мг сахарози та 132,24 мг лактози.
Інформація для пацієнта: Табл. застосовують трансбукально, закладаючи за щоку поперемінно праворуч і ліворуч, і утримують у ротовій порожнині до повного її розчинення і всмоктування.