Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Альфакальцидол (Alfacalcidol)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяПрепарати вітаміну D та його аналогиАльфакальцидол

Альфакальцидол (Alfacalcidol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛЬФА Д3-ТЕВА, ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд. (пакування, видача дозволу на реалізацію)/Р.П. Шерер ГмбХ & Ко. КГ (виробництво in bulk), Ізраїль/Німеччина
  • АЛЬФА-Д3-ТЕВА, ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд., Ізраїль
  • АЛЬФАФОРКАЛ, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія
  • АЛЬФАФОРКАЛ®, Олів Хелтхкер, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Альфакальцидол (Alfacalcidol)

Фармакотерапевтична група: А11СС03 - препарати вітаміну D та його аналогів.

Основна фармакотерапевтична дія: регулює кальцій-фосфорний обмін; попередник активного метаболіту вітаміну Д3; підвищує абсорбцію кальцію і фосфору в кишечнику, збільшує їх реабсорбцію в нирках, посилює мінералізацію кісток, знижує рівень у крові паратиреоїдного гормон; відновлює позитивний кальцієвий баланс при лікуванні кальцієвої мальабсорбції, тим самим знижуючи інтенсивність кісткової резорбції, що сприяє зменшенню частоти розвитку переломів; при курсовому застосуванні препарату відзначається зменшення кісткового і м'язового болю, зумовленого порушенням фосфорно-кальцієвого обміну, поліпшення координації рухів.

Показання для застосування ЛЗ: основні типи і форми остеопорозу (у т.ч. постменопаузальний, сенільний, стероїдний); остеомаляція внаслідок недостатнього всмоктування, наприклад у випадку мальабсорбції та постгастректомічного с-му; гіпопаратиреоз; гіпофосфатемічний вітамін D-резистентний рахіт/остеомаляція (як додаткова терапія); остеодистрофія при хр. (Хронічний) нирковій недостатності; для значного зниження частотності падіння серед людей літнього віку.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають внутрішньо; тривалість курсу визначається лікарем індивідуально і залежить від характеру захворювання й ефективності терапії (в середньому тривалість терапії становить 2-4 тижні); в окремих випадках препарат застосовують протягом усього життя; початкова доза для дорослих становить 1 мкг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), пацієнтам з більш тяжким захворюванням кісток призначають вищі дози: 1 – 3 мкг/добу; дітям старше 6 років з масою тіла 20 кг і вище – 1 мкг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (крім випадків ниркової остеодистрофії); для пацієнтів із гіпопаратиреозом доза має бути знижена після досягнення нормального рівня кальцію в крові (2,2 – 2,6 ммоль/л; 8,8 – 10,4 мг/100 мл) або коли добуток концентрацій кальцій × фосфат у плазмі крові дорівнює 3,5 – 3,7 (ммоль/л)2.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шлунково-кишкові розлади (блювання, печія, біль у животі, нудота, відчуття дискомфорту в ділянці епігастрія, запор, діарея), анорексія, сухість у роті, помірні болі в м’язах, кістках, суглобах; слабкість, стомлюваність, головний біль, запаморочення, сонливість; тахікардія; шкірний висип, свербіж.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до одного з компонентів препарату; гіперкальціємія, алкалоз з рівнем рН венозної крові понад 7,44 (лактат-алкалозний с-м (Синдром), с-м (Синдром) Бернетта); діти віком до 6 років з масою тіла до 20 кг

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 0,25 мкг, по 0,5 мкг, по 1 мкг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може призначатися у комбінації з естрогенами та антирезорбтивними препаратами різних груп. З препаратами наперстянки підвищується ризик розвитку аритмії. При призначенні з барбітуратами, протисудомними засобами застосовувати більшу дозу альфакальцидолу. Всмоктування альфакальцидолу зменшується при застосуванні з мінеральним маслом, колестираміном, колестиполом, сукральфатом, антацидами, препаратами на основі альбуміну. При застосуванні з альфакальцидолом антацидів або лаксативодіалізу - ризик розвитку гіпермагніємії. Одночасне призначення препаратів кальцію, тіазидних діуретиків - ризик розвитку гіперкальціємії. З альфакальцидолом не призначати вітамін D та його похідні.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.Лише за абсолютними показаннями.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказано до 7 років
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю пацієнтам, схильним до гіперкальціємії. Регулярно (не рідше 1 разу в 3 місяці) контролювати рівень кальцію в плазмі крові і сечі. При наявності біохімічних ознак нормалізації структури кісток, відповідне зниження дози. Гіперкальціємія або гіперкальціурія можуть бути зкориговані відміною препарату і зниженням споживання кальцію до нормалізації концентрації кальцію в плазмі крові. Потім терапія може продовжуватись, починаючи з половини останньої дози, що застосовувалася.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Альфакальцидол