![]() Хлорохін (Chloroquine) * |
![]() |
Категорія: Ревматологія → Протималярійні препарати → Хлорохін
Хлорохін (Chloroquine) *
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ДЕЛАГІЛ, Алкалоіда Кемікал Компані ЗАТ, Угорщина
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Хлорохін (Chloroquine)
Фармакотерапевтична група: Р01ВА01- протималярійні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія: антималярійна дія; похідне 4-амінохінолінів; один з потужних і швидкодіючих шизотоцидів; здатність препарату концентруватися в еритроцитах, які ушкоджені паразитами, забезпечує його селективну токсичність відносно до еритроцитарної фази плазмодієвої інфекції.
Показання для застосування ЛЗ: додатковий ЛЗ (лікарський засіб) при лікуванні РА (ревматоїдний артрит), червоного вовчака БНФфотодерматозів та порфірії.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: при РА (ревматоїдний артрит) та червоному вовчаку дорослим рекомендовано приймати по 150 мг мг/добу; ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) терапевтичний ефект виявляється, як прав ило, на 4-му тижні лікування; після досягнення максимального ефекту дозу препарату можна зменшити. Максимальна добова доза для дітей 3 мг/кг маси тіла. ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску)
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при тривалому лікуванні великими дозами - порушення з боку зорового апарату, а також м’язова слабкість, спазм м’язів, головний біль, запаморочення, дзвін у вухах, порушення слуху, збудливість, втрата апетиту, нудота, блювання, пронос, сильний біль у животі, шкірний свербіж, шкірний висип, посилена пігментація шкіри та слизових оболонок, випадання та посивіння волосся, зниження тиску крові, зміни на кардіограмі та ураження серцевого м’яза.
Протипоказання до застосування ЛЗ: патологічні зміни сітківки очного дна і змін полів зору будь-якого походження; гіперчутливість до похідних амінохінолону.
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 250 мг.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Забороняється одночасний прийом препарату з фенілбутазоном, препаратами золота, пеніциламіном, цитостатиками, левамізолом. Підвищеної обережності потребує одночасний прийом з циметидином, хініном, іншими протималярійними засобами, КС, каоліном, антацидами, метронідазолом, МАО-блокаторами, препаратами дигіталісу, хлорохіном та при пероральній імунізації проти черевного тифу.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Не можна призначати .
Лактація: Проникає в грудне молоко матері. Припиняють годування груддю або прийом препарату.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Добова доза визначається відповідно до маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Потребує обережності при захворюваннях печінки, при алкоголізмі, спричиняє різке загострення псоріазу та порфірії.
Інформація для пацієнта: Негативно впливає на керування автомобілем і виконання робіт, пов’язаних з підвищеним ризиком травми. Деякі захворювання суглобів потребують тривалого прийому, в цих випадках дотримуватись призначення лікаря відносно дози, тривалості курсу лікування та контрольних обстежень