Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бетаметазон (Betamethasone) *, **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїГлюкокортикоїди для зовнішнього застосуванняБетаметазон

Бетаметазон (Betamethasone) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БЕТАМЕТАЗОН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • МЕЗОДЕРМ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • БЕЛОДЕРМ, Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія
  • СОДЕРМ, мібе ГмбХ Арцнайміттель, Німеччина
  • ЦЕЛЕСТОДЕРМ-В®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бетаметазон (Betamethasone)

Фармакотерапевтична група: D07АС01 - кортикостероїди для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, антиалергічна, протинабрякова, протисвербіжна.

Показання для застосування ЛЗ: зменшення запальних проявів дерматозів, чутливих до глюкокортикостероїдної терапії, таких як: екзема БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) (атопічна, дитяча, монетоподібна), контактний дерматит, себорейний дерматит ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), нейродерміт, сонячний дерматит, ексфоліативний дерматит, стаз-дерматит, радіаційний дерматит, інтертригінозний дерматит, псоріаз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск). ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), аногенітальний та старечий свербіж.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: наносять тонким шаром на уражену поверхню шкіри 1 - 3 рази на добу, залежно від тяжкості стану. В більшості випадків для досягнення ефекту достатньо нанести 1 - 2 рази на добу; при легкому ступені ураження препарат можна наносити 1 р/добу (кількість разів на добу), у випадку тяжчих уражень частоту нанесень препарату необхідно збільшити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття печіння, свербіж, подразнення, сухість, фолікуліт, гіпертрихоз, акнеподібні висипки, гіпопігментація, періоральний дерматит, алергічний контактний дерматит, мацерація шкіри, вторинна інфекція, атрофія шкіри, стриї, пітниця.

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена чутливість до будь-якого його компонента.

Форми випуску ЛЗ: крем для зовнішнього застосування 0,05% по 15 г або по 30 г; крем для зовнішнього застосування 0,1% по 15 г або по 30 г; крем для зовнішнього застосування по 15 г; мазь 0,05 % та 0,1 % по 15 г або по 30 г; р-н для зовнішнього застосування 0,1 % по 15 мл, по 30 мл, по 50 мл, по 100 мл у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Ретельна оцінка користі від використання та можливого ризику для плоду.
Лактація: Проникає в грудне молоко;якщо є необхідність у застосуванні,на період лікування рекомендовано припинити грудне вигодовування.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Доза розраховується мг/кг маси тіла на добу або мг/м2 поверхні тіла кожні 12 або 24 год-
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При довготривалому застосуванні очних крапель можливо виникнення задньої субкапсулярної катаракти, глаукоми, підвищення ризику вторинної грибкової або вірусної інфекції очей. Ефекти терапії можуть посилюватися при гіпотиреоїдизмі та цирозі. З обережністю призначати при очному оперізувальному герпесі ч/з можливу перфорацію рогівки. Можливо виникнення психічних порушень або агравація наявних психічних станів; обережно призначати в/м (внутрішньом’язеве введення) хворим, що страждають на ідіопатичну тромбоцитопенічну пурпуру; імунізація можлива у пацієнтів, які отримують КС як замісну терапію (хвороба Аддисона); хворі на латентний туберкульоз, які отримують КС, повинні знаходитись під наглядом лікаря і отримувати хіміопрофілактику; для виключення виникнення вторинної недостатності кори надниркових залоз дозу препарату потрібно знижувати поступово
Інформація для пацієнта: Системна абсорбція місцевих КС підвищується при їх застосуванні протягом довготривалого часу, при лікуванні великої поверхні тіла, при використанні оклюзійних пов’язок. Уникати контакту з хворими на вітряну віспу та кір; може бути необхідним дотримання дієти з обмеженням вживання солі та прийому калієвих домішок; пацієнти, які отримують КС (переважно високі дози), не повинні вакцинуватися

Комбіновані препарати, що містять Бетаметазон