Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлорохін (Chloroquine) *

Категорія: РевматологіяПротималярійні препаратиХлорохін

Хлорохін (Chloroquine) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕЛАГІЛ, Алкалоіда Кемікал Компані ЗАТ, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хлорохін (Chloroquine)

Фармакотерапевтична група: Р01ВА01- протималярійні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: антималярійна дія; похідне 4-амінохінолінів; один з потужних і швидкодіючих шизотоцидів; здатність препарату концентруватися в еритроцитах, які ушкоджені паразитами, забезпечує його селективну токсичність відносно до еритроцитарної фази плазмодієвої інфекції.

Показання для застосування ЛЗ: додатковий ЛЗ (лікарський засіб) при лікуванні РА (ревматоїдний артрит), червоного вовчака БНФфотодерматозів та порфірії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при РА (ревматоїдний артрит) та червоному вовчаку дорослим рекомендовано приймати по 150 мг мг/добу; ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) терапевтичний ефект виявляється, як прав ило, на 4-му тижні лікування; після досягнення максимального ефекту дозу препарату можна зменшити. Максимальна добова доза для дітей 3 мг/кг маси тіла. ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску)

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при тривалому лікуванні великими дозами - порушення з боку зорового апарату, а також м’язова слабкість, спазм м’язів, головний біль, запаморочення, дзвін у вухах, порушення слуху, збудливість, втрата апетиту, нудота, блювання, пронос, сильний біль у животі, шкірний свербіж, шкірний висип, посилена пігментація шкіри та слизових оболонок, випадання та посивіння волосся, зниження тиску крові, зміни на кардіограмі та ураження серцевого м’яза.

Протипоказання до застосування ЛЗ: патологічні зміни сітківки очного дна і змін полів зору будь-якого походження; гіперчутливість до похідних амінохінолону.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 250 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Забороняється одночасний прийом препарату з фенілбутазоном, препаратами золота, пеніциламіном, цитостатиками, левамізолом. Підвищеної обережності потребує одночасний прийом з циметидином, хініном, іншими протималярійними засобами, КС, каоліном, антацидами, метронідазолом, МАО-блокаторами, препаратами дигіталісу, хлорохіном та при пероральній імунізації проти черевного тифу.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не можна призначати .
Лактація: Проникає в грудне молоко матері. Припиняють годування груддю або прийом препарату. 

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Добова доза визначається відповідно до маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Потребує обережності при захворюваннях печінки, при алкоголізмі, спричиняє різке загострення псоріазу та порфірії. 
Інформація для пацієнта: Негативно впливає на керування автомобілем і виконання робіт, пов’язаних з підвищеним ризиком травми. Деякі захворювання суглобів потребують тривалого прийому, в цих випадках дотримуватись призначення лікаря відносно дози, тривалості курсу лікування та контрольних обстежень