Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію лактат (Calciі lactate) **

Категорія: РевматологіяЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратЗасоби, що впливають на структуру та мінералізацію кістокПрепарати кальціюКальцію лактат

Кальцію лактат (Calciі lactate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛЬЦІЮ ЛАКТАТ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна

Інструкція для застосування: Кальцію лактат (Calciі lactate)

Фармакотерапевтична група: А12АА05 – мінеральні добавки.

Основна фармакотерапевтична дія: гемостатична, антиалергічна, протизапальна дії; препарат поповнює відносний і абсолютний дефіцит кальцію в організмі; іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні скелетної та гладкої мускулатури, міокарда, у згортанні крові, у формуванні кісткової тканини та у багатьох інших фізіологічних процесах, забезпечуючи нормальне функціонування більшості органів і систем; знижує патологічно підвищену судинно-тканинну проникність.

Показання для застосування ЛЗ: гіпокальціємія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), гіпопаратиреоз, посилене виділення кальцію з організму, алергічні захворювання та алергічні ускладнення медикаментозної терапії; підвищена проникність судин при різноманітних захворюваннях, нефрит, еклампсія, гіперкаліємічна форма пароксизмальної міоплегії, шкірні захворювання, кровотечі, як антидот при отруєннях солями магнію, щавлевої та фтористої кислот.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим та дітям віком від 3 років - по 1–2 табл. (Таблетки) (0,5–1 г) 2–3 р/добу (кількість разів на добу); дітям віком до 3 років - по 1–2 табл. (Таблетки) (0,5–1 г) 1 р/добу (кількість разів на добу), подрібнюючи і р-няючи табл. (Таблетки) в невеликій кількості води, молока або фруктового соку; курс лікування 2–4 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: слабковиражені нудота, печія, діарея, біль в животі, запор (обструктивні процеси у кишечнику, зумовлені утворенням кальцієвих каменів); брадикардія; гіперкальціємія, гіперкальциурія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, гіперкальціємія, в тому числі обумовлена саркоїдозом, кістковими метастазами при неопластичних процесах, виражена гіперкальциурія, тромбоз, виражений атеросклероз, підвищена зсілість крові, тяжка ниркова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0.5 г