Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Натрію фторид (Sodium fluoride) *, **

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяПрепарати фторуНатрію фторид

Натрію фторид (Sodium fluoride) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАТРІЮ ФТОРИД, НАТРІЮ ФТОРИД з апельсиновим смаком, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
  • ФЛЮР-Е-ДЕЙ, Фармасайнс Інк., Канада

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Натрію фторид (Sodium fluoride)

Фармакотерапевтична група: А01АА01 – засоби для профілактики карієсу.

Основна фармакотерапевтична дія: відновлює дефіцит фтору, інгібує костну резорбцію; ефективний профілактичний засіб проти карієсу зубів; відомо, що фтор нарівні з кальцієм (у формі апатитів) бере участь у мінералізації тканин зубів, сприяє дозріванню зубної емалі; фтор уповільнює утворення молочної кислоти з вуглеводів, виявляє бактерицидну дію відносно мікроорганізмів, які спричиняють карієс; в основі дії натрію фториду лежить реакція іонів фтору з гідроксиапатитом, у результаті якої утворюється фторапатит; ця реакція здійснюється як при системному введенні натрію фториду, так і при місцевому впливі на зубну емаль; зубна тканина, збагачена фторапатитом, менш піддається впливу кислот, зубного нальоту й слини, які багаті бактеріями, що спричиняють карієс; фторвмісні препарати найефективніші, якщо їх приймають регулярно і тривалий час.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика карієсу зубів ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) у дітей віком від 2 до 15 років.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат рекомендується приймати перед сном після чищення зубів; табл. (Таблетки) повністю р-няють у роті; дітям віком від 2 до 5 років – по 1 табл. (Таблетки) (1,1 мг), з 5-річного віку – по 2 табл. (Таблетки) (2,2 мг) на добу; курс лікування – щонайменше 250 днів на рік, щороку до 15-річного віку.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: алергічні висипи або інші симптоми підвищеної чутливості до препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; концентрація фтору в питній воді більше ніж 0,7 мг/л; тяжкі захворювання печінки; порушення функції підшлункової залози.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) жувальні по 2.21 мг.; табл. (Таблетки) по 1,1 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Бажано уникати застосування фторвмісних препаратів з алюмінію гідроксидом або кальцієвмісними медикаментами. У разі необхідності ці препарати застосовують за 2 год (Година) до прийому табл натрію фториду.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних застережень немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосування інших медикаментів, що містять фтор (вітафтор, фторлак) або фторированих харчових продуктів (сіль, збагачена фтором, питна вода). Надмірне застосування спричиняє флюороз зубів
Інформація для пацієнта: Пацієнтам із фенілкетонурією мати на увазі, що табл. зі смаковими домішками містять аспартам — джерело фенілаланіну. При прийомі під час їжі або з молоком зменшується всмоктування препарату.