Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцитонін (Calcitonin)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяАнтипаратиреоїдні засобиКальцитонін

Кальцитонін (Calcitonin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛЬЦИТОНІН-РАТІОФАРМ, Національний Біохімічний Інститут (НБІ) Савіо С.р.л., Італія
  • МІАКАЛЬЦИК®, Новартіс Фарма С.А.С, Франція
  • МІАКАЛЬЦИК®, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кальцитонін (Calcitonin)

Фармакотерапевтична група: H05BA01 - препарати навколощитоподібної залози

Основна фармакотерапевтична дія: препарат навколощитоподібної залози, що пригнічує процеси резорбції кісток, спричиненої остеобластами, зменшує кількість кальцію і фосфатів у крові, є антагоністом паратгормону; стимулює функцію остеобластів і формування кісткової тканини; зменшує шлункову секрецію, екзокринну функцію підшлункової залози; має аналгетичну дію;.

Показання для застосування ЛЗ: хворобі Педжета (деформуючий остеїт); підвищеній концентрації кальцію в крові; лікування остеопорозу різної природи. БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/м (внутрішньом’язеве введення), в/в (внутрішньовенне введення), п/ш (підшкірне введення) дорослим і пдліткам старше 14 років, у випадку гіпоглікемічної кризи можна вводити повільно в/в (внутрішньовенне введення) (у вигляді інфузії); хвороба Педжета (деформуючий остеїт) - початкова доза 100 МО/добу, пізніше дозу можна зменшувати і вводити по 50 МО (міжнародні одиниці) 1 р/добу (кількість разів на добу), через день або 3 рази на тиждень; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) гіперкальціємія - початкова доза – 4 МО/кг маси тіла людини через кожні 12 год (Година), за необхідності, дозу можна збільшувати і вводити 8 МО/кг через кожні 12 год (Година) або через кожні 6 год (Година); постменопаузний остеопороз - 100 МО (міжнародні одиниці) 1 р/добу (кількість разів на добу) кожного дня, через день або три рази на тиждень; інші остеопорози - п/ш (підшкірне введення) чи в/м (внутрішньом’язеве введення) в добовій дозі 50-100 МО (міжнародні одиниці) кожного дня чи через день, одночасно рекомендується призначення препаратів кальцію і вітаміну D; рекомендована доза інтраназального кальцитоніну для лікування діагностованого постменопаузального остеопорозу становить 200 МО (міжнародні одиниці) 1 р/добу (кількість разів на добу) (у комбінації з достатнім прийомом кальцію та вітаміну D); лікування має довготривалий характер; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) при болю в кістках, пов’язаному з остеолізом і/або остеопенією, добова доза становить 200 – 400 МО (міжнародні одиниці) щоденно, добова доза 200 МО може бути введена одноразово; більш високі дози слід поділяти на декілька введень; при хворобі Педжета препарат призначають щоденно в добовій дозі 200 МО; при нейродистрофічних хворобах призначають по 200 МО/добу щоденно, протягом 2 – 4 тижнів, можлива додаткова доза – по 200 МО через день, протягом 6 тижнів

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: почервоніння і поколювання обличчя, вух, кистів, ступнів, пронос, втрата апетиту, нудота, блювання і болі в шлунку, поліурія, відчуття ознобу, головний біль і запаморочення, відчуття здавлення в грудях, збільшення секрету з носа, порушення дихання, слабкість, АР (алергічні реакції) (висип на шкіри та кропив’янка).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіпокальціємія, гіперчутливість до препарату, вагітність, годування груддю, діти віком до 14 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 100 МО/мл по 1 мл в амп. (Ампула); спрей назальний, 200 МО/дозу по 2800 МО у фл. (Флакон); спрей назальний, дозований, 200 МО/дозу по 14 доз або по 28 доз у фл. (Флакон).

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендовано..
Лактація: Не рекомендовано

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корегувати дозу не потрібно.
Порушення функції нирок: Корегування дози не потрібно.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Недостатньо даних стосовно тривалого застосування
Особи похилого та старечого віку: Не виявивлено доказів зменшення переносимості або дозування інтраназальним кальцитоніном; не відмічено погіршання переносимості чи необхідності змінювати режим дозування (ін’єкційний р-н)

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Являє собою пептид, можливі системні АР (алергічні реакції). Хворим, які схильні до АР (алергічні реакції), до початку лікування провести шкірну пробу.
Інформація для пацієнта: Може спричиняти запаморочення, що негативно впливає на здатність до швидких реакцій. У випадку запаморочення непотрібно керувати автомобілем чи працювати з механізмами.