Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Стронцію ранелат (Strontium ranelate)

Категорія: РевматологіяЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратЗасоби, що впливають на структуру та мінералізацію кістокСтронцію ранелатСтронцію ранелат

Стронцію ранелат (Strontium ranelate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІВАЛОС®, Лабораторії Серв'є Індастрі, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Стронцію ранелат (Strontium ranelate)

Фармакотерапевтична група: M05BX03 - лікарські засоби для лікування захворювань кісток. Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток

Основна фармакотерапевтична дія: має подвійний механізм дії та призначається для лікування постменопаузального остеопорозу для зниження ризику переломів тіл хребців і шийки стегна; збільшує утворення кості в культурі кісткової тканини, та розмноження попередників остеобластів і синтез колагену в культурі клітин кістки; зменшує резорбцію кісткової тканини за рахунок зменшення диференціації остеокластів і зниження їхньої резорбційної активності; подвійний механізм дії призводить до ребалансування обмінних процесів у кістковій тканині на користь остеогенезу; підвищує трабекулярну кісткову масу, кількість трабекул і їхню товщину, що призводить до збільшення міцності кістки; у кістковій тканині стронцій в основному адсорбується на поверхні кристалів апатиту і тільки у незначній кількості заміняє кальцій у кристалах апатиту у заново сформованій кістковій тканині.

Показання для застосування ЛЗ: постменопаузальний остеопороз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) для зниження ризику переломів тіл хребців і шийки стегна.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: : рекомендована добова доза становить 2 г/добу, перед застосуванням р-нити у склянці води; рекомендується приймати перед сном, бажано не раніше ніж ч/з 2 год (Година) після прийому їжі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); призначений для довготривалого застосування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, діарея; головний біль, порушення свідомості, пам’яті, судоми; нудота, діарея, рідке випорожнення; дерматит, екзема; венозна тромбоемболія; оборотнє підвищення активності креатинкінази (КК).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-якої з речовин препарату

Форми випуску ЛЗ: гранули для приготування суспензії по 2 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З ЛЗ (лікарський засіб), що містять кальцій, може знизити біодоступність стронцію ранелату; між прийомом препарату та вищезазначених ЛЗ (лікарський засіб) дотримуватись інтервалу не менше 2 год (Година) Застосування антацидних засобів ч/з 2 год (Година) після прийому стронцію ранелату практично не впливає на всмоктування стронцію ранелату. тому антацидні засоби, що містять алюмінію та магнію гідроксид рекомендовано приймати щонайменше ч/з дві год (Година) після прийому препарату. Двовалентні катіони стронцію ранелату можуть утворювати в ШКТ (шлунково-кишковий тракт) комплекси із тетрацикліном для перорального застування й антибактеріальними препаратами з групи хінолонів для перорального застосування та зменшувати їх абсорбцію, одночасне застосування їх не рекомендується.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не призначати
Лактація: не призначати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Не рекомендується при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується застосування.
Особи похилого та старечого віку: Відсутня необхідність у корекції дози залежно від віку.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Відсутня необхідність у корекції дози залежно від віку. Не рекомендується застосовувати пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) у зв’язку з відсутністю даних. У пацієнтів із ХНН періодично проводити оцінку функції нирок. Питання про продовження терапії препаратом пацієнтів, у яких розвилася тяжка ниркова недостатність, вирішувати на основі індивідуального підходу. Застосовувати з обережністю пацієнтам з підвищеним ризиком венозної тромбоемболії - ВТЕ, включаючи пацієнтів із ВТЕ в анамнез. При лікуванні проводити профілактику розвитку венозної тромбоемболії. Може впливати на показники колориметричних методів визначення концентрації кальцію в крові й сечі; для гарантії точної оцінки концентрації кальцію в крові й сечі, використати метод атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв’язаною плазмою або метод атомної абсорбційної спектрометрії. Містить речовину (аспартам), що є джерелом фенілаланіну, що може бути шкідливим для пацієнтів з фенілкетонурією.
Інформація для пацієнта: Рекомендується приймати вітамін D і препарати кальцію, якщо недостатньо їх надходження з їжею. Прийом їжі, у тому числі молока й молочних продуктів, лікарських препаратів, що містять кальцій, може знизити всмоктування та біодоступність стронцію ранелату на 60–70 %; між прийомом препарату та вищезазначених речовин дотримуватись інтервалу не менше 2 год (Година) З огляду на повільне всмоктування, рекомендовано приймати перед сном, бажано не раніш ніж ч/з 2 год після їжі. Для застосування жінками у постменопаузальному періоді. Не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з точними механізмами. У разі появи ознак побічної дії необхідно бути обережними.