Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Клобетазол (Clobetasol)

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїГлюкокортикоїди для зовнішнього застосуванняКлобетазол

Клобетазол (Clobetasol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕЛОР®, Фарма Інтернешенал, Йорданiя
  • ДЕРМОВЕЙТ™, ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща
  • КАРІЗОН, мібе ГмбХ Арцнайміттель, Німеччина
  • КЛОВЕЙТ®, Фармзавод "Єльфа" A.Т., Польща
  • ПОВЕРКОРТ, Гленмарк Фармасьютикалз Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Клобетазол (Clobetasol)

Фармакотерапевтична група: D07АD01 - кортикостероїд для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, антиалергічна, протисвербіжна, судинозвужуюча.

Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування г. (Гострий), тяжких БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), неінфікованих, мокнучих запальних захворювань шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), що реагують на лікування ГК (Глюкокортикоїди) і перебіг яких супроводжується стійким свербежем або надмірним кератозом, коли лікування більш слабкими ГК (Глюкокортикоїди) є неефективним; показаний при себорейному дерматиті, контактній екземі, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) атопічному дерматиті, застарілому псоріазі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (за винятком його поширеної бляшкової форми – вульгарного псоріазу), еритематозному лишаї, поліморфній еритемі, червоному дискоїдному вовчаку, плескатому лишаї з інтенсивним свербежем, імпетигінозній екземі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: короткочасне лікування стійких дерматозів у дорослих і дітей старше 1 року; препарат необхідно наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 - 2 р/добу (кількість разів на добу), до досягнення клінічного покращення (загальна доза не повинна перевищувати 50 г на тиждень); лікування препаратом слід припинити відразу після досягнення клінічного покращення; не рекомендується продовжувати лікування більше 4 тижнів; за відсутності ефекту лікування препаратом протягом 4 тижнів слід скоригувати лікування - якщо необхідно продовжувати лікування ГК (Глюкокортикоїди), треба використовувати менш активні препарати.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тривале застосування препарату у великій кількості або нанесення його на великі ділянки шкіри може спричинити явища гіперкортицизму внаслідок значної системної абсорбції (найбільш ймовірно у немовлят або при застосуванні оклюзійної пов’язки); атрофічні зміни шкіри (атрофічні стрії, витончення шкіри та розширення поверхневих кровоносних судин); у поодиноких випадках лікування псоріазу ГК (Глюкокортикоїди) може спровокувати розвиток його пустульозної форми; АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: рожеві вугри (розацеа), звичайні вугри (акне), періоральний дерматит, періоральний та генітальний свербіж, вірусне ураження шкіри (спричинене вірусом простого герпесу, вітряної віспи), гіперчутливість до компонентів препарату, пошкодження шкіри, що були первинно інфіковані грибками чи бактеріями, дерматози у дітей до 1 року, включаючи дерматит та пелюшковий висип, вагітність, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: крем 0,05% по 5 г, по 15 г, по 25 г; крем для зовнішнього застосування 0,5 мг/1 г по 15 г, по 25 г, по 30 г, або по 50 г ; мазь 0,05% по 25 г у тубах; мазь 0,5 мг/г по 15 г, по 25 г по 30 г, або по 50 г у тубах; мазь жирна для зовнішнього застосування, 0,5 мг/1 г по 15 г, або по 30 г, або по 50 г; р-н для зовнішнього застосування, 0,5 мг/1 мл по 15 мл, по 30 мл, по 50 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не слід широко застосовувати
Лактація: Безпечність не встановлена.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 1 року, - протипоказаний, уникати довготривалого застосування. При необхідності застосування переглядати курс лікування щотижня
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Уникати довготривалого застосування - виникнення пригнічення функції надниркових залоз навіть без оклюзивної пов’язки. Довготривале застосування призводить до атрофічних змін шкіри, особливо обличчя; брати це до уваги при лікуванні псоріазу, дискоїдного червоного вовчаку, тяжкої екземи. Застосування для лікування псоріазу зумовлює рецидив захворювання, розвиток толерантності, підвищити ризик генералізованого гнійничкового псоріазу та розвитку локальної або системної токсичності у зв’язку з послабленою бар’єрною функцією шкіри. При лікуванні інфікованих запалень шкіри - провести відповідну антимікробну терапію.
Інформація для пацієнта: Якщо препарат наноситься на повіки, впевнитися, що він не потрапить до ока, це може спричинити виникнення глаукоми. Перед застосуванням герметичних пов’язок очистити шкіру, тому що тепло та вологість, які утворюються під пов’язкою, сприяють виникненню бактеріальної інфекції. Мити руки після застосування, якщо тільки препарат не призначається для лікування рук. Крем не слід розводити.