Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тизанідин (Tizanidine)

Категорія: РевматологіяМіорелаксантиІнші міорелаксанти центральної діїТизанідин

Тизанідин (Tizanidine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТІЗАЛУД, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • СИРДАЛУД®, Новартіс Урунлері/Новартіс Фарма Продакшн ГмбХ, Туреччина/Німеччина
  • СИРДАЛУД®, Новартіс Фарма Продакшн ГмбХ/Новартіс Урунлері, Німеччина/Туреччина
  • ТИЗАНІДИН-РАТІОФАРМ, Юніхем Лабораторієз Лімітед (виробник in bulk)/Ніче Генерикс Лімітед (виробник кінцевого продукту), Індія/Ірландія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тизанідин (Tizanidine)

Фармакотерапевтична група: M03BX02 - міорелаксант центральної дії.

Основна фармакотерапевтична дія: релаксант скелетної мускулатури центральної дії; стимулюючи пресинаптичні альфа2-адрено-рецептори, він пригнічує вивільнення збуджуючих амінокислот, які стимулюють рецептори N-метил-D-аспартату (NMDA-рецептори), внаслідок чого на рівні проміжних нейронів спинного мозку відбувається пригнічення синаптичної передачі збудження; оскільки саме цей механізм відповідає за надмірний м’язовий тонус, при його пригніченні м’язовий тонус знижується; на додаток до міорелаксуючих властивостей препарат виявляє також центральний помірно виражений аналгезуючий ефект; ефективний як при г. (Гострий) болісному м’язовому спазмі, так і при хр. (Хронічний) спастичності спінального і церебрального ґенезу; знижує опір пасивним рухам, зменшує спазми і клонічні судоми, а також підвищує силу мимовільних скорочень.

Показання для застосування ЛЗ: болісний м’язовий спазм пов’язаний зі статичними і функціональними захворюваннями хребта (шийний і поперековий с-м); БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) після хірургічних втручань, наприклад з приводу грижі міжхребцевого диска або остеоартрозу тазостегнового суглоба; спастичність при неврологічних захворюваннях, наприклад при розсіяному склерозі, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) хр. (Хронічний) мієлопатії, дегенеративних захворюваннях спинного мозку, порушеннях мозкового кровообігу і церебральному паралічі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ (лікарський засіб) дорослим призначають внутрішньо незалежно від прийому їжі; режим дозування встановлюють індивідуально, з урахуванням показань, ефективності та переносимості терапії; при болісному м’язовому спазмі призначають по 2 мг або 4 мг 3 р/добу (кількість разів на добу); у тяжких випадках на ніч додатково призначають 2 мг або 4 мг; тривалість курсу терапії при г. (Гострий) болю м’язового генезу тривалість прийому препарату складає від 1 до 2-3 тижнів; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) при хр. (Хронічний) больових с-мах може знадобитись більш тривалий курс лікування, який визначається індивідуально і складає в середньому від 3-6 тижнів до 1 року.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, слабкість, запаморочення, сухість у роті; розлади сну, галюцинації; м’язова слабкість; нудота, шлунково-кишкові розлади, підвищення активності печінкових трансаміназ, г. (Гострий) гепатит; зниження АТ (артеріальний тиск), брадикардія; стомлюваність, АР (алергічні реакції) (шкірний свербіж, висип, кропив’янка).

Протипоказання до застосування ЛЗ: виражені порушення функції печінки, одночасний прийом флувоксаміну, гіперчутливість до препарату, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 18 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2 мг, по 4 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З флувоксаміном протипоказано. Обережність з: антиаритмічними препаратами (аміодарон, мекселетин, пропафенон), циметидин, фторхінолони (еноксацин, пефлоксацин, ципрофлоксацин, норфлоксацин), рофекоксиб, пероральні контрацептиви та тиклопідин. З антигіпертензивними препаратами, включаючи сечогінні, може спричинити артеріальну гіпотензію і брадикардію. Алкоголь і седативні препарати можуть посилити седативну дію його

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при виражених порушеннях функції. Контроль печінових проб.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується
Особи похилого та старечого віку: Дотримуватись обережності

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Контролювати функціональні печінкові проби 1 р/місяць у перші 4 місяці лікування у тих пацієнтів, яким призначається тизанідин у добовій дозі 12 мг і вище, у випадках, коли є клінічні ознаки, що дають змогу припустити порушення функції печінки. Коли рівні АЛТ (Аланінамінотрансфераза) і АСТ (Аспартатамінотрансфераза) у сироватці стійко перевищують верхню межу норми у 3 рази і більше, застосування препарату припинити.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від діяльності, що потребує високої концентрації уваги і швидкої реакції, від керування транспортними засобами, роботи з машинами і механізмами.

Комбіновані препарати, що містять Тизанідин