Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота алендронова (Alendronic acid)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяБісфосфонатиКислота алендронова

Кислота алендронова (Alendronic acid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • АЛЕНДРОНАТ-СТОМА, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна
 • ФОСАЛЕН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • АЛЕНДРОНАТ САНДОЗ, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія
 • АЛЕНДРОС 70, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
 • АЛЄНДРА®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./Ліва Хелтхкер Лтд, Індія/Індія
 • АСКО-САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
 • ЛІНДРОН, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
 • ОСТАЛОН®, Гродзиський фармацевтичний завод "Польфа" Cп. з о. о., Польща
 • ОСТЕМАКС, Фармацевтичний завод "ПОЛЬФАРМА" С.А., Польща
 • ОСТЕО-МЕФА™, Мефа Лтд., Швейцарія
 • ОСТЕОФОС, Ципла Лтд, Індія
 • РАЛЕНОСТ, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
 • РЕКОСТИН, Біофарм Лтд, Польща
 • ФОСАМАКС®, Мерк Шарп і Доум Б.В., Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кислота алендронова (Alendronic acid)

Фармакотерапевтична група: М05ВА04 - засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток.

Основна фармакотерапевтична дія: пригнічує кісткову резорбцію; діє як потужний специфічний інгібітор резорбції кістки, яка здійснюється остеобластами, при цьому не чинить безпосереднього впливу на процес формування кістки.

Показання для застосування ЛЗ: лікування та профілактика остеопорозу у жінок у постменопаузі з метою запобігання переломам; лікування остеопорозу у чоловіків; лікування і запобігання остеопорозу, спричиненого застосуванням ГК (Глюкокортикоїди), у чоловіків і жінок. БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: необхідно приймати принаймні за півгодини до першого прийому їжі, рідини або ліків, запиваючи лише простою водою; після цього пацієнтам не слід лягати принаймні протягом 30 хв (Хвилина) і до першого прийому їжі (недотримання цих вказівок може збільшити ризик побічних реакцій з боку стравоходу); лікування остеопорозу у жінок у постменопаузі та у чоловіків – рекомендовано приймати по 10 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).; профілактика остеопорозу у жінок у постменопаузі - 5 мг/добу; лікування і профілактика остеопорозу, спричиненого застосуванням ГК (Глюкокортикоїди) - 5 мг/добу; жінкам у постменопаузі, які не приймають естрогени, рекомендовано приймати препарат у дозі 10 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реакції гіперчутливості, у тому числі кропив’янка та зрідка ангіоневротичний набряк; на початку лікування - міалгія, нездужання, гарячка, симптомна гіпокальціємія; біль у животі, диспепсія, виразка стравоходу, дисфагія, здуття живота, нудота, блювання, езофагіт, ерозії стравоходу та ротоглотки, виразки шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка); висип (інколи з фотосенсибілізацією), свербіж, тяжкі шкірні реакції, включаючи с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона і токсичний епідермальний некролі; увеїт, склерит або епісклерит.

Протипоказання до застосування ЛЗ: ураження стравоходу, які сповільнюють його випорожнення (звуження або ахалазія), неможливість стояти або сидіти прямо не менше 30 хв (Хвилина); гіперчутливість до препарату; гіпокальціємія.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 10 мг, по 35 мг, по 70; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 70 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 70 мг

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Не рекомендують пацієнтам з кліренсом креатиніну менше 35 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначати
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Побічні реакції з боку стравоходу: езофагіт, виразка стравоходу та ерозія стравоходу, які іноді супроводжуються стенозом стравоходу. Бути уважними до будь-яких ознак і симптомів, які вказують на можливі реакції з боку стравоходу. Призначати з обережністю пацієнтам із загостреннями захворювань верхнього відділу ШКТ: дисфагія, хвороби стравоходу, гастрит, дуоденіт або виразки. Не рекомендують пацієнтам з кліренсом креатиніну менше 35 мл/хв. До початку лікування компенсувати гіпокальціємію інші порушення обміну мінеральних речовин. Контролювати рівень кальцію в сироватці і симптоми гіпокальціємії. Забезпечення достатнього надходження кальцію і вітаміну D в організм є важливим у пацієнтів із захворюванням кісток при хворобі Педжета та у пацієнтів, які отримують ГК (Глюкокортикоїди).
Інформація для пацієнта: Необхідність припинити прийом препарату та звернутися до лікаря у разі появи у них дисфагії, болю при ковтанні або за грудниною, появи або посиленні печії. Ризик тяжких побічних реакцій з боку стравоходу вищий у пацієнтів, які лежать після прийому препарату, не можуть запити його повною склянкою води, продовжують приймати препарат після появи симптомів, що вказують на подразнення стравоходу. Пацієнтам не слід жувати або смоктати табл. (Таблетки) ч/з можливість появи виразки ротоглотки. Протипоказано прийом перед сном або перед підйомом з постелі. При випадковому пропуску прийому препарату у дозі 1 р/тиж вони повинні прийняти 1 табл. (Таблетки) зранку наступного дня. Не приймати 2 табл. за один день, в подальшому потрібно продовжувати приймати по 1 табл. у той день тижня, який був обраний для прийому від самого початку лікування.