Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Алпростадил (Alprostadil)

Категорія: РевматологіяЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратІнші засоби, які застосовуються для лікування опорно-рухового апаратуАлпростадил

Алпростадил (Alprostadil)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛБІОПРОСТАДИЛ, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • АЛПРОСТАН®, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
  • ВАЗАПРОСТАН®, Шварц Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • КАВЕРДЖЕКТ, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В./Вальдефарм, Бельгія/Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Алпростадил (Alprostadil)

Фармакотерапевтична група: C01EA01 простагландини та їх синтетичні похідні.

Основна фармакотерапевтична дія: вазодилатуюча, поліпшує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові; вазодилататор, що посилює кровотік шляхом дилатації артеріол та передкапілярних сфінктерів; після в/в (внутрішньовенне введення) застосування спостерігається підвищення еластичності еритроцитів і пригнічення їх агрегації; ефективно пригнічує активацію тромбоцитів in vitro; цей ефект розповсюджується також на параметри зміни форми, агрегації, секреції речовин, що містяться в гранулах, та вивільнення тромбоксану – речовини, що сприяє агрегації; препарат приводить до зменшення утворення артеріальних тромбів; його застосування викликає стимуляцію фібринолізу та підвищення певних показників ендогенного фібринолізу (плазміногену, плазміну, активності активатора тканинного плазміногену); комплекс, що складається з алпростадил і альфадексу, при приготуванні р-ну для інфузій дисоціює на окремі компоненти; фармакокінетика не залежить від присутності комплексу в ліофілізаті.

Показання для застосування ЛЗ: дегенеративно-запальні захворювання артерій кінцівок різної етіології; васкуліт, системна склеродермія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: з метою лікування дегенеративно-запальних захворювань артерій у дорослих призначають в/в (внутрішньовенне введення), в дозі 50 - 200 мкг 1 р/добу (кількість разів на добу) або, при більш тяжких станах, 50 - 100 мкг 2 р/добу (кількість разів на добу), при розведенні у 200-500 мл фізіологічного р-ну або 5% р-ні глюкози, тривалість інфузії має становити не менше 2 год (Година); тривалість курсу лікування в середньому становить 14 днів; у разі позитивного ефекту лікування препаратом можна продовжувати ще протягом 7-14 днів; курс лікування не повинен перебільшувати 4 тижнів; а відсутності позитивного ефекту протягом 2 тижнів від початку лікування подальше застосування препарату слід припинити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при внутрішньоартеріальному та в/в (внутрішньовенне введення) застосуванні в кінцівці, в яку вводять препарат, - біль, еритема, набряк, почервоніння вени; головний біль, шлунково-кишкові побічні ефекти (діарея, нудота, блювання), гіперемія, порушення чутливості; зниження АТ (артеріальний тиск), біль за грудниною, порушення серцевого ритму, AV-блокада, шок, гіперкаліємія, підвищення показників функції печінки (трансаміназ), тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія/лейкоцитоз, суглобні симптоми, головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, судоми центрального генезу, підвищення (Температура) тіла, підвищення потовиділення, пропасниця, озноб, АР (алергічні реакції); зміни рівня С-реактивного білка; при тривалості лікування більше 4 тижнів зареєстрований гіперостоз довгих трубчастих кісток; г. (Гострий) набряк легенів, СН (серцева недостатність).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; декомпенсована СН (серцева недостатність), аритмії, ІХС (ішемічна хвороба серця), перенесений протягом останніх 6 місяців ІМ (інфаркт міокарда); пацієнти з підозрою на набряк чи інфільтрацію легенів; тяжкі хр. (Хронічний) обструктивні захворювання легенів; печінкова дисфункція (підвищений рівень трансаміназ чи γ-ГТ), захворювання печінки в анамнезі; ризик розвитку кровотеч (пацієнти з г. (Гострий) шлунково-кишковими виразками, політравмою); період вагітності і лактації.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для інфузій, 0,1 мг/0,2 мл по 0,2 мл в амп. (Ампула); порошок для р-ну для інфузій по 60 мкг в амп. (Ампула); порошок ліофілізований для інфузій по 20 мкг в амп. (Ампула); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 10 мкг у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює ефект гіпотензивних препаратів, вазодилататорів, антиангінальних препаратів; симпатоміметики, адреналін, норадреналін, цефамандол, цефаперазон, знижують вазодилатуючу дію препарату; прийом з антитромботичними засобами (антикоагулянтів, інгібіторів агрегації тромбоцитів, тромболітичних засобів) може збільшити схильність до кровотеч

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Перевірка параметрів ССС (АТ та ЧСС).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Нагляд при периферичних набряках чи нирковій дисфункції (рівень креатиніну в сироватці > 1,5 мг/дл).
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Р-н необхідно готувати безпосередньо перед інфузією. Р-н, який був приготовлений більше 12 год (Година) тому, вводити не можна. При пошкодженні амп. (Ампула) суха речовина стає вологою та клейкою і сильно втрачає об’єм (застосовувати не можна). У пацієнтів з групи ризику проводити терапію препаратом з обережністю. Пацієнти, які схильні до СН (серцева недостатність) за віком, і пацієнти з ІХС (ішемічна хвороба серця) повинні перебувати під наглядом в стаціонарі під час і протягом одного дня після припинення лікування. Для запобігання виникненню симптомів гіпергідратації інфузійні об’єми не повинні перевищувати 50 – 100 мл на день. Необхідними є часті перевірки параметрів ССС, контроль ваги та балансу рідини, вимірювання ЦВТ чи ехокардіографію. Такий же нагляд для пацієнтів з периферичними набряками чи нирковою дисфункцією (рівень креатиніну в сироватці > 1,5 мг/дл). З обережністю пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі (лікування проводять в післядіалізний період), хворим на ЦД (цукровий діабет) I типу, особливо при вираженому ураженні судин. Після тритижневого курсу лікування вирішувати питання про доцільність подальшого застосування. При відсутності терапевтичного успіху лікування треба припинити. Період лікування не повинен перевищувати 4 тиж.
Інформація для пацієнта: Може негативно впливати на здатність керувати транспортними засобами, іншими механізмами, особливо на початку лікування, при підвищенні дози, припиненні прийому препарату, вживанні алкоголю.