Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Адалімумаб (Adalimumab)

Категорія: РевматологіяБіологічні агентиІмуносупресори на основі моноклональних антитілАдалімумаб

Адалімумаб (Adalimumab)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. ХУМІРА, "Веттер Фармафартігунг Гмб Хі Ко КТ", Німеччина

Інструкція для застосування: Адалімумаб (Adalimumab)

Фармакотерапевтична група: L04AB04 – селективний імунодепресант. Моноклональне антитіло.

Основна фармакотерапевтична дія: селективний імунодепресант, рекомбінантне моноклональне а/т (антитіло), пептидна послідовність якого ідентична до lgG1 людини; у хворих РА (ревматоїдний артрит) викликає швидке зниження рівнів гостро фазових показників запалення сироваткових рівнів цитокінів

Показання для застосування ЛЗ: активний РА (ревматоїдний артрит) середнього та тяжкого ступенів тяжкості (в режимі монотерапії або в комбінації з метотрексатом або іншими базисними протизапальними засобами); активний псоріатричний артрит, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) активний анкілозуючий спондиліт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим призначають п/к в дозі 40 мг 1 раз на 2 тижні; при призначенні адалімумабу терапія ГКС (глюкокортикостероїди), НППЗ, анальгетиками, саліцилатами, метотрексатом та іншими базисними протизапальними засобами може бути продовжена. В окремих хворих, що не отримують метотрексат, може бути достигнутий додатковий ефект при збільшенні дози до 40 мг 1 раз на тиждень БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: інфекції, новоутворення (папілома шкіри); анемія, лімфопенія, лейкопенія, лейкоцитоз, лімфаденопатія, нейтропенія, тромбоцитопенія; АР (алергічні реакції), сезонна алергія; гіперхолестеринемія, гіперурикемія, анорексія, зниження апетиту, гіперглікемія, зміни маси тіла; головний біль, головокружіння, парестезії, депресія, тривожні розлади; кон’юнктивіт, блефарит, біль, закладання та дзвін у вухаха; АГ (артеріальна гіпертензія), приливи, гематоми, тахікардія; кашель, біль у горлі; нудота, біль у животі, діарея, диспепсія; висипання, свербіння шкіри; артралгія, біль у кінцівках, судоми, міальгія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: інфекційні хвороби, в т.ч. туберкулез; вагітність; період годування грудьми; дитячий та підлітковий вік до 16 років; гіперчутливість до адалімумабу; з обережністю приймати при демієлінізуючих захворюваннях.

Форми випуску ЛЗ: 0,8 мл р-ну для п/ш (підшкірне введення) введення містить 40 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Метотрексат при однократному і повторному використанні знижує кліренс адалімумабу, але у хворих РА (ревматоїдний артрит), які отримують метотрексат, немає необхідності в корекції дози адалімумабу або метотрексату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає