Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глюкозамін (Glucosamine) ** [окрім порошка для приготування р-ну для перорального ...

Категорія: РевматологіяЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратНестероїдні протизапальні та протиревматичні засобиІнші нестероїдні протизапальні/протиревматичні засобиГлюкозамін

Глюкозамін (Glucosamine) ** [окрім порошка для приготування р-ну для перорального застосування]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АРТИФЛЕКС, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • АРТРОН® ФЛЕКС, Юніфарм, Інк., США
  • ГЛЮКОЗАМІН ОРІОН, Оріон Корпорейшн/Фамар/АТ Джинефарм/АТ Алкала Фарма, Фінляндія/Франція/Греція/Іспанія
  • ДОНА®, РОТТАФАРМ С.п.А./Роттафарм Лтд/Сигмар Італія С.п.А., Італія/Ірландія/Італія
  • ФЛЕКС-А-МІН™ ГЛЮКОЗАМІН, Ен Бі Ті Вай, Інк., США

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глюкозамін (Glucosamine)

Фармакотерапевтична група: М09АХ05 - нестероїдні протизапальні препарати.

Основна фармакотерапевтична дія: хондропротекторна, м’яка протизапальна дії; механізм дії зумовлює глюкозамін, що є субстратом побудови суглобного хряща; внаслідок будь-якого несприятливого впливу (захворювання, вікові порушення обміну, травматизація) зменшується його синтез і концентрація у сполучній тканині, через що порушується функціональний стан суглобів і виникає біль; глюкозамін входить до складу ендогенних глюкозамін-гліканів хрящової тканини; при систематичному застосуванні стимулює синтез протеогліканів і кол; зменшує болючість і нормалізує рухливість в уражених суглоба; прийом екзогенного глюкозаміну протидіє прогресуванню остеоартрозу і зменшує частоту його загострень, запобігає можливому метаболічному пошкодженню хряща від дії НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) і ГК (Глюкокортикоїди).

Показання для застосування ЛЗ: дегенеративно-дистрофічні захворювання периферичних суглобів і хребта БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (остеоартрит, тендиніт, остеохондроз та ін.); остеопатії та хондропатії, хондромаляція, пародонтопатії; профілактика та лікування пошкоджень суглобів внаслідок фізичних перевантажень (у тому числі спортивної травми); період реконвалесценції після переломів кісток (для прискорення утворення кісткової мозолі), травм, операцій опорно-рухового апарату тощо; як допоміжний ЛЗ (лікарський засіб) при болю в суглобах.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим внутрішньо по 1-2 табл. (Таблетки) на день, мінімальна тривалість курсу 6 тижнів; максимум клінічної дії спостерігається після застосування препарату протягом 2-3 місяців; клінічний ефект настає повільно і здатен зберігатися довший час після припинення прийому; рекомендується починати лікування з 2 табл. (Таблетки) на день (вранці та ввечері), потім переходячи на 1 табл. (Таблетки) на день; індивідуальну тривалість курсів і частоту прийому визначає лікар залежно від стадії хвороби, больового с-му та клінічної відповіді.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: помірні прояви АР (алергічні реакції) (шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), порушення роботи ШКТ (шлунково-кишковий тракт) (нудота, біль у животі, метеоризм).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; недостатність функції нирок у стадії декомпенсації.

Форми випуску ЛЗ: порошок для орального р-ну, 1,5 г/4,0 г по 4,0 г; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 750 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підсилює всмоктування в травному каналі а/б (Антибіотик) групи тетрациклiнiв і зменшує – пеніцилінів і хлорамфеніколу; виявляє синергізм дії з хондроїтином та іншими хондропротекторами; з ГКС (глюкокортикостероїди) та НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) може знижувати потребу в них, а також у знеболювальних засобах. Ефективність лікування підвищується при збагаченні дієти вітамінами А, С та солями марганцю, магнію, міді, цинку і селену.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується ч/з недостатність клінічного досвіду
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Глюкозамін