Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Каберголін (Cabergoline)

Категорія: ЕндокринологіяІнші препарати, що застосовуються у лікуванні ендокринологічних захворюваньДофаміноміметикиКаберголін

Каберголін (Cabergoline)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛАКТИН, АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о., Чеська Республіка
  • ДОСТИНЕКС, Пфайзер Італія С.р.л., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Каберголін (Cabergoline)

Фармакотерапевтична група: G02СB03 – засоби, що застосовують в гінекології. Інгібітор секреції пролактину.

Основна фармакотерапевтична дія: допамінергічний ерголіновий похідний, що має виражений і тривалий пролактинзнижувальний ефект; інгібує секрецію пролактину шляхом прямої стимуляції D2-допамінових рецепторів лактотрофних клітин гіпофіза; при прийманні більш високих доз у порівнянні з дозами, що застосовуються для зниження секреції пролактину, каберголін має центральний допамінергічний ефект унаслідок стимуляції D2-рецепторів.

Показання для застосування ЛЗ: запобігання /пригнічення фізіологічної лактації - з метою запобігання фізіологічній післяпологовій лактації або для пригнічення лактації, що встановилася БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), у таких випадках: якщо мати не бажає годувати дитину груддю або коли годування груддю протипоказано матері чи дитині; при мертвонародженні чи аборті; лікування гіперпролактинемії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - для лікування гіперпролактинемії, що виявляється як порушення менструального циклу (аменорея, олігоменорея, ановуляція), безпліддя, галакторея (у жінок), імпотенція, зниження лібідо (у чоловіків); для лікування хворих на пролактинсекретуючі аденоми гіпофіза (мікро- і макропролактиноми), ідіопатичну гіперпролактинемію або із с-мом “порожнього” турецького сідла, що є основними патологічними станами, асоційованими з гіперпролактинемією.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: запобігання післяпологовій лактації – рекомендовано 1 мг внутрішньо одноразово у перший день після пологів; переривання лактації, що вже встановилась, - рекомендовано режим дозування – 0,25 мг кожні 12 год (Година) протягом двох днів (загальна доза - 1 мг) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); такий режим приймання краще переноситься і супроводжується меншою частотою виникнення побічних ефектів, особливо гіпотензії; лікування гіперпролактинемії - приймають 1 – 2 рази на тиждень; розпочинати слід з більш низьких доз – 0,25 мг або 0,5 мг на тиждень і за необхідності збільшувати дозу залежно від терапевтичного ефекту і переносимості; підвищення тижневої дози повинно проводитися поступово – на 0,5 мг з місячним інтервалом; як правило, терапевтична доза становить 1 мг на тиждень і може коливатися від 0,25 мг до 2 мг на тиждень; для лікування хворих на гіперпролактинемію застосовувалися дози до 4,5 мг на тиждень БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при призначенні дози 1 мг на тиждень і більше приймання слід розбивати на 2 або й більше приймань на тиждень, залежно від переносимості; після того як буде підібраний ефективний режим дозування, бажано проводити регулярне (1 раз на місяць) визначення рівня пролактину у сироватці крові; нормалізація рівня пролактину, як правило, спостерігається протягом 2 – 4 тижнів лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження АТ (артеріальний тиск), запаморочення, нудота, головний біль, безсоння, біль у животі; гастрит, слабкість, запори, болючість молочних залоз, припливи жару до обличчя, депресія, парестезії.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість або АР (алергічні реакції) на каберголін або будь-який алкалоїд ріжків; печінкова недостатність, токсикоз вагітних; одночасний прийом з антипсихотичними препаратами; наявність післяпологового психозу в анамнезі.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З алкалоїдами ріжків супутня терапія протягом тривалого часу не рекомендується. Не рекомендується одночасне призначення антагоністів допаміну (фенотіазинів, бутирофенонів, тіоксантенів, метоклопраміду), щоб не зменшити клінічний ефект застосування каберголіну. Може розвинутися симптоматична гіпотензія, тому його з обережністю призначати на фоні інших препаратів, які знижують АТ

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не слід призначати
Лактація: Не слід призначати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при недостатності, з обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека та ефективність не вивчалася.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Основний шлях виділення препарату з організму - секреція з жовчю, не призначати препарат пацієнтам з тяжкою печінковою недостатністю. Призначати з обережністю пацієнтам із СС (серцево-судинний) захворюваннями, с-м (Синдром) Рейно, захворюванням печінки, нирковою недостатністю, виразковою хворобою шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), кровотечами із ШКТ (шлунково-кишковий тракт), серйозними психічними захворюваннями в анамнезі. При прийомі протягом тривалого часу необхідно регулярне гінекологічне обстеження, яке включає цервікальне гістологічне дослідження і гістологічне дослідження ендометрія. Запобігання фізіологічної лактації: не може застосовуватися хворими на прееклампсію чи післяпологову гіпертензію. Перед початком лікування гіперпролактинемії провести діагностику стану гіпофіза і можливого розвитку пітуїтарної пухлини як найчастішої причини гіперпролактинемії, що поєднується з аменореєю, галактореєю та безпліддям. Відновлює овуляцію і фертильність у жінок з гіперпролактинемічним гіпогонадизмом, тому виконувати тест на вагітність кожні 4 тижні протягом періоду аменореї. Після відновлення місячних жінкам рекомендують засоби механічної контрацепції для запобігання вагітності. Якщо вагітність настає під час лікування його припиняють і постійно спостерігають за станом гіпофіза, оскільки можливо відновлення клінічних проявів пухлини гіпофіза.
Інформація для пацієнта: Протягом перших декількох днів прийому у бути обережним при керуванні автомобілем, роботі з механізмами, при виконанні роботи, що потребує підвищеної уваги. Перед призначенням виключити наявність вагітності після лікування запобігати вагітності протягом місяця. Якщо препарат призначений з метою пригнічення лактації, а бажаний ефект не був досягнутий, жінці утриматися від годування груддю. Якщо вагітність встановлена під час лікування, припинити прийом препарату.