Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мупіроцин (Mupirocin)

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїАнтибактеріальні засоби для топічного застосуванняМупіроцин

Мупіроцин (Mupirocin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БАКТРОБАН™, СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс, Великобританія
  • БАКТРОБАН™, СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс/Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед, Великобританія/Великобританія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мупіроцин (Mupirocin)

Фармакотерапевтична група: D06AХ09 – а/б (Антибіотик) для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатична, бактеріоцидна; а/б (Антибіотик), що виробляється шляхом ферментації м/о (Мікроорганізм) Pseudomonas fluorescens; інгібіє синтез білка в бактеріальній клітині; не має перехресної резистентності до інших а/б (Антибіотик); при застосуванні в мінімально інгібуючих концентраціях має бактеріостатичні, а при застосуванні у більш високих концентраціях – бактерицидні властивості; in vitro активний проти грам(+) аеробів (Staph. аureus, Staph. epidermidis (включаючи штами, резистентні до метициліну та беталактамазопродукуючі штами), інших коагулазонегативних штамів стафілококів (включаючи метицилінрезистентні штами); Str. species; грам(-) аеробів: Haemophilis influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitides, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Enterobacter cloacae Enterobacter aerogenes, Citrobacter freundii, Bordatella pertussis; до дії препарату нечутливі м/о (Мікроорганізм) Corynebacterium species, Enterobacteriaceae, грам(-) неферментуючі палички Micrococcus species, анаероби; препарат погано проникає крізь неушкоджені шкірні покрови; у разі абсорбції крізь уражену шкіру метаболізується до мікробіологічно неактивного метаболіту монієвої кислоти та швидко виводиться з організму нирками.

Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування первинних (імпетіго, фолікуліт, фурункульоз та ектими) та вторинних бактеріальних інфекційних захворювань шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (інфікована екзема, інфіковані травми (садно, укуси комах)), незначні рани та опіки; профілактика бактеріальних забруднень невеликих ран, порізів або інших чистих ушкоджень шкіри, а також для профілактики інфекційних ускладнень неглибоких садин, порізів та ушкоджень.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим, дітям та хворим похилого віку рекомендовано застосовувати 2-3 р/добу (кількість разів на добу) (невелика кількість мазі тонким шаром БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) наноситься на уражену ділянку шкіри, можна накладати під пов’язку) протягом 10 днів, залежно від ефективності.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: імунна система - системні АР (алергічні реакції); шкіра та п/ш (підшкірне введення) тканини - відчуття печіння, свербіж, еритема, садніння та сухість шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: крем 2 % по 15 г; мазь 2 % по 15 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: даних про застосування недостатньо.
Лактація: Даних про застосування недостатньо.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Не застосовувати при помірній та тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Обмежень у застосуванні немає, якщо тільки під час лікування не виникають умови для всмоктування поліетиленгліколю, що входить до складу мазі, і ознак помірної або тяжкої ниркової недостатності.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У разі виникнення поодиноких АР (алергічні реакції) або тяжких місцевих подразнень, що виникають при застосуванні, лікування припинити, видалити залишки та призначити альтернативний препарат для лікування ураження. Тривале застосування може призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів.
Інформація для пацієнта: Уникати потрапляння в очі. Дотримуватись відповідності форми ЛЗ (лікарський засіб), що застосовується, показанням для застосування конкретної лікарської форми. Не змішувати з іншими препаратами, тому що при розведенні зменшується антибактеріальна активність, може втрачатись стабільність діючої речовини.