Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію карбонат (Calcium carbonate) **

Категорія: РевматологіяЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратЗасоби, що впливають на структуру та мінералізацію кістокПрепарати кальціюКальцію карбонат

Кальцію карбонат (Calcium carbonate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АДДИТИВА КАЛЬЦІЙ, Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польща

Інструкція для застосування: Кальцію карбонат (Calcium carbonate)

Фармакотерапевтична група: А12АА04 - мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальцію карбонат.

Основна фармакотерапевтична дія: антацидна, противиразкова, кальційзберігаюча дія; кальцій – це елемент, який берє участь в утворенні і мінералізації кісткової тканини протягом всього життя людини; 99,85 % цього елемента знаходиться у формі фосфатних солей кальцію, переважно гідроксіапатитів; він обумовлює належну провідність нервів і скорочення гладких і поперечносмугастих м’язів, впливає також на роботу серцевого м’язу; підтримує електролітичний баланс організму і бере участь у коагуляції крові; кальцій є передавачем інформації; каталітична активність багаточисельних ензимів завдяки хімічним, фізичним або гормональним подразникам за участі кальцію трансформується в конкретний біологічний ефект; виявляє протизапальну, протинабрякову і протиалергічну дію завдяки його властивості зменшувати проникність стінок кровоносних судин; після перорального прийому близько 30 % кальцію всмоктується, а залишок виводиться із організму; всмоктується на початку тонкої кишки шляхом активного переносу, який залежить від вітаміну D, а також, меншою мірою, в кінцевій частині тонкої кишки шляхом пасивного переносу.

Показання для застосування ЛЗ: підвищена потреба в кальції БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у період інтенсивного росту у дітей та молоді, одужання після хвороби, особливо після ушкодження кісток, лікування алергічних хвороб, комплексна профілактика або лікування остеопорозу різного походження.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та діти старше 12 років профілактично – 1 р/добу (кількість разів на добу) по 1 табл. (Таблетки), р-неній у склянці води; терапевтично – 3 р/добу (кількість разів на добу) по 1 табл. (Таблетки), р-неній у склянці води; діти старше 3-х років терапевтично – 1 р/добу (кількість разів на добу) по 1 табл. (Таблетки), р-неній у склянці води; тривалість лікування залежить від ступеня дефіциту кальцію в організмі і визначається індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у животі, метеоризм, діарея, запор, гіперкальціємія, гіперкальціурія, метаболічний алкалоз, ниркова недостатність, аритмія, зменшення засвоєння фосфатів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, передозування вітаміну D, гіперкальціємія, г. (Гострий) гіперкальціурія, сечокам’яна хвороба, ниркова недостатність, мієлома, саркоїдоз, бронхогенний рак легень, рак молочної залози, іммобілізаційний остеопороз; через значний вміст аспартаму не застосовувати людям, які хворіють фенілкетонурією; діти до 3-х років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) шипучі по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При застосованні перорально зменшують всмоктування тетрацикліну, ципрофлоксацину, норфлоксацину, цефподоксиму і сполук фтору із ШКТ (шлунково-кишковий тракт). З тіазидними сечогінними засобами - зменшує ризик гіперкальціємії. З глікозидами наперстянки - збільшує інтенсивність їх дії, що може призвести до порушень серцевого ритму. ГКС (глюкокортикостероїди), кальцитонін, щавлева кислота і фосфати перешкоджають всмоктуванню солей кальцію; лимонна кислота, вітамін D і паратгормон сприяють йому.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні препарату.
Лактація: Оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні препарату.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при ГНН, сечокам’яній хворобі.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при бронхогенному раку легень

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказано дітям до 3 років.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Комбіновані препарати, що містять Кальцію карбонат