Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дигідротахістерол (Dihydrotachysterol)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяПрепарати вітаміну D та його аналогиДигідротахістерол

Дигідротахістерол (Dihydrotachysterol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТАХІСТИН, Шовен Анкерфарм ГмбХ, Німеччина

Інструкція для застосування: Дигідротахістерол (Dihydrotachysterol)

Фармакотерапевтична група: А11СС02 - вітамін D і його похідні.

Основна фармакотерапевтична дія: це 5-6-транс-аналог вітаміну D, що є регулятором обміну кальцію та фосфор; препарат збільшує всмоктування кальцію у кишечнику та мобілізацію кальцію з кісток і, таким чином, підвищує концентрацію кальцію у плазмі; завдяки своїй стереохімічній конфігурації дигідротахістерол для активації в нирках не потребує паратгормону; має структуру, подібну до вітаміну D3.

Показання для застосування ЛЗ: гіпопаратиреоз (зниження функції паращитоподібних залоз) - ідіопатичний або післяопераційний.; псевдогіпопаратиреоз.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозу препарату підбирають індивідуально залежно від концентрації кальцію в крові; концентрація в плазмі повинна бути в межах 2,25-2,5 ммоль/л; для дорослих рекомендована добова доза для внутрішнього прийому становить 0,5 - 1,5 мг/добу (від 12 до 36 крап.); МДД (максимальна добова доза) визначається відповідно до ваги тіла – 0,0417 мг/кг; немає специфічних рекомендацій щодо дозування у дітей.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіперкальціємія - відсутність апетиту, нудота, блювання, пронос, блідість шкіри, головний біль, серцебиття, спрага; тривала гіперкальціємія може призвести до порушення функції нирок, до кальцинозу тканин серця, легень чи нирок. Надалі може виникнути декальцифікація кісток з підвищеним ризиком остеопорозу; при прийманні великих доз препарату - скарги на гіркоту в роті внаслідок дискінезії жовчних шляхів, обумовленої великим вмістом олії в краплях; АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперкальціємія; підвищена чутливість до вітаміну D, арахісової олії або інших компонентів препарату; м'язові судоми, що розвиваються внаслідок гіпервентиляції (гіпервентиляційна тетанія); у разі анамнезу ниркового каменя призначається лікування лише під наглядом лікаря з постійним контролем рівня кальцію.

Форми випуску ЛЗ: краплі для внутрішнього застосування 0,1 % по 20 мл у фл. (Флакон) з крапельницею.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Уникати з вітаміном D та його метаболітами - принцип подібної дії. З препаратами кальцію - додаткове зростання рівня кальцію. Комбінація тіазидів - гіперкальціємія, що підсилить токсичну дію дигіталісних препаратів. З тироксином - гіперкальціємія. З серцевими глюкозидами їх токсичність підвищується (небезпека порушення ритму).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: уникати передозування вітаміну D під час вагітності, оскільки тривала гіперкальціємія може призвести до фізичної та моральної ретардації, суправальвулярного стенозу аорти та ретинопатії у дітей
Лактація: Терапія потребує постійного контролю вмісту кальцію.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Нагляд важливий для пацієнтів, які отримують одночасно для лікування серцеві глікозиди або сечогінні засоби